Hier ook bewust niet gedaan. Het komt hoe het komt. Zie er het nut niet van in en wat is nou zeker in het leven?? Denk altijd maar zo; een kind met psychische klachten is ook een hel, maar dat voorzie je voor die tijd toch ook niet?? Werk zelf ook in de gehandicaptenzorg trouwens.
Ik wil straks wel de nipt/combinatie test laten doen als ik het geluk heb dat ik zwanger mag raken. Ik wil het gewoon weten. Wordt er iets gevonden en later bevestigd dmv punctie oid dan laat ik het afbreken ondanks mijn lange weg naar zwanger worden. Ik heb zelf een functiebeperking, dus dat wordt erg zwaar. Daarnaast werk ik in de zorg en zie ik ook de andere kant van ernstig gehandicapte/zieke kinderen waaronder down.
Dit precies inderdaad. Ik wil het ook niet teveel zelf gaan sturen en maken. Tegenslagen horen er ook bij.
Oja... ik wantrouw de commerciële belangen van de testen ook hoor! Als het echt onsmibaar zou zijn, werd het vast volledig vergoedt.
Wij hebben het beide keren niet gedaan. Alles is welkom, en we hadden beide geen goed gevoel om het wel te laten doen.
Ik had het meer over de combinatietest. Weet dat de nipttest wat meer zekerheid geeft maar dat dit nooit 100% is :-D
Hier bij de eerste twee ook geen combinatietest of NIPT gedaan. Bij de derde wel gekozen voor een combinatie test. waarom? Gevoel. Bij de eerste twee was er de behoefte niet eens. Maar bij de derde dacht ik ja doe maar wel.. Wat ik zou doen als er een grote kans uit was gekomen? Geen idee. Als ik het nu zou moeten zeggen denk ik niks. Gelukkig was alles goed.
Nee dat zei mijn verloskundige ook bij het gesprek. Niet alles kan gezien worden met nipt dus je hebt eigenlijk nooit 100% zekerheid.
Wij hebben bij allebei de zwangerschappen er bewust voor gekozen om alleen de 20w echo te doen en geen NIPT test o.i.d. Vanwege het feit dat we beide zoiets hebben van: ookal heeft onze baby een "afwijking", dan is hij/zij als nog heel welkom. En daarnaast zien ze erg grote dingen ook op de 20w echo, al zou dit nog steeds geen reden voor ons zijn om de zwangerschap af te breken. Maar dat is bij ons ook een geloofskwestie.
Wij denken erover na....bij onze zoon toen niet laten doen, maar nu? Ik weet het niet. We krijgen ook straks weer een GUO aangeboden omdat ik zwanger ben door ICSI, daar wordt er zeer uitgebreid gekeken, maar dan ben je ook al 20 weken.... moeilijk is het.
Ik heb de NIPT test laten doen (nouja, vandaag bloed af laten nemen) Mijn neef heeft Syndroom van Down, in een zeer ernstige vorm. (Hij woont al jaren in een instelling, anders slaat hij zijn ouders bont en blauw) Dus ik weet hoeveel leed zoiets met zich mee kan brengen. Wel heb je natuurlijk geen garantie. Maar je kunt eventueel wel bedenken wat je zou willen of hoe je je het beste kunt voorbereiden etc.
Wij laten het verder ook niet onderzoeken, echt ernstige dingen komen ook uit de 20 weken echo, en verder is alles welkom
Ja de keuze is best lastig, vond ik zelf ook. Ik twijfel nog steeds een beetje maar dit is vooral om mijn situatie (allebei studerend, niet bepaald een zakcentje op de bank en gaan pas binnenkort samenwonen) een baby wat heel erg veel zorg nodig heeft gaat heel zwaar worden om te combineren met een studie. Maar heel veel dingen zijn ook niet zichtbaar met zo'n test dus je hebt nooit garantie op een volledig gezonde baby en ik denk dat bij de 20 weken echo de echt erge dingen zoiezo wel te zien zijn. Lijkt mij dan. En down syndroom vind ik niet het einde van de wereld al kun je nooit voorspellen wat er nog meer bij komt kijken natuurlijk je hebt zoveel verschillende gradaties hier van. Het blijft lastig, wie weet ga ik alsnog nog wel een NIPT doen ik heb nog even bedenktijd.
Beide zwangerschappen geen testen laten doen. Hoe dan ook hadden we niks met de uitslag gedaan. Ik vind het wel zorgelijk dat er mensen zeggen dat ze een zwangerschap af zouden breken als het down zou hebben, omdat ze de zorg er niet voor willen dragen. Er kan ook van alles fout gaan bij de bevalling. Dan zou zo maar een kerngezond kindje alsnog een kindje met een 'afwijking' kunnen worden. Er is geen zekerheid in het leven, ik persoonlijk neem het dan ook zoals het komt.
Wij hebben de combinatietest niet laten doen omdat het een kansbepaling is. Misschien zou ik de nipt wel laten doen maar die werd nog niet actief aangeboden toen ik 13 weken was.
Ik ben zo iemand die een kindje met down niet zou willen en kunnen krijgen en een niet levensvatbaar kindje zou ik waars wel willen uitdragen maar zou het ook een fijn idee vinden dit van te voren te weten zodat ik er toch rekening mee kan houden. Zorgelijk kan wel zijn maar ieder zn keus toch?!vind niet dat een ander van mij mag verwachten of ik wel een kindje met down moet opvoeden.
Zo sta ik er eigenlijk ook in...vandaar dus nu thuis de discussie wel of geen prenatale onderzoeken. We hebben nog een kind die ook zorg nodig heeft, wil ik er dan nog een zorgenkindje bij? Ondanks dat ik er enorm veel van zou houden....
Nee hoor hier ook geen nipt oid laten doen. Zagen er het nut ook niet van in. Zijn geen risico groep en dan nog is het een kans berekening. En als ik dan lees hoe meiden in spanning leven naar elke test en uitslag ben ik blij met onze keuze. Wel 20 weken echo laten doen. Onze buurman heeft trouwens een kleinzoon met down. Zij hadden alle testen laten doen en kwam geen verhoogde kans /risico uit. Pas toen hij geboren was werd duidelijk dat hij down heeft. Dus tja vind het zelf wel schijn veiligheid.
Dat is natuurlijk een keuze die iedereen zelf moet (kunnen mogen) maken. Wij hebben ook al zorgintesieve dochter, zo heet dat dan zo mooi, het komt erop neer dat zij een verstandelijke beperking heeft met een vermoeden van ADHD. Een kindje met bijv. Down erbij zou inderdaad extra zwaar zijn, maar wel welkom. Ikzelf vergelijk het echt met mijn dochter, ik ben zo blij dat ik bij haar niet de keus heb hoeven maken, houden of niet. Ik weet niet wat ik dan gekozen had, maar nu ze bij ons is zou ik er niet aan moeten denk dat we gekozen hadden om haar niet te houden. Zo denk ik er dan ook over bij een volgend kindje.
Je bent wel erg kort door de bocht. Ik heb dit gedaan maar niet omdat ik de zorg voor zo'n kindje niet wil dragen. Ik wilde dit mijn kind niet aandoen. Het is net zo zorgelijk om er bewust voor te kiezen een kind met zulke problemen per se op de wereld te zetten omdat jij het niet wilt afbreken. Kortom, er is in deze geen goede of foute keus. Iedereen moet doen waar zij zich prettig bij voelen en dat is voor iedereen anders.