Heel bang voor toxoplasmose

Discussie in 'Gezondheid' gestart door KJM, 5 apr 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. KJM

    KJM Lid

    9 feb 2017
    31
    0
    6
    Hallo iedereen. Ik las hier pasgeleden een artikel over zwanger zijn en de kinderboerderij, lammetjes aaien.. Ik heb dit dus 4 weken terug gedaan, ik wist niet dat het niet mocht, terwijl ik juist altijd goed op de hoogte ben van alle gevaren.. Nu ben ik zo bang geweest, dat ik de afgelopen dagen al wel meer dan 4 paniekaanvallen heb gehad en de vk kan mij niet geruststellen... Kan iemand mij misschien helpen met advies? Ik heb, voor ik ging eten, wel mijn handen gewassen en ik bijt ook geen nagels ofzo.. Maar toch blijf ik paniek hebben. Ik heb nu bloed laten testen, maar heb geen idee of toxoplasmose überhaupt zo lang in je bloed blijft.... :(
     
  2. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Jeeetje meid je moet je echt niet zo'n zorgen maken! Wat gebeurd is, is gebeurd.
    Wij hebben thuis een kat en hoewel ikzelf de bak niet verschoon, ruim ik wél (zonder handschoenen!) de ernaast gevallen korrels op met een papiertje of de kruimeldief. Daarna goed je handen wassen en klaar. Als mijn man niet thuis is, dan móet ik ook de kattenbak doen.

    Ik zou gewoon goed op je hygiëne letten (maar dit doe je ws al) en meer kun je niet doen.
    Ben je de 'kritische 12 weken' al voorbij?
     
  3. KJM

    KJM Lid

    9 feb 2017
    31
    0
    6
    Ja ik ben nu 14w, ik was 10w toen ik erheen ging. En de dokter zei ookwel van als er iets aan de hand was, had je het wel gemerkt of zelfs miskraam (omdat ik zo vroeg zwanger toen was). De 12w echo was wel gewoon goed, voor zover ik weet.. Maar pff ik kom maar niet uit deze angst :(
     
  4. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Ik vind het raar dat ze je bloed testen, zo voeden ze je onnodige angst alleen maar meer. Maak je alsjeblieft niet zo druk, dat is pas slecht voor de baby. Je bent zwanger en niet terminaal of gehandicapt. Je kan dus gewoon normaal blijven leven als je je gezonde verstand gebruikt. Ik kom wekelijks op de kinderboerderij en knuffel dan met lammetjes . Ik leef ook nog.

    Geniet van je zwangerschap!! Voor je het weet is het voorbij.
     
  5. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Dat vind ik dus ook ja!
    Maak je niet druk nogmaals en troost je met de gedachte dat je een goede 12 weken echo had. Dat is ook al een hele mijlpaal! Geniet daar van en ga van het positieve uit!
    Dat blijft lastig, i know (ik heb volgende week de 20 weken echo en vind dat ook erg spannend) maar een zwangerschap is nou eenmaal onzeker: je kunt namelijk niet in je buik kijken (en dat is denk ik maar goed ook) :)
     
  6. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Op de site van het rivm lees ik dat zelfs als je zelf besmet raakt met toxoplasmose de kans op foetale besmetting in het eerste trimester slechts 3% is! Ik zou dus ook zeggen laat het los....

    Wat heb je daarvoor nodig? Want als een arts en verloskundige je kennelijk niet kunnen overtuigen? Zit er meer achter dan alleen de toxoplasmose? Ben je eigenlijk ergens anders bang voor?
     
  7. Gouds

    Gouds Lid

    3 jan 2017
    69
    21
    8
    NULL
    NULL
    Ik heb zelfs een paar weken geleden het lammetje vastgehouden, die was 8 dagen oud en het lammetje kwam op bezoek op mijn werk (zorginstelling). Ik was zelfs vergeten dat niet mocht, gelijk mijn handen gewassen. Meer kon ik niet doen. Een week later een echo gehad en was alles in orde. Ook ik heb 2 katten in huis, mijn vriend maakt de kattenbak schoon. Hij is ook kok en maakt avond maaltijd altijd klaar, ook al zeg ik tegen hem dat hij wel de groente goed moet wassen voordat hij het gebruikt, verder moet ik hem erop vertrouwen dat hij wel weet wat hij doet..
     
