Ik weet het niet meer. Al maanden zijn we met van alles aan het smeren. Koelzalf, cetomacrogolcreme en zalf ( blijkt ze allergisch voor), burts bees, vaseline, vaseline lanette, weleda, hormoonzalf, en nu Grahams eczeem crème. Het helpt allemaal geen bal. We zijn even gestopt met de vaseline lanette en koelzalf omdat ze steeds meer puistjes kreeg, het leek of we de huid teveel verstikten. Nu smeren we sinds een paar dagen alleen met Grahams en met speciale zalf van een natuur apotheek ( extra Virgine olijfolie met bijenwas), en hormoonzalf ( 1x dd). Daar moet ik het mee doen van de huisarts, maar ons meisje krijgt steeds meer uitslag, zie foto. Haar benen en armen zitten vol met deze bultjes. Haar rug heeft een stuk of 8 aardig grote droge eczeemplekken. Wat moet ik toch?! Iemand die raadt heeft?
In bad in de balneum baby extra vettende badolie.(niet vaker dan 3 keer per week,om de dag dus,liever minder vaak) Daarna insmeren op alle droge plekken met balneum baby extra vettende crème. Dat laatste 2 keer per dag.Je moet het even de tijd geven,maar je zult zien dat het opknapt na een paar weken. En verder helemaal niets meer op smeren voorlopig.
Dat ziet er inderdaad niet fijn uit. Ik herken je wanhoop van de babyperiode bij mijn oudste zoon. Daarom direct de vraag: ben je al onder behandeling voor je kindje bij een eczeempoli in het ziekenhuis? Zo nee: morgen direct even bellen met de huisarts voor een doorverwijzing! Steeds meer ziekenhuizen hebben eczeempoli op de kinderafdeling/ afdeling dermatologie. Zij gaan samen met de ouders op zoek naar een goede combinatie van vette basiszalf (waar je kindje niet allergisch voor is) én een goede hormoonzalf voor de actieve eczeem. Bij deze heftige grootschalige uitbraken van eczeem ga je er met alleen vette zalf niet komen. Je hebt echt een behandeling nodig. Zij bekijken dan ook welk frequentie van smeren je nodig hebt (wij moesten starten met 4x per dag van top tot teen smeren, met 2 verschillende zalven), en pas als de eczeem onder controle is wordt er gestart met aan afbouwschema.
Als de wiedeweerga (opnieuw) naar de dermatoloog! Mijn huisarts stuurde met ook steeds weg met een ander zalfje Heb toen rechtstreeks een afspraak gemaakt bij de dermatoloog. We hadden toen nog geen verwijzing, maar deze heeft de huisarts nadien nog gemaakt. Ons meisje heeft ook extreem last van eczeem gehad, maar nu met de juiste zalven is het prima te onderhouden. Bedoel het niet verkeerd hoor, maar ons meisje heeft ook heeeeel veel onrustige nachten gehad, bleek achteraf gewoon door de jeuk te komen. 😔 De dermatoloog zei toen letterlijk; over twee dagen hebben jullie een ander meisje. En dat was echt zo.
Ik lees je openingspost nogmaals, en zie dat je nog bij de huisarts zit. Die had je allang door moeten verwijzen, gezien de grote plekken op het lichaam van je kindje en dat je al maanden bezig bent. Ik kan hier plaatsvervangend boos om worden, omdat ik met hetzelfde maanden heb getopt. De huisarts schreef achteraf een verkeerde hormoonzalf voor, die niets deed voor de eczeem, en gaf het verkeerde smeeradvies. In het ziekenhuis waren ze ook niet blij dat de huisarts ons zo lang had laten doorlopen. Dus ik zou maanden op je strepen staan en niet stoppen tot je een doorverwijzing hebt! Vaak is eczeem heel goed te behandelen, mits de juiste kennis voorhanden is.
