alvast mijn excuus voor de misschien minder lekkere details! Vanmiddag ben ik even op bed gaan liggen (voor het liggen ben ik nog naar het toilet gegaan). Ik lag nog geen kwartier en voelde ineens een kleine warme straal lopen. Heb meteen even op mijn hand geblazen, zowel liggend als staand ook heb ik voor de zekerheid gehoest. Maar er kwam niets meer. Sindsdien is er behoorlijk veel activiteit in mijn buik zoals: beweging en harde buiken en een zeurend gevoel in de buik en vagina (heel gek) Kleine is ingedaald. Heb geen idee of er ontsluiting is en ook geen idee of de baarmoedermond verweekt is, vk wilt dit zo lang mogelijk uitstellen wat natuurlijk begrijoelijk is. Twijfel nu toch wat die warme straal precies was. Heb dit in de vorige zwangerschappen niet meegemaakt. Ben net 33 weken
Het kan ook veel afscheiding geweest zijn. Heb je iets kunnen opvangen? Afscheiding voelt soms ook als een lopende, warme straal.
Bij mij was het vruchtwater, hoge vliesscheur. Kwam ook niks uit toen ik op mijn hand blies. Ik was toen wel al bijna 40 weken zwanger. Zou toch even bellen als ik jou was!
Hmm ik heb contact gehad met de verloskundige. Zij vertelde dat, mochten het de vliezen zijn, het continu zou moeten blijven lopen op dit termijn en op zijn minst wanneer je op je hand blaast. Enige wat ze zei was dat ik moest proberen om iets op te vangen. Kon helaas niets opvangen, het ging zo snel. Heb wel meteen in mijn ondergoed gekeken en het zag er vochtig uit. Als het afscheiding zou zijn had het wel een soort witte waas moeten achterlaten, toch?!
Ik was 37 weken (weet niet of dat verschil maakt met 33 weken) maar toen braken mijn vliezen op het toilet om 3.30.. ik ben savonds om 23.54 bevallen.. en de hele dag heb ik geen vruchtwater verloren.. het hoeft dus echt niet zo te zijn dat het steeds door moet sijpelen.. ons kindje lag nog niet geheel ingedaald, dat is tijdens de bevalling gebeurt.. Dus hou het in de gaten! En als je het niet vertrouwd, dan gewoon bellen
ik met 36+2 een klein scheurtje in mijn vliezen aan de bovenkant ook maar weinig verloren over de dag. zo af en toe een beetje maar dacht dat het afscheiding of urine was. dat dacht de vk ook maar omdat ik mijn dochter niet goed gevoeld had die dag mocht ik uiteindelijk dan toch even naar het zkh voor een ecg ben er pas met mijn dochter weer terug uitgekomen omdat het dus wel kapotte vliezen waren. Ze kan er een simpel testje op uitvoeren als je een beetje weet op te vangen maar ook zonder opvangen kunnen ze een soort uitstrijkje nemen en een testje doen. ik zou gewoon eisen dat ze even langskomt om echt te kijken.
Ik hoorde en voelde met 36 weken in de nacht ineens iets knappen en dacht in mijn slaap dat het se baby was die gewoon druk was ofzo tot ik een warme straal voelde lopen. Er was een beetje in mijn bed en er liep een straaltje langs mijn benen, maar toen ik het ging afspoelen heb ik daarna niks meer verloren. Drie uur na de vliezen was mijn zoontje er.
Heb hier niets horen knappen (dat is ook precies het beeld wat ik heb bij gebroken vliezen, dat je het hoort knappen). Voelde echt puur een warme straal lopen, lag op mijn rug dus voelde het ook langs mijn billen gaan. En daarna helemaal niets meer. Wel als ik loop voel ik een irritante druk, alsof de kleine tegen de bmm aan het drukken is, al kan dat natuurlijk komen door het verder indalen.
Ik vind het wel een beetje gek dat dit gebeurde toen je lag. Het kan indd urine zijn of afscheiding, maar dat zou je dan meer voelen lopen wanneer je weer op staat en niet wanneer je ligt, lijkt mij.. Ik zou het wel even in de gaten houden.
de rest van mijn vliezen braken op het moment dat ik in bed stapte en voelde of hoorde geen knap alleen een guts warm water die ik niet kon tegen houden.
Vruchtwater ruikt heel typisch, dus dat zou je denk ik wel herkennen als je eraan ruikt. Hoe genant het ook kan zijn, het is waarschijnlijk urine die nog in je blaas is achtergebleven of afscheiding, dat kan ook echt waterig (en veel!) zijn, zonder dat er een witte waas of wat dan ook overheen zit. Als je het niet vertrouwd kan je altijd vragen om een varentest, maar in principe zou je, ook met een hoge vliesscheur met de provocatietest (dus wat je al deed, op je hand blazen en hoesten) iets moeten verliezen, maar misschien niet veel. Dit zou je met een eendenbek moeten kunnen zien. Dus als je niet zeker ben, gewoon langs de vlk gaan en je verhaal nogmaals voorleggen.
Het kan idd ook afscheiding zijn. Mijn vruchtwater rook echt naar een soort tropisch sapje, heel zoetig, beetje ananas-achtig... dat was onmiskenbaar vruchtwater. Dus als je nog wat voelt, echt even goed ruiken. Daarnaast was het qua kleur wat wit-roze, maar ik kon het opvangen in een bekertje.
Wat de verloskundige waarschijnlijk bedoelde is dat met deze termijn het kindje de uitgang nog niet afsluit met zn hoofd. Dus als het een vliesbreuk is, het daarom zou blijven stromen. In latere termijnen een vliesbreuk hoeft inderdaad niet meteen een vloedgolf te betekenen. Maar toch zou ik bij enige twijfel er op aandringen even een controle te laten doen door de verloskundige. Beter een keer teveel dan een keer te weinig
Idd wat er meer wordt gezegd, afscheiding. Hoe verder je komt in je zwangerschap hoe meer waterige afscheiding je verliest.. soms zo veel dat je denkt dat het vruchtwater is. Ik zou me niet teveel zorgen maken. Als je het vaker achter elkaar heb zou ik wel even bellen om het na te laten kijken
Ik ben zó benieuwd hoe het is afgelopen! Je stilte hier doet vermoeden dat je misschien toch bevallen bent...