Gastouder met obesitas.

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Kletskoek, 30 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Niemand "Anita wordt opgenomen" gezien afgelopen maandag? Ging over morbide obesitas. Hierin werden mensen gevolgd die een maagverkleining zouden ondergaan. En stuk voor stuk voelden ze zich fysiek belemmerd door hun overgewicht. Het werd ook uitgelegd als zijnde een ziekte: meer risico's op suikerziekte, hart- en vaatziektes, hoge bloeddruk. Ze werden door een arts aangemerkt als "tikkende tijdbommen". Nu kunnen we hier met zn allen moeilijk doen over wat uiterlijk wel en niet kan, maar de feiten liegen er niet om. Tuurlijk zijn er altijd uitzonderingen en tuurlijk kan je ook aan slanke mensen niet zien of ze ziek of gezond zijn. Maar ik kan me voorstellen dat je er vraagtekens bij hebt om je zorg over te dragen aan iemand die daadwerkelijk door de medische wereld als "ziek" wordt aangemerkt. (Overigens gaat het hier dus niet om een overgewicht, maar morbide overgewicht.) Zorg voor kleine kinderen is gewoon fysiek zwaar werk.
    Mijn oom heeft morbide obesitas en sport 3x per week maar een sprintje trekken is er echt niet bij.
    Ik vind het zelf een zeer lastige... zou het echt van de situatie van de persoon in kwestie laten afhangen.
     
    DastyQueen en Pepijnn vinden dit leuk.
  2. MissFluffy

    MissFluffy Fanatiek lid

    25 aug 2016
    2.218
    870
    113
    Vrouw
    ik snap dat er gekeken wordt naar het vermogen om te bukken e.d. bij mensen met obesitas. maar dat vind ik eerder beoordelen op veiligheid dan op obesitas. ook vind ik het behoorlijk kort door de bocht om mensen met obesitas meteen als een slecht voorbeeld neer te zetten. ik ken namelijk een hele hoop dunne mensen die niet anders doen dan de hele dag eten maar geen grammetje aankomen. en ik ken ook een hoop mensen met obesitas die heel normaal eten maar aanleg hebben om aan te komen. beoordeel dus niet kortzichtig op obesitas, maar beoordeel op gedrag of iemand een goed of slecht voorbeeld is.
     
    Oceanna en olleke vinden dit leuk.
  3. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Ik heb jou beide stukjes even terug gelezen. Dit schetst inderdaad een hele andere situatie.
    De leidster van mijn dochter rent de hele dag nog achter de ukkies aan, zit op de grond etc.
    Toen ze net terug kwam na de chemokuren konden we merken dat het haar allemaal wat zwaarder viel, maar niks onoverkomelijk.
     
  4. yaro

    yaro Niet meer actief

    Ik was van mening dat morbide obesitas vanaf bmi van 35 begon. Lees nu dat dat enkel zo is als er dan klachten zijn. Met een bmi van 35 kom je echt nog niet in aanmerking voor een maagverkleining. En ik zat zelf ook rond 35/36 maar was nergens in belemmerd als het gaat het zorgen van en de veiligheid van kinderen. Ik heb zelf geen ervaring met een bmi van 40+ dus daar kan ik. Niet over oordelen.
     
  5. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    ik ben deze zwangerschap onder begeleiding van de gynaecoloog geplaats omdat met mijn lengte en gewicht er een bmi van 39,3 uitkomt daarnaast heb ik aangeboren astma en fybromialgie. Ik zou dus morbide obisitas hebben. Ik draag van broeken maat 44 van shirts maat 42. Het grootste deel van mijn gewicht zit dus in spieren. Ik heb een normale bloeddruk dinsdag bij de gyn gemeten 122/68 mijn gehele vorige zwangersshap was het gemiddeld 120/70. Ik eet normaal dus niet extreem gezond maar ook niet slecht. volgens een hoop van jullie zou ik dus alleen al vanwege mijn gewicht ongeschikt zijn voor gastouder. Dat vind ik zelf nogal kortzichtig. Natuurlijk wil je een goed voorbeeld voor je kind maar ik vind persoonlijkheid en of de go zich wilt aanpassen aan jouw wensen belangrijker dan hoe iemand eruit ziet.

    Nog even voordat er andere over mijn post gaan vallen ik zou puur vanwege de astma en de fybro al geen go willen worden maar om dat nou te schuiven op mijn gewicht nee dat vind ik bizar.
     
    Victoria30 en Zonnestralen vinden dit leuk.
  6. cvm1985

    cvm1985 Fanatiek lid

    2 aug 2010
    3.692
    32
    48
    Ik ben gastouder en ik heb obesitas gehad (bmi 39). Afgelopen jaar ben ik 45 kilo afgevallen en nu heb ik een gezond bmi. Ik ben echter nog steeds dezelfde gastouder, mijn ideeen omtrent voeding en beweging zijn niet verandert en hoe ik naar de kinderen toe ben ook niet. Ik heb overigens altijd vol gezeten qua kindbezetting dus blijkbaar vonden mijn vraagouders mijn gewicht niet relevant.

    Ik moet wel eerlijk toegeven dat ik nu echt wel fitter ben en sneller even naar de speeltuin ga, meer met de kinderen rond dol (achter ze aanrennen door de tuin, ze in de lucht gooi enz) omdat ik gewoon veel meer energie heb.
     
    Assepoester8, MiaMaria, amdaa en 3 anderen vinden dit leuk.
  7. Dus dan vind je ook straks dat er in een vacature mag staan pedagogisch medewerker gezocht. Eisen: BMI onder de 25?

    Beetje discriminatie, niet?
     