Dank jullie wel. Balneum in bad gebruiken we idd. De zalf krijgt ze rode plekken van . Ik wilde idd morgen de huisarts al gaan bellen. Moet dus echt een verwijzing eisen als ik het zo lees. Het nare is dat ze net ziek geweest is ( 3 wk terug). De laatste keer dat ik daar was gooide ze het dus op het ziek zijn... inmiddels smeer ik bijna haar hele lijfje in met hormoonzalf en dat voelt echt niet oke. Ik hoop dat ze ons door willen verwijzen...
Als ze je niet door willen verwijzen zou ik zelf naar de dermatoloog bellen en aangeven dat ze je niet willen door verwijzen.. Of gewoon een afspraak maken en het risico lopen dat je het zelf moet betalen, wat wij dus ook gedaan hebben. Ik zou je dochter echt geen dag langer zo rond laten lopen hoor! Misschien wat fanatiek, maar je verhaal is zo herkenbaar!
Eczeem kan wel oplaaien door slechte weerstand, maar de foto's die hier staan in combinatie met maanden smeren, zegt genoeg. De eczeem is duidelijk niet onder controle en de behandeling die de huisarts heeft voorgeschreven is niet afdoende. Dus inderdaad: voet bij stuk houden en een doorverwijzing krijgen. Al leef ik met je mee dat het zo moet gaan. Mijn ervaring is dat ik echt binnen 2 weken een totaal ander kind had, toen we eenmaal op de juiste plek terecht gekomen waren.
Absoluut een doorverwijzing eisen! Schandalig dat je huisarts zo aan blijft modderen! Ons zoontje had dit ook en bleek door koemelkallergie te komen. Ik heb het zelf ook al sinds...poeh...3 jaar oud, geloof ik? Wij gebruiken allebei Dermalex Baby zalf om te verzachten. Wat je ook nog kan doen is havermout in een washandje proppen, dichtbinden en dat laten weken in een handwarm (Niet te warm! Verergert de jeuk!) badje. Dit geeft even verlichting van de jeuk. Probiotica al geprobeerd?
Het is idd al lang gaande. Het is vrij lang stabiel gebleven, maar sinds een maand, anderhalve maand wordt het steeds erger. Het zou idd goed kunnen dat zij ook ergens allergisch voor is. Ik ben zelf ook allergisch voor koemelk en soja. Ik geef nog bv, andere zuivel krijgt ze niet. Dus dat kan geen verklaring zijn. Al zijn er natuurlijk genoeg dingen waar ze allergisch voor zou kunnen zijn. Misschien moeten we dat ook eens laten testen. Dermalex ken ik niet, ga dat eens opzoeken. Haver is idd ook nog een goeie! Enige positieve is dat ze geen jeuk lijkt te hebben eraan.
Mijn jongste twee hadden het ook. Ik werd direct vanuit het CB doorverwezen naar de eczeempoli bij dermatologie. Ze hebben vaseline carbomeercreme als onderhoudszalf en triamcinolon en elocon voor de eczeemplekken. Huisartsen schrijven vaak te 'laag' voor terwijl een klasse 3 of 4 hormoonzalf veel meer effect heeft. Ook leer je bij de politie wat eczeem is en hoe je het voor kunt blijven. Weinig in bad, helemaal droog deppen (ik moet zelfs nu nog bij mezelf bepaalde plekken achter mijn oren en navel extra met tissues deppen), balneum olie in het bad, en wassen met havermout zeep van bijvoorbeeld het kruidvat.
Hopelijk kan een dermatoloog idd wat meer gericht behandelen. Baal er zo van, voor haar dan. We badderen idd maar 2x per week. Meestal gaan we ook 1x zwemmen ( dan een keer minder in bad, dus 1x bad 1x zwemmen). Maar omdat het nu zo opgevlamd is zwemmen we ook even niet. Ik was haar zonder zeep. Was haar haar 1x in de 2 weken want haar hoofhuidje is ook enorm droog en schilferig. Is havermout zeep ook huidvriendelijk? Balneum gebruiken we idd in bad.
Voor eczeem onder de hoofdhuid kan je bij de eczeempoli speciale lotion voor de haren krijgen. Vaak is na een paar keer gebruik de eczeem onder de haren al weer weg. Dat scheelt jeuk en schilfers op de hoofdhuid. Mijn zoontje zat ook écht van top tot teen onder. Dus van de haartjes tot de bovenkant van zijn voetjes. Gelukkig is het nu met de juiste behandeling goed onder controle en heeft hij er weinig last van. Wel moeten we hem blijvend 2x per dag van top tot teen insmeren met een vette basiszalf. Dat is nog steeds noodzakelijk om zijn huid in voldoende conditie te houden. Het kán zijn dat er een relatie is tussen een (voedsel)allergie en eczeem, maar dit is vaker niet dan wel het geval. Zo bleek mijn zoon én koemelkallergie te hebben én eczeem, maar dat stond los van elkaar. Bij de eczeempoli gaven ze aan dat men vaak ten onrechte denkt dat eczeem door een allergie komt. Dit is maar in een minderheid het geval. Ik zou daarom nu vooral zorgen dat je zo snel mogelijk een doorverwijzing krijgt naar de specialist, en niet zozeer mijn pijlers richten op mogelijke allergieën. Je kan het wel noemen bij een eerste gesprek in het ziekenhuis, dan kunnen ze dit meenemen.
Je kunt de was emulsie 'zemelenbadje' van het kruidvat bijvoorbeeld heel goed gebruiken, die is superzacht en verergert het eczeem niet.
@micera, je hebt helemaal gelijk. Eczeem is een uiting van een atopische constitutie en daar hoort meer astma, bronchitis, hooikoorts, huisstofmijt- en contactallergie bij (hoera ik heb alles ). Voedselallergie of -intolerantie is een compleet andere stam van oorzaken.
Dank voor de tip! Ga morgen eens kijken bij het kruidvat. Astma oid heeft ze gelukkig niet. Hoop dat dat ook zo blijft. Ik had vroeger zelf wel astma en snel bronchitis. Weet iemand hier hoe het zit met zo'n eczeem uitbraak en enten? Over een week staat de bmr gepland...
Ik liet altijd alle vaccinaties gewoon doorgaan hoor. Tenzij het eczeem ontstoken raakt en ze er koorts bij krijgen kan dat volgens mij wel goed.
Vraag om een verwijzing naar de dermatoloog. Ik zie vaker dat huisartsen zo lang aanmodderen. Smeren is belangrijk voor de eczeemhuid, dit moet je blijven doen zo vaak als mogelijk met een vette basiszalf (parafine/vaseline of koelzalf zonder rozenolie). Welke hormoonzalf hebben jullie gekregen? En hoe veel zalf smeren jullie? Als zij allergisch is voor cetomacrogol kan het zijn dat ze allergisch voor wolvetten. Dit zit in 99% van de toiletartikelen. Ze kan in een badje met dunne bleek 3x per week en anders met alleen water (lauw en kort badje 5min).
We gebruiken deze https://www.efarma.nl/pages/winap.asp?ID=2292&Method=medicijntekst&Lijstnaam=Hydrocortison+zalf+FNA Dit smeren we voor het slapen gaan, als we dr pyjama aantrekken. Na een half uurtje smeren we koelzalf zonder rozenolie. Eerder vaseline paraffine maar daarmee gaan de rode pukkeltjes ontsteken lijkt het, worden dan meer puistjes. In de ochtend smeer ik nu een basis zalf van Grahams met daarna de eczeemcreme op de plekken. Hiermee is het wel wat ingedroogd maar het wordt absoluut niet beter. Een badje met bleek lijkt me niks eerlijk gezegd . Wolvet zou goed kunnen want ze kan ook niet tegen bepanthen Edit: ik lees net dat er ook wolvet in die hydrocortison crème zit . Dat zou dus wel goed kunnen verklaren waarom ze daar niet op reageert en het niet minder wordt! En het zit ook in de Grahams... dat kan dus ook niet meer...