Elke maand ongesteld = elke maand eisprong?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door velena, 7 jun 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. velena

    velena Bekend lid

    7 jun 2017
    750
    543
    93
    Vrouw
    Lieve meiden,

    Hopelijk weet iemand het echte antwoord. Ik word elke maand netjes op tijd ongesteld (28-30 dagen), maar ik heb 10 jaar geleden al wel de diagnose PCOS gehad. Mijn huisarts zegt dat als je ongesteld wordt, je per definitie ook een eisprong hebt gehad. Conclusie: het gaat hartstikke goed met mijn PCOS, ik ben vruchtbaar. Ik twijfel of het klopt wat mijn huisarts zegt. Zoeken op internet levert mij nog niet een duidelijk antwoord. Wie weet hoe het zit? Kun je ook een soort nep-eisprong hebben en toch heel 'gewoon' ongesteld worden? Nu ik zwanger probeer te worden en m'n eisprong heb gevoeld, zoals altijd rond dag 16, maar de ovulatietest niet positief werd, begin ik hier nogal onzeker over te worden. Alvast heel veel dank voor de reacties!
     
  2. Mariposa1986

    Mariposa1986 Bekend lid

    22 apr 2015
    545
    481
    63
    Vrouw
    Tilburg
    Ik heb geen ervaring met pcos dus daar kan ik niet veel zinnigs over zeggen maar mijn gynaecoloog gaf toen der tijd hetzelfde aan. Als je elke maand ongesteld wordt, mag je er vanuit gaan dat je ook een eisprong hebt.

    Wat je zou kunnen doen, is je temperatuur paar maandjes bijhouden. Na je eisprong gaat deze altijd met minimaal 0,3 omhoog. Daaraan kun je dus heel duidelijk zien of je een eisprong hebt. Enig nadeel is dus wel dat je dit pas achteraf ziet.
     
  3. Mommysince13

    Mommysince13 VIP lid

    7 nov 2012
    5.683
    326
    83
    Vrouw
    Horeca medewerker Hotel
    ovulatie voelen is geen betrouwbare manier van eisprong voelen, de pijn die je voelt is van de laatste groeispurt namelijk. Het kan voorkomen dat die eicel alsnog niet springt daarna. datzelfde geld voor positieve ovulatietesten, dat is ook geen garantie van een eisprong. de beste methode om 100% zeker te zijn dat je een eisprong hebt gehad is door te temperaturen.

    En ja zonder (goede) eisprong kan je ook gewoon ongesteld worden, kijk maar naar de bloeding in de stopweek van de pil. Het heet dan enkel geen menstruatie maar een ontrekkingsbloeding
     
  4. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Ongesteld is helaas niet per definitie een eisprong.

    Als je zeker wilt weten of je een eisprong hebt zou je je temperatuur kunnen gaan bijhouden. Daarmee kun je met grote zekerheid vaststellen of je een eisprong hebt.
     
  5. velena

    velena Bekend lid

    7 jun 2017
    750
    543
    93
    Vrouw
    Echt? Ik heb dat van die ovulatiepijn nog nooit gehoord. Begrepen dat het juist het springen is wat je voelt. Hmm.. wat is het lastige materie zeg. :)
     
  6. velena

    velena Bekend lid

    7 jun 2017
    750
    543
    93
    Vrouw
    Dank voor je reactie! Ja, ik denk dat temperaturen verstandig is om te gaan doen inderdaad. Ik las en hoorde tot nu toe echt alleen maar dat als je iedere maand ongesteld wordt, dat je dan ook iedere maand een eisprong hebt. Alleen als je een hele onregelmatige cyclus hebt (bijv. 4x per jaar ongesteld), dat het dan niet hoeft te betekenen dat je ook een eisprong hebt gehad. Dat je lichaam dan als het ware even 'opschoont'. Maar elke 28 dagen zou moeten duiden op een normale cyclus en eisprong. Hoe weet jij dat ongesteld niet per definitie een eisprong is? Bedoel je daarmee ook als je echt iedere maand ongesteld wordt?
     
  7. velena

    velena Bekend lid

    7 jun 2017
    750
    543
    93
    Vrouw
    Dat is ook wat ik gehoord heb inderdaad. Dank voor je reactie! Temperaturen ga ik doen!
     
  8. Snuky

    Snuky Fanatiek lid

    26 aug 2015
    1.095
    974
    113
    Hey!
    Ik temperatuur ook al jaren en zie toch altijd een stijging na de eisprong. Maar als ik soms een nachtje wat korter heb geslapen, is mijn temperatuur standaard altijd wel wat lager, ook in de periode na de eisprong. Hebben jullie dit ook wel eens?
     
