Oh leuk! Jullie krijgen hem ook donderdag dan? Wij ook! Wij gekozen voor overbrugging omdat we van onze spaarrekening de verbouwign wilde doen.
Wij hadden ook overwaarde. Het is wel zo dat als je later je "oude" huis uitgaat dan dat je de overdracht van je nieuwe huis hebt je dus eerst de kosten moet voorschieten. Bij de overdracht van je "oude" huis krijg je een eindafrekening en wordt alles verrekend en krijg je nog een leuk bedrag je. (Afhankelijk van de overwaarde)
hier ook overwaarde maar gaan eerder in het nieuwe huis en overwaarde krijgen we pas ong 4-6 weken na tekenen bij notaris. Tijdelijk spaargelden maar erbij en later weer aanvullen
Wij krijgen inderdaad donderdag de sleutel! De rekeningen die nu kwamen waren gewoon even slikken. En eerlijk gezegd, heel dom van me, heb ik er gewoon niet bij stil gestaan. Toen wij ons huis 13 jaar geleden kochten kon je alle kosten bij de hypotheek financieren. Nu mag je nog maar 101 % lenen, en dat is natuurlijk nooit genoeg. Maar dat was me even ontgaan haha in onze enthousiasme van het vinden van ons droomhuis. Ach alles komt wel weer goed......
Goed nieuws mam1991 Mel en Bailey, wat een spannende week gaan jullie tegemoet Leuk precies op dezelfde dag de sleutel.. En dan lekker aan de gang Hier enorm goed nieuws Onderhandeling met het huis waar we mee bezig is gelukt, we hebben hem Superblij!!!! Morgenavond om 19.00 en dinsdag 11.00 kijkers voor ons huis Huis staat nog niet eens op funda.... En wat zijn jullie kwijt aan de notaris? Wij hebben al een offerte binnen, ben benieuwd wat jullie gemiddeld kwijt zijn voor akte van levering en akte van hypotheek?
Je bent wel om onderhandeling, maar als de verkopers andere kijkers hebben die een beter bod doen, kunnen die onderhandelingen ook net zo makkelijk weer beeindigd worden. Je kunt daar dus geen rechten aan ontlenen. Zelf wanneer je al een mondeling akkoord hebt, staat het nog niet helemaal vast. Pas als je de voorlopige koopakte hebt ondertekend, kunnen de verkopers er niet meer onderuit. Jullie hebben dan nog wel 3 dagen bedenktermijn.
Inmiddels zijn we akkoord Tupp Nog wel wachten op het voorlopig koopcontract, maar ik verwacht echt geen gekke dingen meer..
Proficiat Loetje! De meeste makelaars zullen het overigens niet doen, na een mondeling akkoord nog gaan morrelen. Maar er zijn makelaars die het wel doen, als de gelegenheid zich voordoet. En dan heb je gewoon geen poot om op te staan. Maar dan moet je wel eerst dubbel pech hebben: de pech dat iemand een hoger bod uitbrengt en de pech dat je een makelaar / verkoper treft die daar op ingaan.
Bedoel je die 2 aktes? Ben even kwijt welke exact, maar als je die bedoeld zijn wij per stuk 472 nog wat kwijt. Veel lager dan de overige offertes. Wij hebben hem laten opstellen door Leussen en vd Broek. Ook onze huwelijkse voorwaarden waren daar toen beduidend goedkoper. Sommige prijzen zijn evht idioot.
Ja ik kan nu ook mee kletsen! Afgelopen vrijdag was eindelijk de hypotheek rond (1e aanvraag was afgewezen en deze had 3 weken achterstand). Over 11 dagen krijgen we de sleutel al en we hebben zo goed als nog niks gedaan. Had namelijk verwacht dat deze aanvraag ook afgekeurd werd. Stress!!! Jullie ook allemaal veel succes!!!
Kosten notaris waren best hoog haha. Wij kregen een rekening voor de akte overdracht, akte hypotheek (beiden 500 excl btw), kosten koper, 2x taxatie (oude en nieuwe huis 500 euro per taxatie), kosten hypotheekadviseur. En apart nog de makelaar welke 1.6% van de verkoopsom vraagt.