    DearDeer, Lies1611, Zonnestralen en 2 anderen vinden dit leuk.
  8. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    De discussie zou niet moeten gaan over obesitas of gewicht.
    De discussie zou moeten gaan over hoe iemand functioneert.

    Blijkbaar functioneert de opvang van sommige dames niet. Het doet er niet zoveel toe wat daar de reden van is; gewicht, reuma, slechte knieen, gebrek aan ervaring, gewoon lui.... Ze functioneert blijkbaar niet, en als je je niet fijn voelt bij het idee dat zij je kinderen moet verzorgen, dan lijkt me dateen legitieme reden voor andere opvang. Echter valt of staat dit dus niet met gewicht.

    Ik vraag me trouwens oprecht af of de GO met obesitas, waarvan door sommige wordt gezegd dat ze niet adequaat kan reageren in geval van nood, ook echt niet juist kan handelen door haar gewicht. Ik denk dat iedereen obesitast of niet in geval van nood veel meer kan dan je in eerste instantie zou vermoeden. Ik denk dat die veel te zware GO net zo snel in die sloot springt als ik om een kind uit het water te vissen...
     
    Kyra73, suus1983 en Regina88 vinden dit leuk.
  9. Sama1

    Sama1 Fanatiek lid

    18 jan 2015
    1.050
    73
    48
    Ik vind het persoonlijk veel belangrijker dat mijn go dringende zaken enz voor is en het er niet op aan laat komen. Zoals bv hele druifjes geven, los laten lopen langs een vijver terwijl ze nog voor geen meter luisteren, zwembadjes achter thuis hebben zonder toezicht, hete thee laten slinger enz. Heb liever een gastouder met BMI 30 die hier over nadenkt dan iemand van BMI 20 maar wel fijn kan ingrijpen wanneer het mis gaat.
     
    Kyra73, Regina88, Zonnestralen en 2 anderen vinden dit leuk.
  10. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Hier ben ik het volledig mee eens.

    Obesitas wordt aangemerkt als een ziekte, met daarbij horende verhoogde medische risico's.
    Het valt mij op hoeveel mensen die er middenin zitten dit niet beseffen/erkennen
     
    merah, Logan en tuc vinden dit leuk.
  11. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    20 nov 2013
    4.616
    1.156
    113
    Maar wat als de juf op school obesitas heeft? Kies je dan ook voor een andere school?
     
    Oceanna vindt dit leuk.
  12. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Voor mij is het een nee.
    Ben zelf ontzettend bewust van voeding, zowel voor mezelf, man als kinderen. Wij gaan dan geen klik hebben.
     
  13. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    niet iedereen met obesitas eet verkeerd of is zich niet bewust van voeding. kan ook door medicijn gebruik komen. of bijvoorbeeld schildklier problemen.
     
    Lies1611 vindt dit leuk.
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Een andere school niet lijkt mij. Maar als ik het idee zou hebben zoals @merah op haar kdv dat de juf niet volledig haar werk kan doen dan zou ik wel een gesprek aangaan op school.
    Een obese juf in groep 7 is nog wat anders dan bij de kleuters vind ik. Een peuter/kleuter juf of leidster moet echt in goede conditie zijn om de veiligheid te waarborgen.
     
    merah vindt dit leuk.
  15. Mss86

    Mss86 Fanatiek lid

    24 nov 2015
    1.018
    157
    63
    Ik zou persoonlijk kijken hoe de gastouder bij ons past. Welke ideeen zijn er over opvoeding, gezondheid en voeding? Als dat overeen komt is het prima. Het zou voor mij geen passende gastouder zijn als zij een ongezonde leefstijl heeft in het bijzijn van mijn kind. Dat geeft ze het verkeerde voorbeeld. Wat ze daarna thuis doet moet ze zelf weten. Of iemand dan toevallig wel of geen obesitas heeft maakt mij niet uit.. Mits ze er natuurlijk in mijn ogen geen bellemmering in haar werk van ondervindt.
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.346
    36.205
    113
    Alsof het een het ander uitsluit. Misschien je er iets meer in verdiepen voor je dit soort uitspraken doet.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.346
    36.205
    113
    Ik vraag mij af of iedereen hier wel weet hoe 'snel" je obese bent. Niet dat ik het goed probeer te praten, maar obese staat niet gelijk aan niks meer kunnen doen. Dat is pas als je echt ernstige morbide obesitas hebt.
     
  18. Champetter

    Champetter VIP lid

    5 mrt 2013
    6.825
    3.809
    113
    Het valt mij vooral op hoe zwaarlijvigheid wordt weggewuifd. De meesten zullen er aan overlijden.

    En er zullen ongetwijfeld mensen zwaar zijn door medicatie. Maar modbide obese niet hoor, dat is altijd in combinatie met eten.
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee dat klopt, ik ging ook door op de morbide obesitas. Zoals het door iemand hier over de leidster van het kdv werd vertelt.
     
  20. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    12 okt 2015
    3.438
    1.423
    113
    Vrouw
    Dus volgens jouw zou ik dus slecht eten? Want volgens de BMI meters ben ik morbide Obese. Nu ik zwanger ben eet ik 5/6 boterhammen per dag drink bijna alleen maar water wat ik anders ook doe en ik eet s Avonds een kleine portie. (Soepbordje) ik kook gezond gewoon aardappel/rijst/pasta vlees groenten met klein beetje boter of olie vaak ook zonder boter/olie ik doe nergens zout op, en heel soms een koekje s Avonds. Ik eet meer groenten dan iets anders bij het avond eten.
    Ik heb ook een cursus voedingsdeskundige gedaan waardoor ik weet hoe ik moet koken/eten. Helaas werkt het bij mij nauwelijks. Fijn dat jij dan kan zeggen dat het aan mijn eten ligt.
     
    Assepoester8 en Lies1611 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina