Aanslepende buikgriep... gevaarlijk?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Kristientje, 24 apr 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kristientje

    Kristientje Fanatiek lid

    11 jul 2015
    1.035
    419
    83
    Thuisblijfmama
    Zeeland
    Hallo allemaal, hier een onzeker en ziek kipje. :oops:

    Ik ben bijna 11 weken zwanger en al een week ziek met buikgriep. Veel overgeven, veel diarree. Kortom flink beroerd. Er gaat een klein crackertje in en soms wat bouillon, maar merendeels overleef ik op cola zonder prik.

    Het duurt nu al een week en zonder uitzicht op beterschap begin ik me zorgen te maken over de baby. Volgens vk kan het geen kwaad maar toch ben ik bang... Dat ik mijn kindje een overdosis cafeïne geef door alle cola bijvoorbeeld. Of uithonger, want ik eet al een week bijna niks.

    Iemand nog tips of geruststellende woorden zodat ik de tijd tot de volgende echo kan doorkomen? (die krijg ik 2 mei)

    Liefs:)
     
  2. Babyluvv

    Babyluvv Fanatiek lid

    28 aug 2016
    1.269
    133
    63
    Vrouw
    Ik heb in het begin van mijn zwangerschap erge buikgriep gehad. Ik was toen 5weken zwanger. We dachten eerst dat al het overgeven door de zwangerschap kwam. Alles kwam eruit, water, bouillon, maar eenmaal er ook (sorry) van onder uit kwam, wist ik direct dat dit buikgriep was. Mijn vriend heeft snachts de spoedpost gebeld.. Zo erg kwam alles eruit, hij vertelde ook dat ik zwanger was. Dit kon geen kwaad, maar ik mocht absoluut niet uitdrogen, hoofdpijn of koorts krijgen dan moest hij weer bellen en zou ik opgenomen worden.. Ik mocht per 10 minuten maar zo'n theelepeltje water nemen. Dit kon ik nog binnenhouden. En dit zo de halve nacht door. Weer geprobeerd hele slokken water te nemen, maar kwam er weer overgevend uit.

    Hou je temperatuur in de gaten, neem hele kleine beetjes water per keer zoals een theelepeltje/nipje water.
     
  3. Mikarun

    Mikarun Actief lid

    27 jan 2014
    422
    77
    28
    Zwolle
    Koorts en uitdroging zijn inderdaad gevaarlijker dan buikgriep op zich.
    Je kindje krijgt zijn voedingsstoffen wel binnen van jou reserves, dus dat komt wel goed. Eet en drink wat je verdragen kan, is dat nu even cola so be it. Liever cola dan een uitgedroogde mama!
     
  4. BJN

    BJN Actief lid

    14 okt 2016
    131
    57
    28
    Ik heb het aan het begin van m'n zwangerschap ook gehad en toen gaf de doktersassistent aan dat AA ook een goed alternatief was, qua suikers enzo. Werkte hier best aardig...
     
  5. gemini020

    gemini020 Actief lid

    28 sep 2014
    444
    57
    28
    Is er geen caffeinevrije cola? Zou me er niet heel erg druk overmaken maar je zou kunnen kijken of je het niet kan vervangen met cafeïne vrije cola. Ook zou ik van die zakjes kopen die je in water kan doen zodat je het beter opneemt, ORS heette het vroeger iig. Werkt ook tegen uitdroging
     
  6. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    ORS is inderdaad een goede optie. Ik heb ook buikgriep gehad toen ik 15 weken was, heeft 4 dagen geduurd. Ik gooide er op laatst alles uit (ook cola en ORS), maar omdat ik geen diarree had was er weinig reden tot zorg. Dat hevige spugen heeft 2,5 dag geduurd. Daarna kon ik wel weer vocht binnenhouden.
     
  7. Kristientje

    Kristientje Fanatiek lid

    11 jul 2015
    1.035
    419
    83
    Thuisblijfmama
    Zeeland
    Dank jullie wel voor de reacties! Ik heb nog nooit van cafeïnevrije cola gehoord, waar is die te verkrijgen? En ORS is ook een goeie tip.

    Hoop dat het gauw betert, want dit is 10 keer niks blegh :( En duimen voor een goede echo over 8 dagen.
     
  8. gemini020

    gemini020 Actief lid

    28 sep 2014
    444
    57
    28
    Gewoon in de supermarkt. Heeft een goudachtige verpakking volgens mij. (Nooit daadwerkelijk gekocht)
     
  9. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Volgens mijn vk was de echte cola met de prik eruit het beste.

    Veel sterkte, hopelijk ben je er snel vanaf!
     
  10. Floeperd

    Floeperd Fanatiek lid

    16 okt 2013
    3.060
    2.403
    113
    Vrouw
    Coca cola heeft volgend mij de groene flessen zonder cafeïne en suikers. Ze hebben dat in ieder geval zeker wel!

    Beterschap ik hoop dat je gauw opknapt!
     

Deel Deze Pagina