Fijn om dat van de overwaarde alvast te weten, hadden we nog helemaal niet over nagedacht hoe dat praktisch gaat. Wij hadden namelijk bedacht om de overwaarde in een ander huis te stoppen, maar geen rekening gehouden met het feit dat we toch een (korte) periode twee huizen hebben. Vanmiddag weer een bezichtiging gehad. Mensen hebben gelijk een bod gedaan (25000 onder vraagprijs), dus dat moeten manlief en ik zo eens gaan bespreken. Ik vind een bod wat bijna 10% lager is wel erg veel verschil. Helemaal omdat er vorige week een huis verkocht is (twee straten verderop) dat duurder is en kleiner. Woensdag gaan we zelf een huis kijken, voornamelijk omdat we er qua foto's en plattegrond op Funda niet helemaal wijs uit worden, dus even in het echt bekijken. Ook moeten we navragen of er (ook) een woonbestemming op het pand zit. Verder is de tuin op het noorden, wat ik zelf een groot nadeel vind, dus hopelijk schijnt woensdag de zon en kunnen we zien of dat meevalt (of niet).
Hm, klinkt apart ja! Wat vind je makelaar ervan? Je kan altijd teruggeven dat je dit bod niet serieus neemt he. Wellicht denken zij; nee heb je, ja kun je krijgen. Maar zeker met de info die jij geeft, zou ik ook niet makkelijk in onderhandeling gaan nu.
hmm als er een huis verkocht is wat kleiner en duurder is dan is het vrij apart ja als de afwerking etc hetzelfde is zou dan zeker eens in gesprek gaan met de makelaar en eventueel het bod afwijzen of zeggen dat ze eerst maar eens met een serieus bod moeten komen.
Wij hebben donderdag gesprek met de hypotheek adviseur en ook het voorlopig koopcontract gaan wij ondertekenen actief dagje dus!
Per toeval kom ik hier terecht. Ook wij zijn bezig met de koop van een nieuw huis en de verkoop van ons huis. Over dat laatste heb ik me niet zo druk hoeven maken: we hebben meegedaan aan de landelijke open huizen route en de makelaar had nog een ander moment open huis, wat resulteerde in een aantal biedingen, zelfs boven de vraagprijs! Morgen gaan we de voorlopige akte tekenen. Het nieuwe huis kost ons iets meer moeite: uit de bouwkundige keuring kwam het vermoeden van asbest. De verkoper laat dit nu checken en we willen natuurlijk graag weten wat saneren gaat kosten. Ik vind het maar spannend. Gelukkig hebben we wel fiks overwaarde (want: behoorlijk tussentijds afgelost), dus we kunnen wel wat financieren, maar ja, dat geld komt natuurlijk pas vrij als we ons huis hebben verkocht. We hebben een overlap van een maand. We moeten dat nog maar eens goed met de financieel adviseur bespreken. Over de feitelijke verhuizing zijn we wel uit: we laten alles inpakken en verhuizen door een verhuisbedrijf. Omdat mijn man zoveel dichter bij zijn werk gaat wonen, krijgt hij van zijn baas de verhuiskosten vergoed. Héél fijn, want met een verhuizing naar de andere kant van het land en 4 kinderen is het zelf doen haast onmogelijk.
Voor die overlap is een overbruggingshypotheek. Wij hebben dit namelijk ook (overwaarde en maand overlap). -- Mel, spannende dag voor ons morgen! Om 1 uur hebben we de inspectie en daarna rijden we door naar het notariskantoor voor de sleuteloverdracht. Dan kan het circus EINDELIJK beginnen. Ik weet van mezelf dat ik mezelf helemaal gek kan maken in deze situaties, qua overzicht. Dus ik probeer het zoveel mogelijk los te laten, en go with the flow. Eerst het nieuwe huis naar ons zin maken en dan zien we thuis verder qua inpakken. Gelukkig laten we de verhuizing zelf doen door een bedrijf, dus daar hopelijk geen omkijken naar. Over 2 weken zijn we nu aan het verhuizen, laden en doen. Gekke gedachte wel. Ondanks dat ik hier niet gelukkig ben, is het wel een afsluiting van een fase en dat valt me toch wel zwaarder dan ik dacht. Met name de enorme lieverds van psz-leidsters gaan we zo missen... Gek he?
Mel en Bailey, spannend. Leuk detail, wij tekenen morgen ons voorlopig koopcontract Verder wordt ik helemaal gek van het geregel Sowieso voor ons nieuwe huis, maar ook ivm ons oude huis. Vandeweek 2 bezichtigingen gehad, vandaag door de makelaar aangemeld bij funda, dus hopelijk snel nieuwe bezichtigingen. Ondertussen alles netjes houden hier, waaaaaaahhhhh Oh en dan gaan we vanaf volgende week zaterdag ook nog een weekje met de auto naar Italië Dus moet de stad nog in voor oa kleding en volgende week inpakken voor 4 personen (pffff, je kan mij binnenkort oprapen)
Weet iemand of er storing is bij Funda, bij "mijn huis"? Volgens de statistieken heeft gisteren en vandaag niemand ons huis gezien of gevonden. Echt 0. Maar misschien is de teller kapot