1 nov - 15 nov '17 mama's

Discussie in 'Bevallingslijst forum' gestart door Kiewie, 25 feb 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ilse84

    Ilse84 Fanatiek lid

    25 nov 2016
    1.278
    755
    113
    Uiteindelijke helemaal niet zo veel. Kwam onder controle bij de gynaecoloog. Daar heb ik met 5 en 7 weken een echo gehad. Daarna bij de echoscopische in het ziekenhuis, met 9 en 11 weken. Maar als ik vroeg of het qua ontwikkeling er goed uit zag, mochten ze daar niets over zeggen...

    Nu was ik twee weken geleden bij de gyn en het stelde niets voor. Er werd alleen gevraagd of het goed ging en het antwoord was ja, dus mocht ik weer gaan. Gaat het altijd zo in het ziekenhuis? Er werd niet eens met een doppler geluisterd of het hartje wel klopte. Dat was ik wel gewend vanuit de verloskundige.

    Nu heb ik zelf maar een doppler aangeschaft, dus ik weet dat het hartje klopt!
     
  2. elita

    elita Bekend lid

    25 feb 2014
    720
    74
    28
    NULL
    NULL
    Geen idee. Zelf loop ik ook bij de vk en daar heb ik met 8 weken een vitaliteiteecho gehad. Met 11 wkn termijn echo. Met 15 weken hartje met doppler geluisterd en volgende week volgende controle daar (bij vorige zwangerschap deden we steeds het hartje luisteren).

    Misschien verwachten ze pas als er afw zijn dat die rondom de 20 weken zichtbaar zijn en heeft het daarom weinig zin om extra echo's te maken? Maar ja waarom ze dan geen hartje luisteren? Misschien hebben andere ervaringen met de gyn en weten zij of ze daar ook een hartje luisteren of niet.

    Ik moet vanaf 36 weken over na de gyn wegens het vele bloedverlies vorige keer.
     
  3. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.574
    3.507
    113
    Hier wordt bij elke controle bij de vk naar het hartje geluisterd. Ik ga ook vanaf weer 36 naar de gyn vanwege keizersnede bij mijn eerste.
     
  4. elita

    elita Bekend lid

    25 feb 2014
    720
    74
    28
    NULL
    NULL
    Ik vind het wel jammer dat ik nr de gyn moest. Vond iedere week bij vk langs gaan altijd zo gezellig. Was ook praktisch want zitten in lokale winkelcentrum met gratis parkeren. Nu is ziekenhuis toch weer wat verder rijden, betaald parkeren en vaak toch langere wachttijd denk ik. En niet zo gezellig over koetjes en kalfjes praten. Maar ja tis niet anders
     
  5. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.574
    3.507
    113
    Dit heb ik precies zo. Ik baal er ook enorm van dat niet 1 van mijn eigen verloskundigen bij de bevalling zal zijn.
     
  6. Ilse84

    Ilse84 Fanatiek lid

    25 nov 2016
    1.278
    755
    113
    Ja snap het helemaal! De verloskundige was gezellig.. Nu is het allemaal wat klinisch.. Plus inderdaad het verre rijden, meer dan een uur met ov of mijn man moet ene vrije middag nemen.. Die dagen plan ik liever in november..
     
  7. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    Ben ergens wel blij om te lezen dat ik niet de enige ben die de roze wolk niet heeft. Ik moet zeggen dat die met vlagen heel soms er is, als ik babyspullen kan shoppen of bij een echo. Maar dat is het dan ook wel. Dacht al dat ik raar was..
    @Ilse84 pff dat zijn geen leuke dingen nee, en bij de gyn onder controle lijkt me idd ook erg klinisch en zakelijk. Niet leuk. Hopelijk gaat met je kindje alles gewoon goed straks.

    Voor de meiden die nergens last van hebben: geniet er van!
     
