Beginnende minimalistische mama's gezocht!

Discussion in 'Mama en gezin' started by rijo, May 5, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    Wat een goed idee Snoeki!!

    Speelgoed is hier ook een dingetje... Al heeft mijn zoon gelukkig wel een weggooimentaliteit, als iets stuk is gooit hij het meteen in de prullenbak (als we het niet kunnen repareren). Maar als ze zo klein zijn heb je toch veel vind ik. En vooral grote dingen: loopauto, babywalker etc. Dat zijn gelukkig maar tijdelijke dingen.

    Ik heb mezelf op zolder opgesloten, zolang de kinderen slapen haha!
     
  2. Pippa02

    Pippa02 Niet meer actief

    Hier ook een mama met opruimwoede...

    Lees al even mee. Leuk om te lezen waar iedereen mee bezig is.

    Ik merk dat ik zelf wel snel het overzicht verlies. Ben echt een chaoot! Iemand nog tips om gestructureerd aan de gang te gaan, zonder dat het huis meteen ontploft lijkt?
     
  3. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    Ik zet drie bakken neer: stort/container, kringloop/weggeven aan familie of vrienden, verkopen. Geeft mij enigszins houvast, misschien dat het jou ook helpt? En niet teveel in een keer willen. Kamer voor kamer, kast voor kast. En als het kan de spullen meteen wegbrengen of laten ophalen.

    Ik heb vanmorgen weer een auto vol weggebracht. Heerlijk gevoel, wat een ruimte!
     
    CoffeeJunkie and 2augustus1992 like this.
  4. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,141
    8,872
    113
    Een la/plank/kast per keer doen en niet stoppen voordat alles eruit een plekje heeft (de prullenbak kan ook een plek zijn :D).
     
  5. Pippa02

    Pippa02 Niet meer actief

    Dank voor de tips!
    Verschillende bakken en niet een te groot project in een keer lijkt mij een goed begin! Meestal trek ik een hele kast leeg
     
  6. Sue87

    Sue87 Niet meer actief

    Al begin je maar met een la of plank, dan krijg je er steeds meer lol in.
    Zoals je hier misschien wel leest, is het aardig verslavend;)
     
  7. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    Het is verschrikkelijk verslavend inderdaad haha :D
     
  8. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,621
    8,364
    113
    Female
    Ik ga eens in de zoveel tijd na wat ik waar wil hebben. Alles ligt verzameld in categorieën. Dan reserveer ik daar ruimte voor in gedachten. Maak ik de kast heel goed schoon en ga ik de spullen verzamelen. Wat niet past valt sowieso af. En daarna begin ik met verder uitdunnen. Periode later ga ik weer langs dezelfde categorie. En zo blijft het een beetje cirkelen door het hele huis en de schuur.
     
    2augustus1992 likes this.
  9. Victoria30

    Victoria30 Fanatiek lid

    Nov 1, 2016
    2,082
    320
    83
    Female
    Ik ben ook een chaoot. De eerste keer dat je door het huis gaat ontkom je er niet aan dat er zaken ontploffen. Ik vond verhuizingen dan ook een goed moment om direct betere plekken voor de spullen te vinden zodat het beter hanteerbaar is. Als je echt vanaf chaos naar opgeruimd moet gaan en de ruimte hebt om dozen kwijt te kunnen zou je bijvoorbeeld een kamer kunnen vullen met allemaal dozen. Op die dozen schrijf je wat erin moet. En ernaast een vuilniszak voor de spullen die je zonder twijfel gelijk weg wilt doen. Dan kan je kasten gaan leegruimen op de spullen na die je echt bij de hand moet houden. Zodra de spullen uit de kasten zijn kan je met de spullen die vaak nodig zijn als eerste gaan kijken wat daar een goede plek voor is. Doordat je ze spullen in dozen verdeeld kan je makkelijker inschatten hoeveel ruimte je daar voor nodig hebt. En daarna kan je weer beginnen met uitruimen.

    p.s. spullen die in de schuur kunnen heb ik direct in de schuur gezet. Deze pakte ik aan zodra het huis overzichtelijk was.

    De Pax kast is trouwens ook ideaal voor chaoten. Ik heb allemaal van die zwarte tasachtige dozen van de ikea daarin zitten. de handel is ideaal om een label aan te hangen zodat je niks meer omver hoeft te gooien om bij de benodigde spullen te komen.
     
