Jehova getuigen

Discussie in 'De lounge' gestart door Pantoffelheldin, 30 mrt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Bij ons komt elke maand een echtpaar aan de deur die jehova's getuigen zijn. Overigens op verzoek van mij :D Ik krijg van hun altijd de wachttoren, we bespreken kort de inhoud, wat evt fijn is om door te lezen. Zij vertellen hun visie, ik de mijne. We vertellen elkaar ook dingen die spelen, bijv toen mijn schoonmoeder net overleden was, kreeg ik een boekje over de dood. En ook heb ik eens gevraagd wat zij in hun visie op de Bijbel geloven over baby's die doodgeboren zijn, hij heeft dat toen helemaal voor mij opgezocht, wat ik erg op prijs stelde.

    Wij zijn zelf RK (ook duidelijk te zien trouwens :)) Ze weten dat we dat ook blijven en respecteren dat. Ik kan me overigens lang niet altijd vinden in wat er in de wachttoren staat, maar soms dus ook wel.

    Hier zijn ze dus gewoon welkom.
     
  2. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Ontzettend vervelend, hier hebben wij een sticker en bellen ze gelukkig niet aan.
    Ik overweeg ook een sticker met: geen collecte.
     
  3. Chilll

    Chilll Bekend lid

    13 okt 2016
    550
    187
    43
    Vrouw
    :D
    Ze kwamen ook een keer (voor de zoveelste keer) bij mijn schoonvader. "Wij komen u Jezus brengen!" Schoonvader: "Oke, zet hem maar in de tuin neer."
     
  4. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.465
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ik heb er heel veel respect voor dat deze mensen ons allemaal het geluk gunnen die zij ervaren in hun geloof (en dit bedoel ik heel oprecht). Dat zij het als hun missie zien om anderen hiermee te bereiken en dat ze daar zoveel tijd in steken vind ik bewonderingswaardig. Maar 'nee' is nee. Als je zegt niet geïnteresseerd te zijn, dan moeten ze gaan.
    Hier gelukkig geen last. Ze komen wel eens, soms is er een kort gesprek aan de deur en dan gaan ze weer.
     
  5. Meisje@12345

    Meisje@12345 Fanatiek lid

    19 aug 2014
    2.423
    271
    83
    Ik vind het vooral erg irritant, prima dat hun geloven maar ik niet.
    En als iemand behoefte heeft aan meer informatie, weet die gene vast wel de kerk te vinden.

    De laatste keer was ik hoogzwanger, en werd ik wakker gemaakt door jahova, ik ben toen niet heel vriendelijk geweest, daarna ook nooit meer iemand aan de deur gehad.
     
  6. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Hier precies zo.
    Al jaren komt hetzelfde echtpaar elke maand en soms komt de vrouw, samen met een vriendin.
    Die vriendin had al jaren borstkanker en is onlangs overleden.
    Hele fijne gesprekken hebben we daarover gevoerd.
    Ik ben zelf gereformeerd, maar we hebben respect voor elkaars mening.

    Overigens is het niet zo dat ze langs de deuren gaan om zieltjes te winnen en zo een plekje in de hemel te verdienen.
    Ze " gunnen" iedereen het geloof om de ander juist een mooi toekomstperspectief te geven. Ze zien het als een bijbelse missie.
     
  7. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.465
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ik snap het 'niet vriendelijke' van jullie niet zo goed.
    Als je uit je bed was gebeld door iemand die de weg wilde weten, of de postbode met een pakketje voor de buren, of iemand van een collecte, had je die dan ook af gekafferd?
    Waarom verwacht je met respect behandeld te worden, terwijl je dat zelf ook niet doet?
     
  8. Roos32

    Roos32 Bekend lid

    2 jun 2013
    923
    137
    43
    Vrouw
    Ze hebben onze nieuwbouwwijk nog niet gevonden haha.
     
  9. Charlie015

    23 jul 2016
    78
    0
    6
    Ik heb deze! Werkt tot nu toe ideaal!!!
    Ik irriteer me namelijk het meeste aan die automatische incasso collectes!
     

    Bijgevoegde bestanden:

  10. Meisje@12345

    Meisje@12345 Fanatiek lid

    19 aug 2014
    2.423
    271
    83
    Omdat ik geen behoefte heb aan een praatje over het geloof.

    Ik geloof niet, prima als je dat wel doet maar val mij er niet mee lastig.
     
  11. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Probeer het eens van de positieve kant te bekijken.