  8. PH1

    PH1 Bekend lid

    16 nov 2014
    924
    77
    28
    Vrouw
    Bij de zwangerschap van mijn dochter miste ik de roze wolk heel erg. Het viel me toen allemaal heel erg tegen (ben van week 5a6 tot week 18 dagelijks aan het overgeven geweest en daarna kreeg ik met 20 weken bekken problemen waardoor ik vroegtijdig moest stoppen met werken en me heel afhankelijk voelde.

    Nu is dat totaal anders. Ik heb in de ochtend moeite met eten en kokhals bij sommige dingen, maar dat is het! Ik ervaar nu echt een roze wolk en vind het bijzonder dat het zo verschillend per zwangerschap is!
     
  9. Ilse84

    Ilse84 Fanatiek lid

    25 nov 2016
    1.278
    755
    113
    Ja gek heh, dat alles per zwangerschap verschillend is.

    Hoop voor de meiden die nog niet de roze wolk hebben deze nog wel komt.... Ik hou iig goede hoop...
     
  10. elita

    elita Bekend lid

    25 feb 2014
    720
    74
    28
    NULL
    NULL
    Hier vanavond nog lekker een midweekje center parcs geboekt voor eind september aan het begin van Mn verlof. Gaan meestal 1x oer jaar in december maar dat vind ik nu te vroeg en wil graag nog de beleving aan zoonlief meegeven voordat zn broertje of zusje er is :)

    In augustus gaan we nog 2 weekjes in nl op vakantie. Heerlijke vooruitzichten dus! Nu al zin in
     
  11. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    Gek he dat het zo verschillend kan zijn. Ik hoop (als ik me nog laat overtuigen over een paar jaar voor een tweede haha) dat mijn volgende zwangerschap beter gaat.

    Heerlijk @elita naar center parks! Ik heb bij prenatal ook veel van die kortingsbonnen gekregen, misschien moet ik dat ook maar eens doen zo in september.. heb zelf eigenlijk nooit centerparks geboekt, wij zijn altijd van de buitenland reizen en voornamelijk verre reizen geweest.
    Mijn vakantie heb ik moeten laten gaan ivm onze bestemming het zika virus had, baal stiekem wel een beetje.
    Maar we hebben afgesproken dat we over twee weken ipv de vakantie een lang weekend vrij nemen, en dagjes weg gaan. Dagje Efteling, dagje dierentuin, en een nachtje weg in een hotel bij Scheveningen of zoiets. Mijn vriend werkt diensten en ik kantoortijden, meestal vind ik dat wel lekker zo niet elke dag bij elkaar op de lip zitten. Maar nu merk ik dat ik meer behoefte heb aan zijn aanwezigheid en een knuffel (hormooooooonen haha) en door zijn werkrooster hebben we elkaar de afgelopen weken en weekenden amper gezien.
    Doordat ik ineens minder uren moest gaan werken verveel ik me nu thuis ook sneller, ben thuis zitten helemaal niet gewend. Vriendinnen en vrienden moeten allemaal werken, met mijn familie heb ik slecht contact/wonen ver weg en zijn familie werkt ook allemaal.
    Ik tel af naar dat leuke weekendje.. ben bijna bang voor mijn verlof periode straks haha volgens mij verveel ik me dan helemaal dood. Nog een kleine 5 maanden te gaan totdat frummel komt..
    Oh ja het is nu bijna half 7 en ik lig al sinds 5 uur klaarwakker op mijn vrije dag haha slaap zo slecht soms, wordt elke twee uur zo ongeveer wakker. Te warm, te koud, buik in de weg (al is ie nog maar klein, ik was altijd een buikslaper en dat gaat niet meer), vriend snurkt, honden blaffen, vogels fluiten, weer op om te plassen, 1001 redenen. Slaap normaal al licht maar nu helemaal. Oh en dromen. Afschuwelijk, droomde gisteren dat Mn kind ontvoerd werd en kwijt was. Brrr...
     
