Mijn vriend is net geland op Sicilië en appte me dat de douane zijn weekendtas heeft geforceerd: ze hebben het slotje en de kofferriem eraf geknipt en vervolgens weggegooid. Er zit geen verklarend briefje in zijn tas. Het was gewoon een chartervlucht en hij heeft naar zijn weten geen rare dingen vervoerd. Zouden het zijn multivitaminepillen zijn geweest? Dat zou ik raar vinden, we vliegen namelijk vrij vaak en ik neem altijd mijn voedingssupplementen mee, maar dit heb ik echt nog nooit meegemaakt. Anyway, wat moet hij doen, als hij überhaupt al iets moet doen? De reisorganisatie inlichten? De reisverzekering inschakelen? De weekendtas zelf is niet beschadigd, maar het slotje en de kofferriem zijn dus foetsie. Mag de douane dit om zo'n suffe reden zomaar doen? Binnen Europa ook nog eens? Dat ze je koffer forceren als je naar de Verenigde Staten vliegt, oké, maar ik vind dit zo overdreven.
Al wel door de douane heen? Niet dat er stiekem iets in zijn tas is gedaan en dat hij nu kans maakt om gepakt te worden?
Bij mij is pas ook het slotje van mn koffer geknipt. Was wellis waar een reis buiten europa, maar ik was wel verbaasd. Maar mn tas was verder niet beschadigd, ik miste niets uit mn tas en er zat niets extra's in. Dus ik heb me er verder niet druk om gemaakt. Reisverzekering had bij mij in elk geval geen nut, want de eerste 50 euro zijn toch voor eigen kosten, dus dat slotje van een euro gaan ze echt niet vergoeden.
Nee klopt, wij hebben zelfs een eigen risico van 100 euro. Maar het gaat me meer om het principe. Stop er dan een briefje bij met de reden waarom, dan kun je daar een volgende keer rekening mee houden. Edit: overigens was dit juist een speciaal TSA-slotje, maar blijkbaar waren ze daar te lui voor of zo.
Ik heb nog nooit gehoord dat ze een briefje erin stoppen met een reden. Bij mij was het waarschijnlijk de batterij voor mn duiklamp, waarom ze extra gecontrolleerd hebben. Maar zeker weten doe ik het niet. Ik dacht: beter dat ze alles goed controlleren dan dat een idioot een bom mee neemt. En aangezien ik geen bom meehad, heb ik er verder niet meer bij stilgestaan
O, ik ken wel mensen die een briefje aantroffen op of in hun koffer, maar dat was altijd op intercontinentale vluchten. Je hebt op zich gelijk hoor, goed dat ze alles controleren, maar op zo'n laf vluchtje van Rotterdam naar Sicilië verbaast me dat gewoon. Mijn vriend is er ook nog maar voor drie dagen, dus meer dan een zwembroek, een schoon T-shirt, een tandenborstel en die multi's zat er niet in zijn tas. Misschien was het daarom verdacht . Dank voor je reactie in elk geval!
Ow ik zou daar ook wel van schrikken en me af vragen wat er nou was. Zou je de luchtvaartmaatschappij of je verzekering niet kunnen bellen om te kijken wat je hier aan kunt doen, denk verder weinig maar ik zou ook graag willen weten waarom.
Ja dat mag zeker. En inderdaad heel fijn dat ze het zekere voor het onzekere nemen. Een bom of brandbare stof oid is op een korte vlucht net zo schadelijk hoor. Daarvoor zijn er ook tsa sloten.dan hoeven ze niet te knippen
Mijn ouders zijn ook een keer naar Sicilië geweest en toen is hun camera uit de tas gejat. Voor de vlucht erin gedaan, na de vlucht was die verdwenen (kwamen ze na het landen achter). Ze vlogen toen van Sicilië naar Nederland. Alle foto's kwijt. Misschien hebben ze bij je man ook even gekeken of er wat te halen viel...
Het verbaast me dat het je verbaast eerlijk gezegd. Sicilië is natuurlijk wel een iets andere bestemming dan, pak hem beet, Frankfurt o.i.d. Enig idee waar het begrip 'maffia' zijn oorsprong vindt?
Nee, ze moesten toen hun handbagage in hun koffers doen. Vliegtuig zat te vol en dus moest de handbagage in het ruim.
Ik weet waar jouw vriend werkt haha. Die vliegreis en bestemming klinkt zeer bekend. Vervelend dat zijn slot kapot gemaakt is.
Ik vind het eerlijk gezegd erg vreemd dat de douane een tas open maakt zonder daar een verklaring voor te geven. Ik denk niet dat dit door de douane is gedaan hoor. Als ze iets verdachts denken te zien in jouw tas dan word je daar tussen uit gehaald en dan kijken ze samen in je tas. Ze maken hem echt niet open en gooien hem dan weer terug op de band. Qua kosten verhalen zou ik de reis verzekering bellen. Ik zou ook nog even met de vliegtuig maatschappij contact opnemen. Vreemd verhaal.
@Whysteria Wat denk jij dat er in de koffer van mijn vriend zat dat hij aan de maffia had kunnen verkopen? Hij had z'n zwembroek en een tandenborstel mee! @Leolove Haha, ssst! @Debaky My thoughts exactly. We nemen maandag even contact op met de reisverzekering/vliegmaatschappij.