  10. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,141
    8,872
    113
    Ik heb gister 'Spark Joy' van Marie Kondo gekocht. Digitaal (dus neemt geen ruimte in :D). Omdat ik van het eerste boek zoveel 'opruimzin' kreeg. En dit boek werkt net zo aanstekelijk voor mij merk ik nu al. :) Deze week nog even druk met de Avondvierdaagse, maar komend weekend was wel wat tijd om weer lekker aan de slag te gaan. :)
     
    Victoria30 likes this.
  11. Victoria30

    Victoria30 Fanatiek lid

    Nov 1, 2016
    2,082
    320
    83
    Female
    Nou 1 van de vervelendste taakjes zit er weer op. Ik haalde ijzerwaren van meubels af voor ik ze weg gooide. Maar er zaten nog allemaal schroeven en zooi tussen en dat is eindelijk uitgezocht :)

    Wat vinden jullie mannen van jullie opruimwoede? En hoe zit het met het uitzoeken van hun spullen? Hier ben ik degene die veel spullen heeft meegenomen naar ons huis toen wij gingen samenwonen. Hij heeft niks met materie en geeft eigenlijk alleen om zijn computer. En wat hem betreft gaat het weggooien van spullen niet snel genoeg :p

    Ik heb nu trouwens tussendoor als ik door het huis loop voor gewone dingen als de was dat ik regelmatig gewoon iets zie wat weg kan. Waar ik dan pas al langs gegaan ben.
     
  12. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,141
    8,872
    113
    Hebben wij dezelfde man? :D Hier kan het hem ook niet snel genoeg gaan. Wat hem betreft kan het meeste weg, behalve zijn computer inderdaad. :D Wat mij betreft mag juist dat ding best weg. ;):p
     
  13. Mutsefruts88

    Mutsefruts88 Niet meer actief

    Na dit berichtje heb je me ook aangestoken om de keuken aan te pakken haha. Zat te twijfelen waar ik vorig weekend aan zou beginnen, dus het is de keuken geworden. Het aanrecht weer leeg, kastjes overzichtelijk... Heerlijk.

    Maar, hoe hou jij dit vol met je 31 weken? Ik kan 2 uurtjes hooguit knallen (voornamelijk zittend op bureaustoel :p), dan moet ik echt even liggen en soms zelfs even een dutje doen. Daarna hooguit een uurtje verder gaan en vervolgens een lijf hebben wat niet meer meewerkt.

    Meestal doe ik toch wel even tandjes op elkaar hoor. Voel me zo onrustig als ik een dagje niks heb opgeruimd (is dit wat ze besteldrang noemen?). Het resultaat is zoooo verslavend :D
     
  14. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,141
    8,872
    113
    Ik ben ook lekker bezig geweest vandaag. Voorste deel van de trapkast en hobbykamer onder handen genomen. Trapkast ziet er behoorlijk netjes uit nu. Hobbykamer ook al, maar daar ben ik nog niet klaar. Morgen verder en ook alle losse troep van de overlopen af dan.
     
  15. Mutsefruts88

    Mutsefruts88 Niet meer actief

    @Victoria30 hier hetzelfde hoor! :)
    Vriendlief gooit het liefst alles zo snel mogelijk weg. Enige waar hij waarde aan hecht zijn electronica dingetjes.

    Maarrrr nu ik zo doorgeslagen ben, heeft ie ook wel zo iets van doe rustig aan. Ik ben nu in staat dingen weg te gooien die hij nog niet eens weg zou gooien.
     
  16. Mutsefruts88

    Mutsefruts88 Niet meer actief

    Vandaag kamer van dochterlief verder aangepakt. Dat is ook zo'n verzamelaartje en gooit dingen moeilijk weg. Maar, heb nu krat voor krat en kast voor kast leeg gehaald. Vuilniszak ernaast en schifting maken. Uiteindelijk 5 stapelkratten leeg in de berging, 2 1/2 vuilniszak weggegooid en een hele kast aan ruimte over (hoe dan?! :eek:). Het puilde echt uit. Heb nu alle knutsel en crea spullen, buiten stiften en potloden om, in kratten gedaan en in de kast opgestapeld. Een paar lades gebruikt voor spullen die makkelijk voor het grijpen moeten liggen.