  12. Samila

    Samila Actief lid

    25 apr 2015
    399
    46
    28
    NULL
    NULL
    Goedemorgen @DangerBlonde!

    Hier nog een die vroeg wakker ligt.
    Ik zit ook totaal niet op een roze wolk en tel de weken tot ik mag bevallen. Ik geniet van geen enkele zwangerschap en vind het een zware aanval op mijn lichaam. Ik ben absoluut niet mezelf en heb van begin tot eind klachten/complicaties. Deze derde is geen uitzondering. De hg gaat nu over in bloedarmoede waar ik goed beroerd van ben. Wat ik bij deze zwangerschap wel heb is dat ik ontzettend onzeker ben of de baby nog wel leeft.:(
    ik ben gewend om juist in het ziekenhuis mijn controles te hebben of op het spoedspreek uur te komen voor met mijn klachten. Nu kan dat niet en dat maakt mij super onzeker. In het ziekenhuis luisteren ze niet naar echt naar het hartje tijdens controles. Er wordt een echo gemaakt en altijd naar het hartje gekeken of het klopt. Als je geluk hebt denkt de gyn eraan om het hartje te laten horen. Mag je altijd om vragen hoor. En je kan altijd meekijken. Klopt dat het niet gezellig is wanneer je controles in het ziekenhuis hebt. Het ziekenhuis is echt de medische kant en de verloskundige meer de sociale kant (denk ik. Heb geen enkele ervaring met verloskundige. In al mijn zwangerschappen heb ik maar 1 keer een verloskundige gezien en dat was voor de intake van mijn tweede zwangerschap. Ben toen direct doorverwezen)
    Als je de controles als onprettig ervaart mag je dat gewoon aangeven hoor. Ik heb genoeg gynaecologen gezien die heel aardig en zelfs gezellig zijn. Heb er ook genoeg gezien die zakelijk zijn en zelfs onbeschoft. Meestal zijn de echte gynaecologen die al jaren zijn afgestudeerd socialer (een enkele daar gelaten:rolleyes:) dan degene die in opleiding zijn.
    Maar ik denk ook dat het een beetje van jou als persoon afhangt hoe je bent...
    Ik zoek geen gezelligheid of een geweldig gevoel ofzo in mijn zwangerschap. Ik wil me gewoon normaal voelen.:D dat is al genoeg voor mij. In vergelijking met mijn vorige zwangerschappen ben ik juist ontzettend onzeker in deze zwangerschap. Ik heb veel meer ongerustheid en angsten over de baby nu ik dus niet onder controle bij de gynaecoloog ben. Mijn ha heeft precies dezelfde functie als een vk hier dus daar ligt het niet aan. Ik kan hem elke keer bellen en hij is echt geïnteresseerd in mij...maar misschien omdat ik juist veel medische klachten heb vind ik hem een beetje nalatig ofzo...o_O ik weet niet. bijvoorbeeld: Ik voel me al 2 weken beroerd. Had ik afgelopen vrijdag gebeld om dat aan te geven. Of klinkt als bloedarmoede. Ja dat dacht ik ook al ben ik ook mee bekend...blijkt dat ik al sinds maart onder de grens zit. Vraagt hij aan mij of hij toen geen ijzertabletten heeft voorgeschreven. Nope....in het ziekenhuis wordt er direct op gereageerd (mijn ervaring). Maar goed. Je kan niet alles hebben:|
     
  13. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    Pff jij hebt helemaal een rot zwangerschap ja. Van het ene kwaaltje in het andere en het houdt niet op. Is het voor jou niet een idee dan om een angelsound te kopen of een echo apparaatje voor thuis? Dan ben je vast een stuk geruster. Voel je het nog niet bewegen? Mijne is al een week of twee heel actief, niet iedere dag maar het zijn duidelijke bewegingen. Plopjes en bubbeltjes. Mensen kijken me raar aan zo vroeg al bij de eerste maar ik weet wat ik voel. Geen darmen.
    Heel veel sterkte en een dikke knuffel!
     