  9. Mariposa1986

    Mariposa1986 Bekend lid

    22 apr 2015
    545
    481
    63
    Vrouw
    Tilburg
    Ik kan idd aan mijn temp ook heel goed zien wanneer ik een slechte nacht heb gehad. Bij mij is deze dan standaard ook lager dan normaal. Maar dit geldt voor voor en na de eisprong. Voor mijn ei is mijn temp rond de 36,6/36.6. Na mijn ei is dit minimaal 36,9.

    Grappige is dat ik vannacht eruit heb gemoeten voor de kleine. Temp was toen 37.1. Ze zeggen dat ' nachts je temp een dieptepunt bereikt. Ik had dus ook verwacht dat mijn temp iig hetzelfde of wellicht hoger zou zijn om 6,15uur. Hij was juist nog maar 37 omdat er dus wss juist te weinig slaap tussen gezeten heeft
     
  10. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Het uitgangspunt is inderdaad als je regelmatig ongesteld wordt dag je er in beginsel vanuit mag gaan dat je een eisprong hebt. Het lichaam blijft echter een wonderlijk iets en er zijn dus mensen die ondanks een ongesteldheid geen eisprong hebben of soms wel, soms niet.

    Ik weet dat niet uit eigen ervaring maar lees en schrijf al een tijd mee in het temperatuurtopic en daar zie ik het regelmatig voorbij komen. Zo is er nu bijvoorbeeld een topic (http://www.zwangerschapspagina.nl/threads/wanneer-eisprong.655841/) waarin TS al vrij lang temperatuurt en eigenlijk altijd een eisprong vond maar afgelopen maand ineens niet en deze maand is het ook twijfelachtig.
     
  11. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    @Snuky mijn temperatuur is inderdaad ook altijd gevoelig voor meer/minder slapen.

    @Mariposa1986 je temperatuur is na een nacht slapen het laagst omdat je lichaam dan tot rust komt. Jij bent je bed uit geweest en dus heb je je lichaam geactiveert en vervolgens te kort geslapen om weer volledig tot die basale rust te komen. Daarom is je temperatuur hoger. Ik weet niet of je FF gebruikt maar dan moet je de temperatuur op discarded zetten ;).
     
  12. Mariposa1986

    Mariposa1986 Bekend lid

    22 apr 2015
    545
    481
    63
    Vrouw
    Tilburg
    Hij waa vannacht juist hoger dan vanmorgen. Zou dan toch juist andersom zijn in mijn verwachting ?
     
  13. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Ik heb van de dokter begrepen dat elke maand ongesteld een eisprong is, MITS je een regelmatige cyclus hebt. Als je heel onregelmatig ongesteld bent hoeft een bloeding niet per definitie een eisprong te betekenen.
     
  14. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Hier een regelmatige cyclus, elke maand ongesteld, maar geen eisprong!
    Ik had zelfs pms de dag nadat ik eigenlijk een eisprong had moeten hebben.

    Uiteindelijk met pregnyl injecties zwanger geworden.
    Nu, na mijn bevalling, weet ik niet hoe het zit...word gewoon weer elke maand ongesteld.
     
  15. Mariposa1986

    Mariposa1986 Bekend lid

    22 apr 2015
    545
    481
    63
    Vrouw
    Tilburg
    Onze kleintjes schelen precies een jaar Mijn mannetje is ook van 11-2 maar dan 2016
     
    Adrianna vindt dit leuk.
  16. FoxyDiamond

    FoxyDiamond Bekend lid

    23 jan 2017
    637
    231
    43
    Dan klopt wat mijn dokter zegt ook niet..
     
  17. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Jouw dokter zegt dit waarschijnlijk omdat het in 98 van de 100 gevallen wel zo is. In beginsel mag je er vanuit gaan dat je bij een regelmatig cyclus een eisprong hebt. Maar er zijn altijd uitzonderingen op de regel. Als je zelf twijfels hebt omdat je bv. nooit een positieve ovulatietest hebt zou je dus kunnen gaan temperaturen (al is dat ook niet waterdicht, wij zijn tenslotte geen robots).
     
  18. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Oh ja ik zie het nu :), verkeerd gelezen. Maar er zit maar 0,1 verschil tussen dus niet zo heel spannend ;).
     
  19. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Ook een watermannetje dus :D
     
  20. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Helaas zijn er nog minstens twee meiden hier te vinden bij wie het ook zo was.
    Bij sommige meiden is de geringste hormoonschommeling al genoeg voor het lichaam om te denken dat er een eisprong is geweest en een LF in te gaan.
    Het was bij mijn gyn geen onbekend probleem... ze wist ook gelijk de medicatie die ik nodig had en raakte in ronde drie zwanger.
     

Deel Deze Pagina