    Uiteindelijk was ze heel blij dat haar kamer 'leeg' was. Ze vindt het heerlijk rustig. Ze heeft de hele avond met wat poppetjes en spulletjes gespeeld waar ze het bestaan niet meer van wist. En oja, natuurlijk daarna weer terug in de krat en in de kast ;)

    Het was ook echt niet gezond hoor. Ik denk dat ik een stuk of 6 dozen potloden, 5 pakken stiften, 3 pakken fineliners en een hoop klein incompleet grut ben tegen gekomen. Het kind zag door de bomen het bos echt niet meer. En oma maar kopen...
     
  17. Victoria30

    Victoria30 Fanatiek lid

    Nov 1, 2016
    2,082
    320
    83
    Female
    Lastig als je met allemaal spullen zit die je krijgt van anderen. Ons netwerk is klein dus daar hebben wij niet zoveel last van. Anders zou ik ook niet weten wat ik ermee aan moet. Misschien even een goed gesprek hebben en op een lijn proberen te gaan zitten van wat leuk is om haar mee te verwennen? Je zou kunnen vragen of het in de vorm van bijvoorbeeld uitjes kan. Dat neemt geen kastruimte in gebruik.
     
  18. CoffeeJunkie

    CoffeeJunkie Fanatiek lid

    Jan 25, 2012
    1,563
    431
    83
    Noord-Holland
    @Mutsefruts88 Wij hebben geen grote keuken, dat zal wellicht verschil maken en ik had al veel dingen weggedaan. Want ik moet ook met regelmaat even zitten ;) Deze indeling voelt echt heerlijk, heb nu zelfs een aantal lege plankjes! En het is zeker nesteldrang dat meespeelt! Ik wil natuurlijk het hele huis opgeruimd hebben voordat de baby komt...:rolleyes:

    Goed bezig @NiekeKris ! Dat zijn lastige projecten... Sowieso in gedachten houden dat je deze ruimtes over een paar weken of maanden weer opnieuw kan doornemen, dan doe je dingen niet te snel weg waardoor je weer spijt kan krijgen.

    Waar ikzelf inmiddels wel tegenop loop is dat ik die 'rush' van het opruimen nog heb, maar er soms weinig meer te doen valt. Ik ben weken/maanden bezig geweest met opruimen, dingen wegdoen en het huis leger maken en dan zijn sommige kamers ineens klaar. En dan? Ik sta dagelijks in de slaapkamer rond te kijken en kom dan tot de conclusie dat hij echt af is en niks meer weg kan... Er staat nu een bed, nachtkastjes met lamp, plantjes op de vensterbank, een spiegel en half lege kledingkast; niets overbodigs. (Oke, op positiekleding na dan)
    Dan heb je dus ineens tijd over en kun je iets voor jezelf doen. Maar omdat spullen en dus opruimen altijd zoveel tijd in beslag nam, voelt die vrije tijd heel onwennig...:confused:
     
  19. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,141
    8,872
    113
    @CoffeeJunkie: Ja, klopt, zijn regelmatig terugkerende projecten. Tot nog toe heb ik van de opruimacties die ik de afgelopen jaren heb gehouden gelukkig maar erg weinig spijt gehad mbt dingen die ik weg gedaan heb. :) Nu is het ook wel zo dat ik het met sommige dingen heel lastig vind en dat dus eindeloos bewaar (en best regelmatig amper of helemaal niet meer gebruik)... Het voelt voor mij nog steeds als dat we een eindeloze hoeveelheid spullen hebben...en dat hebben we ook, denk ik.

    Vrije tijd went vast wel. ;) :) En als de baby er straks is, vult die tijd zich sowieso wel. ;)
     
  20. 2augustus1992

    2augustus1992 Niet meer actief

    Wat zouden jullie hiermee doen;

    Mijn ouders hebben van mij van vroeger als kind vrijwel alle schoolwerkjes, huiswerkboekjes, proefwerken, rapporten, zwemdiploma', knutselt etc bewaard. Ik kijk er nooit naar maar bv schoolwerkjes als eerste keer rekenen etc is misschien leuk om aan eigen kinderen te laten zien als ze wat ouder zijn?

    Maar om nu alles daarvan te bewaren? Wat moet ik ermee??!
     

Share This Page