Zit jij met je partner op 1 lijn? Ik merk dat ik de laatste tijd zo gefrustreerd ben. Bijna over alles zijn we het niet eens. Word er best verdrietig van. Het gaat van kleine dingen tot grote dingen. Ruimte gebrek in huis. Had een opruim systeem bedacht. En volgens partner is dat niet handig. Stel ik voor om te verhuizen *ook niet goed Dingen anders indelen krijg ik standaard als antwoord Is niet handig Durf gewoon bijna niks meer te zeggen alles is niet goed. Merk dat we al meer meningsverschillen hebben Ik weet niet wat ik hier mee moet Maar ik word er verdrietig van
Mijn man vind vaak alle veranderingen in huis, niet nodig, niet handig, niet fijn. Dus ik doe het gewoon. Hij went er wel aan
Dat zou idd heel goed kunnen ik ben wel alle dagen thuis en hij niet. Maar wat doe ik er aan of hoe ga ik hier mee om
Ja gelukkig wel, denk ook niet dat ik zou kunnen handelen als wij veel meningsverschillen zouden hebben. Of het nou gaat om dingen wbt: verhuizen, kleine dingen in het dagelijks leven, inrichting huis etc etc.. wij zitten voor 90% op 1 lijn. Helaas dus geen tips, lijkt mij erg frustrerend elke keer meningsverschillen.
Ik lees dat jij dingen voorstelt en hij het dan niet handig vindt. Heb je het al andersom geprobeerd, dus dat je zegt dat je het lastig vindt dat je bepaalde dingen niet kwijt kunt en of hij daarover mee kan denken voor een oplossing. Kom je misschien op dezelfde oplossing uit, maar dan is het startpunt dat er een probleem is waar een oplossing voor moet komen. Daar kunnen de meeste mannen meer mee dan in hun ogen nutteloze veranderingen .
Ik denk dat het ook ligt aan hoe je met elkaar omgaat. Als je vriend het niet nodig vind dan zal hij het eigenlijk misschien wel onzin vinden dat jij je daar zo druk over maakt. Kan je niet een keer goed met hem praten over wat het allemaal met je doet en hoe je je voelt? Ik heb ook momenten waarop ik niet lekker in mijn vel zit, dan merk ik dat ik sneller geïrriteerd ben. Juist door dan te praten met mijn vriend, zorg ik ervoor dat ik niet onnodig chagrijnig en geïrriteerd raak en daardoor krijgen wij ook geen ruzie of een meningsverschil. Bij ons is het sleutelwoord communiceren. Juist door te communiceren over hoe ik me voel (of hij), maar ook over de kleine dingen zoals hoe mijn (of zijn) dag was, leven we niet langs elkaar heen en kunnen we samen goed kijken wat er nodig is in een bepaalde situatie. Nu klinkt het misschien alsof mijn vriend en ik geen prettige relatie hebben o.i.d., maar een jaar geleden ongeveer was ik zo goed als op. Zat tegen het randje van een burn-out aan en juist door opnieuw te gaan praten met elkaar heeft het me geholpen om alles niet op hem af te gaan reageren. Dus vandaar mijn advies! Hopelijk heb je er wat aan.
Ik sluit me hier helemaal bij aan, bij ons gaat het ook zo. Ik raak soms door vermoeidheid sneller geïrriteerd, en dat gaat bij ons bijna ook altijd over opruimen (man is daar niet zo mee bezig) of de onlogische indeling van bepaalde dingen. We praten daar dan eens goed over en dan komen we er wel uit. Ik merk wel dat het echt nodig is om inderdaad over de kleine dingen blijven praten en betrokkenheid te tonen. Doe je dat minder, is het bizar hoe snel je je dan al 'verwijderd' kan voelen van je partner. Praat erover. Of voer de verandering door en wacht op zijn reactie. Misschien ziet hij het niet? Of is hij 'bang' dat hij mee moet helpen? Mannen zien soms het nut van bepaalde dingen niet in. Dan is het zaak dat jij gewoon doet wat voor jou handig is. Behalve als hij zelf een sterke mening heeft.
Wat een fijne reacties allemaal! Ben gelukkig dus niet de enige. Veel stof om na te denken dank jullie wel !
Ik herken het niet in die mate wat jij omschrijft, maar mijn man en ik zitten ook vaak niet op 1 lijn en daar hebben we wel eens een meningsverschil over... die soms uitloopt tot een heftige discussie. Wanneer dit gebeurd proberen we elkaar even te negeren en op een later moment met elkaar te bespreken waarom ik dit of dat vind en wat hij daarvan vind. Probeer duidelijk te zijn waarom je iets niet handig vind of waarom je iets anders zou willen, welke problemen levert het jou op etc.
Bedankt voor de tips. Ik heb alles voor mezelf opgeschreven en hoop dat ik vanavond een goed gesprek kan hebben. Om te laten zien hoe ik dingen zie maar ook om zijn kant te horen. We komen er vast uit Fijn dat ik mijn hart even hier kan luchten en meningen van andere te horen Meer tips zijn altijd welkom!
Misschien zitten jullie ook een beetje in een sleur en zou het goed zijn om elkaar weer een beetje te 'hervinden'. Ik zou een date night of zelfs een weekend samen weg plannen zodat jullie echt wat quality time samen hebben. Mijn ervaring is dat dat meestal goede gesprekken oplevert met je partner en toenadering waar nodig, zeker over de grote zaken. Wat betreft de kleine onbelangrijke dingen zou ik zeggen 'pick your battles', je hoeft het ook niet altijd met elkaar eens te zijn over alles.
Wij zitten ook echt niet altijd op één lijn. Maar ja het is van beide kanten geven en nemen. Als ik iets wil veranderen in huis dan doe ik het vaak wel zonder dat ik vraag wat hij wil, hij twijfelt vaak.
Gewoon veranderen en als hij thuiskomt dan zeggen kijk schat! ik heb het nu zo gedaan, kijk eens wat handig!
Hier trouwens met de meeste grote (lees:belangrijke) dingen wel op één lijn. Maar man weet inmiddels wel welke 'gevechten' hij wel of niet kan winnen van mij. En vice versa.