Het is volgens mij ook een beetje schijnveiligheid door het af te spoelen en dan denken dat de bacteriën er af zijn. Ik was groente af voor het zand, knarst anders zo tussen je tanden haha! niet de bacteriën. Je kookt het toch gewoon? Dan gaan de bacteriën zo ongeveer allemaal wel dood. Fruit spoel ik vaak wel af, uit gewoonte. Maar kan ook zijn dat ik het niet doe. Vind sommige erg overdrijven dat ze het ontzettend vies vinden en haast nergens meer durven te gaan eten. Je weet ook niet wat er met de rest van de etenswaren gebeurd, spoelen jullie die ook af dan? Kan ook vanalles inzitten met het inpakken ed.
Zo bedoelde ik het niet. Dus jij gaat als je even aan het shoppen bent of whatever iedere keer je handen wassen nadat je wat hebt aangeraakt wat heeeeel veel mensen al hebben aangeraakt? Ik denk dat je niet wilt weten hoe vaak je onbewust met je handen bij je gezicht/mond zit en hoeveel bacteriën er op dat moment verspreid worden. Maakt mij verder niet uit hoor maar zo panisch doen om alles te wassen terwijl en nog zoveel dingen zijn die je niet in de hand kúnt hebben vind ik echt te ver gaan. Bovendien vind ik het nogal dom om te denken dat je met een beetje water de viezigheden en bacteriën weg kunt spoelen.
Haha wat een schoonmaaktopics ineens! Groente was ik eigenlijk nooit af, tenzij er zand of ander zichtbare viesigheid op zit. Het wordt tenslotte gekookt of gebakken. Als ik het rauw gebruik, spoel ik het meestal af, maar dat is meer gewoonte. En ik vergeet het ook wel eens. Ik geloof ook nooit dat dat bacteriën wegspoelt. En het schillen van groente of fruit doe ik alleen als de schil niet eetbaar is of als het nodig is voor het gerecht. Mijn kinderen spoelen hun appeltje ook vaak even af en vergeten het ook wel eens. Kan ik niet wakker van liggen. En verder denk ik er niet te veel over na. Want dan is alles heel smerig. Zoals het wassen van een ei, daar heb ik nog nooit bij stilgestaan. Misschien is de schaal wel vies, maar die eet ik toch niet. En ik eet ook geen roerei of omelet met mijn handen. Een heel gekookt ei is na koken ook echt wel schoon. Gewoon niet alles overdenken, scheelt een hoop tijd en is soms nog goed voor de weerstand ook
Aplels en peren schil ik en was ik dus niet eerst af. Snackgroenten zoals komkommer en smoeppaprika houd ik twee seconden onder de kraan om af te spoelen. Meer voor het zand dan dat ik denk dat alle bacterieën er dan af zijn. Van bacterieën krijg je een goede weerstand Groenten die in de pan gaan was ik niet, die worden toch gekookt.
Nou idd, ipv iedereen viespeuk te noemen en roepen dat je niet bij anderen meer durft te gaan eten. Denk ik dat sommigen ook even na moeten denken of ze zelf nog wel helemaal "gezond" bezig zijn. Als ik het fruit met afwasmiddel ga afspoelen hier dan belt mijn man het busje denk ik.
Wij likken altijd onze borden schoon na het eten en zetten ze dan zo in de kast. Maar ff serieus...fruit wassen met afwasmiddel? Lees ikdat goed? Dat gaat echt wel te ver Ik spoel het meeste wel wel ff na, meer voor het zand eigenlijk. Maar ik durf ook wel gewoon een appel op te poetsen en dan op te eten...spannennnd!!
Ja, maar niet als het voorverpakt is. Dan staat er vaak op dat het al gewassen is. Sommige mensen kijken me ook altijd gek aan, als ik zeg dat ik mijn kip was voor ik het bak
Maar kip wassen voor het bakken wordt juist erg afgeraden door het risico op salmonella. Google maar eens.
Dit dus. Door kip te wassen verspreid je de bacterie juist. Je doodt ze niet en ze spoelen ook niet zomaar weg. De bacteriën spetteren juist alle kanten op. Zijn echt mensen ziek geworden van wassen van kip. Goed bakken dood de bacteriën wel. En als je kip zo slijmerig is dat je hem moet wassen, is er iets mis met je kip
Ik vind het wel echt bijzonder om te lezen dat sommigen echt geloven dat ze bacteriën weg kunnen wassen. En dan ook nog oprecht vinden dat diegenen die dat niet doen, viespeuken zijn.
Ja ik was alle fruit en rauwkost (wortels niet, die schil ik met de dunschiller). Wat gekookt gaat worden niet, dat wordt wel schoon tijgens het koken Als een appel echt heel vies plakkerig voelt en ik krijg het voor mijn gevoel niet goed schoon met alleen water, was ik het af met wasmiddel of handzeep. Proef je niets van hoor, je proeft het toch ook niet als je bord afgewassen is? Je spoelt al het wasmiddel eraf.
Bij mij gaat het niet zozeer om de bacteriën zelf. Maar om de gedachten dat er mogelijk (veel) mensen met hun vieze vingers aan het vers fruit hebben lopen kneden voelen etc. Met die gedachte kan ik persoonlijk niet zo rechtstreeks een hap uit een appel nemen. Afspoelen is echt een kleine moeite. En nogmaals ik ben ook kerngezond dus heb met al dat wassen ook gewoon een goede weerstand.