  8. Bootcamp babe

    Bootcamp babe Niet meer actief

    Niet druk om maken! Anders wordt het nog een heel lange en zware zwangerschap voor je. Ik heb tijdens twee zwangerschappen sushi en zachtgekookte eieren gegeten, was nooit mijn fruit voor ik het opeet, drink veel thee, eet veel drop, werk met kleine kinderen (CMV, Parvo B19) en mijn twee kinderen zijn kerngezond. Geniet ervan!
     
  9. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    Ik heb al mijn hele leven katten en heb mij daarom laten testen op toxoplasmose. Ondanks de vele kattenbakken die ik heb schoongemaakt en het als kind slapen naast een kat, alle kinderboerderij bezoeken in mijn leven etc etc, testte ik negatief op toxoplasmose. Ik ben dus nog nooit besmet geweest!
    Desondanks maakte ik zelf nog de kattenbakken schoon tijdens mijn zwangerschap (wel met handschoenen), maar het zegt wel iets over hoe klein de kans op besmetting is
     
  10. Liva

    Liva Fanatiek lid

    5 dec 2016
    2.018
    3.042
    113
    Stress is heel slecht voor een baby. Zou dus proberen wat realistisch te zijn.
     
  11. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    4 jul 2014
    4.945
    1.033
    113
    Voorschoten
    En goed is stress niet, maar heel slecht is ook weer overdreven ;).
    Het gaat om het adrenalinelevel dat je kind dan binnenkrijgt.
    Ik heb een baan die op het moment van mijn zwangerschap veel stress opleverde, maar dat is niet helemaal te voorkomen helaas, alhoewel ik het wel probeerde te minimaliseren.

    @TS, ik heb er ook heel goed op gelet dat ik mij aan de 'regels' hield. Toch heb ik per ongeluk een keer roofvis gegeten (in het buitenland, was goed doorbakken etc, maar ik stond niet stil bij de vertaling. Ik had gevraagd of het goed doorbakken was ivm zwangerschap). Ik kwam pas achter mijn zwangerschap toen ik bijna 8 weken zwanger was. Diezelfde week had ik paella met gerookte zalm en chorizo gegeten. Ik zal vast ook wel een keer een glas wijn hebben gedronken in die 8 weken, maar ik drink gelukkig niet veel alcohol. Het zijn kansen die je minimaliseert. Er zijn mensen die roken, drinken, alles eten wat verboden is en een gezond kind op de wereld zetten, ondanks alle risico's die ze nemen. Door je hormonen voelt het allemaal anders, maar je neemt op het moment alle voorzorgsmaatregelen die je kunt en meer kun je niet doen. Probeer los te laten waar je geen invloed op hebt en alleen de dingen waar je (nog) wel invloed op hebt te veranderen
     
  12. CoffeeJunkie

    CoffeeJunkie Fanatiek lid

    25 jan 2012
    1.563
    431
    83
    Noord-Holland
    Ik vind dit ook weer een beetje een simpele reactie. Een pasgeboren lam is echt wel een risico, heel anders dan bij bv katten, ze waarschuwen niet voor niks.

    Denk dat de dokter juist bloed wilde laten testen om je gerust te stellen, want de kans op besmetting is gelukkig niet groot. Probeer er realistisch naar te kijken, want als je was besmet had je idd de gevolgen al gemerkt.
     
  13. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.540
    1.551
    113
    #13 Lisa2, 5 apr 2017
    Laatst bewerkt: 5 apr 2017
    Jawel hoor. Ze kunnen zien of je toxoplasmose hebt opgelopen. Dat blijft zichtbaar. Maar misschien ben je al resistent, dat zou ook nog kunnen.
     
  14. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    21 apr 2013
    3.540
    1.551
    113

    Verstandig is het niet uiteraard.
     
