Venezuela is alles behalve veilig of goed bereisbaar op het moment. Colombia lijkt mij wel een mooie optie. Argentinië is fantastisch en zeer makkelijk te bereizen, maar met kinderen weet ik niet hoe het is.
Dat is zeker een optie! Ken je de site Verre Reizen met kinderen? Daar zit ook een forum deel bij waar veel van dit soort dingen besproken worden en ook veel tips langskomen qua route en accommodatie etc. Misschien de moeite waard om eens een kijkje te nemen.
Zeker de moeite waard! Maar ik zou het jezelf niet te moeilijk maken. De eerste keer met kinderen is sowieso aftasten wat kan, en wat niet. Plekken waar ook wat te doen is voor kinderen en wat 'westerser' eten op de kaart voor een keer is ook niet erg. Wij zijn in Bangkok, Kanchanaburi, Chiang Mai, Koh Samui & Koh Chang geweest (wel verdeeld over die 2 keer) Koh Samui vond ik iets te toeristisch, maar de rest was prima qua toerisme/voorzieningen verhouding.
Welke plaatsen heb je bezocht? En hoe hebben jullie het georganiseerd? Costa Rica staat hier hoog op het lijstje
African family farm in houtbaai. Waar kinderoaradijs qua speelgoed maar ook alle kinder faciliteiten voor handen. Colour of cape town lodge Kaapstad. En Forest edge in Knysna. En rondje wat wij hebben gemaakt is malaria vrij omdat iemand hierboven begon over malaria maar dat is alleen bij kruger park.
Dat weet ik. Was alleen benieuwd naar ervaring van iemand die er geweest was en de reis met kleine kinderen had gemaakt. Welke plekken wel een succes,welke niet etc.
We hebben het deze keer via een organisatie gedaan ivm tijdsdruk ( als we wilden, zouden we een binnen een maand gaan. Dat vind ik te kort om zelf uit te zoeken), maar het kan uitstekend zelf! Ik vond de oostkust erg leuk. Cahuita eo. Gezellige sfeer, mooie parken en heerlijk strand. Binnenland (arenal, monteverde & sarapiqui) was super! Mooie wandelingen gemaakt, wat ook goed te doen was met de kids. Wij vonden Manuel Antonio erg leuk. Natuurpark waar je veel apen etc ziet. Je loopt er een stukje door en komt dan bij een mooi strand. Perfect te doen met jonge kinderen! Alleen wel erg toeristisch. Veel mensen vinden het daarom niet zo leuk. Noordwestkust strand (portrero) vonden we niet zo'n succes. Was lekker bijkomen, maar verder niet echt veel te doen. Ik vond het een superland met kinderen. Toegankelijk eten en alle dieren en natuur zijn echt een succes. Voor cultuur moet je er niet echt zijn. Dan kan je beter combineren met Panama ofzo.
Ik zag dat Thailand al vaak genoemd was, is zeker een goede optie. Wij vonden Vietnam ook heel goed te bereizen en zulke lieve mensen! In zuid-oost Azie is het reizen sowieso heel relaxed. Wij vonden Bali niet zo gemakkelijk overigens, China was ook mooi en heel goed te doen. Wij gaan in de zomer Cuba proberen met onze dochter van dan 8 maanden.
Serieus? Is Colombia ooit een veilige vakantiebestemming geweest? Ook dit duidt m.i. niet op 'een mooie optie': https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/colombia
Ja, Colombia is de laatste jaren veel veiliger geworden en ik ken genoeg mensen die er de afgelopen paar jaar hebben rondgereisd en helemaal geen problemen hebben ondervonden. Het grootste gedeelte van die adviezen gaat over regentijd en overstromingen in bepaalde delen van het land. De meeste mensen hier lijken bang te zijn voor de FARC en guerillas etc., maar ook dat beperkt zich tot bepaalde delen (met name in de Amazone) en bovendien zijn daar in het afgelopen jaar heel veel dingen verbeterd, met vredesbesprekingen en neerleggen van wapens. In het noorden zul je hier überhaupt niets van merken, het is een groot land en een beetje vergelijkbaar met als je in Nederland woont je ook niet per se veel te maken hebt met wat er in Italië gebeurt. Het schijnt wel praktisch overal een prachtig land te zijn, heel afwisselend en met ontzettend aardige, sociale mensen. Natuurlijk is als je reist opletten altijd een goed idee, maar dat is in Barcelona bijv. niet anders.