    Zij zijn er van overtuigd dat ze mensen de hemel in moeten helpen, dat je anders in de hel terecht komt. En willen zoveel mogelijk mensen proberen te redden. daar steken ze al hun vrije tijd in, door weer in wind, om jou en mij te redden. Dat is eigenlijk gewoon alleen maar lief, als je erover nadenkt.

    Dat je er niet in geloofd of het irritant vind, dat kan. En zij hebben natuurlijk een "nee" ook te respecteren. Maar probeer eens aan bovenstaande te denken wanneer ze voor je deur staan, misschien helpt het om in elk geval wat vriendelijker te reageren, het zijn tenslotte ook maar gewoon mensen.
     
  12. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.465
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Mooi gezegd Mamabri!
     
  13. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    4 jan 2013
    4.621
    1.576
    113
    Vrouw
    het oosten
    Hoe aardig ze ook mogen zijn. En wat hun visie ook is. Ik ben van dat soort akties gewoon niet gediend. Ik wil ze niet steeds aan de deur. Nee is nee, en ga je door of kom je terug vind ik dat onbeschoft.
     
  14. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    4 jan 2013
    4.621
    1.576
    113
    Vrouw
    het oosten
    #34 blossom85, 30 mrt 2017
    Laatst bewerkt: 30 mrt 2017

    Sorry maar hoe men daar omgaat met mensen die bijv uitgesloten zijn, vind ik ze ontzettend niet lief!
    Ook als dat jouw eigen kind bijv betreft. (Die je dan niet eens meer mag groeten) En zo zijn er nog wel meer regeltjes binnen hun overtuiging waar ik niks liefs aan vind.
     
  15. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Het zit wel wat ingewikkelder dan dat..
     
  16. Aegyo

    Aegyo Fanatiek lid

    3 jan 2015
    2.446
    1.463
    113
    Wij hebben ook zo'n sticker, maar toch bellen ze aan. Ik ben daar vrij makkelijk in, geen interesse en dan doe ik de deur weer dicht. Of ze nou nog praten of niet.

    Vorige keer dat ze aanbelden heb ik zelfs door de brievenbus Geen Interesse geroepen en niet eens de deur open gedaan :p

    Die sticker hangt onder de deurbel! Die moeten ze gewoon gezien hebben. Dus dan kunnen ze de pot op!
     
  17. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Dat klopt, maar dat is niet van de ene op de andere seconde natuurlijk
    - ten eerste geldt dit voor (volwassenen) die gedoopt zijn, zij hebben dus een bewuste keuze gemaakt om JG te zijn. Het is dus niet zo, dat een kind, dat zich nooit heeft laten dopen als volwaardig lid gezien wordt. Dat wordt je pas, nádat je gedoopt bent. Wanneer je dan eruit wilt stappen, wordt je inderdaad geëxcommuniceerd.
    overigens is dit eigenlijk bij moslims net zo: wanneer je als moslim geboren bent, met moslim ouders, kún je géén ander geloof aannemen, daar staat in sommige moslimlanden zelfs de doodstraf op.

    - daarbij krijgen ze meerdere waarschuwingen om terug te keren naar de JG, om op het rechte pad te blijven, wanneer je dit niet wilt/doet, dan wordt je inderdaad geëxcommuniceerd.

    Maar dat is dus pas nadat je als volwassene het doopsel geaccepteerd hebt, je hoeft dit ook niet te doen op je 18e, dat mag zelfs wanneer je binnen een jehova-gezin geboren bent ook op je 35e, wanneer je er dus zelf aan toe bent.
     
  18. Aegyo

    Aegyo Fanatiek lid

    3 jan 2015
    2.446
    1.463
    113
  19. Meisje@12345

    Meisje@12345 Fanatiek lid

    19 aug 2014
    2.423
    271
    83
    En dan is het wel normaal ?

    Omdat je van mening/geloof veranderd ?
    Ik vind het echt bizar !

    Dat ik mijn dochter niet meer wil zien, omdat ze besluit uit het geloof te stappen.
    Dat is toch echt te bizar voor woorden. .
     
  20. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Natuurlijk zitten hier dingen in die niet goed te praten zijn, zoals het sexueel misbruik van haar zwager: maar sommige zaken (als echtscheiding, seks buiten het huwelijk) worden ook binnen andere (oa christelijke) geloven niet goedgekeurd en kun je voor uit de geloofsgemeenschap gezet worden. En het is wel makkelijk oordelen van achter de computer, maar sommige "regeltjes" vinden buitenstaanders maar raar, belachelijk, terwijl het regels zijn die voorgeschreven zijn door de Bijbel.

    Sorry, ik zie weinig verschil tussen het één of het ander.
     

Deel Deze Pagina