  15. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik heb geen antistoffen tegen toxoplasmose en moet dus extra zorgvuldig groente wassen, niet in de tuin werken of alleen met handschoenen aan, opletten met katten, etc. Ik zorg er gewoon voor dat ik mijn handen heel goed was en groenten en fruit wat grondiger was dan normaal. Meer kan je gewoon niet doen. Als je na de boerderij je handen goed hebt gewassen zal je echt niet snel besmet raken. Probeer niet teveel te panikeren.

    Heb je trouwens antistoffen?
     
  16. KJM

    KJM Lid

    9 feb 2017
    31
    0
    6
    Ik heb geen idee of ik antistoffen heb! Ik ga er niet vanuit.. Ik heb na t bezoek wel mijn handen gewassen, voordat we wat gingen eten. Ik hoop gewoon dat dat genoeg was. Vind het we super fijn om zoveel gerustellende berichten te lezen! :)
     
  17. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Gewoon goede hygiëne toepassen, dan komt het zeker goed :)
     
  18. Raket78

    Raket78 Fanatiek lid

    7 dec 2011
    3.002
    1.139
    113
    Vrouw
    Canada
    Als je ooit in het verleden met toxoplasmose besmet bent geweest, dan heb je antistoffen in je bloed en is over het algemeen genomen je baby beschermd door jouw immuniteit. Dus dat is juist handig.
    Ben je echter recent besmet geraakt, dan is er wel een risico voor de ongeboren baby.

    Een bloedtest is een goede manier om te kijken of er ooit een toxoplasmose-besmetting heeft plaatsgevonden, en kunnen ze tevens kijken of de besmetting recent was (alleen een recente besmetting levert risico op voor het ongeboren kindje). Ik vind een bloedtest dus een logische stap en helemaal niet gek of overdreven, en ook niet angstzaaiend. Geruststellend juist, mits de test negatief uitpakt (en die kans is, laten we wel wezen, behoorlijk). Mocht de test positief uitpakken, dan kan er volgens mij ook nog gewerkt worden met antibiotica om het risico dat de baby besmet wordt te verkleinen. Handig toch, zo'n bloedtest?

    TS, ik denk dat het risico op toxoplasmose-infectie als gevolg van het contact met het pasgeboren lam erg klein is. Zo gemakkelijk loop je nou ook weer niet toxoplasmose op. Ik werkte toen ik zwanger werd al 6 jaar met zwerfkatten, die ook geregeld, vers van de straat, maandenlang bij mij in huis woonden, en had het nog nooit gehad (dat is op mijn verzoek met een bloedtest vastgesteld). Ik ben uiteraard voorzichtig geweest in mijn zwangerschap, want het is niet iets wat je wilt oplopen als je zwanger bent.

    Het is een hele verantwoordelijkheid hè, een kindje in je buik... De een is wat angstiger dan de ander. Mocht de angst je leven beheersen, zoek dan hulp. Het is echt geen schande en je bent ook zeker niet de enige!
     
    MinnieM vindt dit leuk.
  19. Roderoosjes

    Roderoosjes Fanatiek lid

    13 apr 2012
    1.119
    111
    63
    Mijn collega dierenartsassistente heeft jarenlang zwerfkittens opgevangen, die ziek en zwak waren. Ook heeft zij al jaren een cattery en werkt zij ruim 13 jaar met dieren. Toe zij zwanger werd heeft ze zich laten testen op toxoplasmose. Ze testte negatief.
    Tegen haar is toen gezegd dat je het eerder oploopt van werken in de tuin dan van de dieren die je aait.
    Zeker als je daarna je handen goed hebt gewassen is er helemaal minimale kans op besmetting.

    Ik zou proberen me niet zoveel zorgen te maken, maar je kan altijd, voor je eigen gemoedsrust, een test laten doen.
     
  20. marb

    marb VIP lid

    21 okt 2007
    11.070
    4.729
    113
    De kans dat een van de dieren besmet is met toxoplasmose is klein. De kans dat jij het dan van een van de dieren hebt gekregen is heel klein.
    Als jij besmet bent is ook nog eens de kans dat je kindje er iets van krijgt klein.


    Daarnaast is er sowieso niets meer wat je hieraan kunt doen. Echt het beste wat je nu kunt doen is proberen het achter je te laten. Succes!
     

Deel Deze Pagina