  14. Samila

    Samila Actief lid

    25 apr 2015
    399
    46
    28
    NULL
    NULL
    Voor mij is dit een normale zwangerschap. Mijn tweede was erger...
    Ik voel de kleine ook al geruime tijd bewegen hoor... wanneer ik mij zorgen maak dan voel ik aan mijn buik waar de baby zit en dan duw ik een beetje om te kijken of het wil bewegen. Nu zit het vooral met de rug naar mijn buik dus voel ik geen handjes ofzo...maar ik krijg dan rugpijn door dat de baby aan mijn vleesboom zit.
    Als ik een angelsound ofzo ga aanschaffen wordt de onrust voor mij alleen maar erger. Ik ga dan alleen maar bezig zijn met is er nog een hartje of niet...
    Ik tel gewoon de weken. Nog 21 weken te gaan (ik tel tot 38 weken omdat ik bij de vorige 2 toen ben ingeleid. Als ik dat overleef ben ik al blij)
     
  15. Ilse84

    Ilse84 Fanatiek lid

    25 nov 2016
    1.278
    755
    113
    Ik dacht ook dat ik onrustig zou worden van een angelsound, heb het aangeschaft en geen moment spijt van gehad. Ik voel de baby alleen nog een beetje kriebelen zo af en toe. Ik denk dat ook mijn placenta weer aan de voorkant zit helaas.

    Sterkte meiden, we zijn al bijna op de helft!

    Trouwens bij mijn gyn wordt dus niet het hartje gecheckt of een echo gemaakt.. Vind ik wel raar.
     
  16. elita

    elita Bekend lid

    25 feb 2014
    720
    74
    28
    NULL
    NULL
    Waarom was je ook al weer zo angstig dat het mis gaat?
     
  17. Elsa86

    Elsa86 VIP lid

    30 jun 2014
    6.574
    3.507
    113
    Dat is zeker wel raar. Toen ik bij Fayèn vanaf 36 weken naar de gyn moest, werd er elke controle even een echo gemaakt.

    Ik voel ook alleen nog maar wat gekriebel en ik heb de placenta dit keer aan de achterkant.
     
  18. Samila

    Samila Actief lid

    25 apr 2015
    399
    46
    28
    NULL
    NULL
    Ik voel al geruime tijd de baby maar er zijn dagen dat ik helemaal niets voel.
    Ik kan mij dit niet herinneren van vorige zwangerschappen en toen had ik ook meer controles dan bij deze zwangerschap.
    Daarnaast heb ik 5 miskramen gehad en is mijn baarmoeder over gevoelig. Bij mijn vorige had ik rond deze periode weeën, veroorzaakt door mijn vleesboom. Dus ben altijd wel bang dat het mis kan gaan.
     
  19. elita

    elita Bekend lid

    25 feb 2014
    720
    74
    28
    NULL
    NULL
    Lastig hoor. En kan men daar dan niet op participeren dat de angst minder wordt (bv vaker controles ofzo). Of doet niet niets met je angst?

    Lijkt me lastig. Zelf ook meerdere miskramen gehad maar kan het nu gelukkig loslaten. Lijkt me geen fijn gevoel zo angstig te zijn zeg
     
  20. DangerBlonde

    DangerBlonde Fanatiek lid

    3 feb 2017
    3.491
    2.487
    113
    Vrouw
    Limburg
    @Samila het lijkt me wel belangrijk dat je ook op geestelijk vlak hulp krijgt tijdens je zwangerschap, zoveel angst is niet goed.. je hebt volgens mij al gezegd dat je die postnatale depressie hebt gehad en ook nog hulp krijgt, zou je daar niet iets in kunnen uitbreiden? Al is het maar voor even? Niet negatief bedoeld, ik probeer met je mee te denken.
     

Deel Deze Pagina