Onze gemeente gaat het scheiden van afval belonen.. Hoe minder restafval je aanbiedt, hoe minder je betaald. Wij zijn er altijd heel slecht in geweest maar zijn nu gemotiveerd om ons afval te gaan scheiden. Alleen... hoe doen jullie dat? Ik zie m'n keuken al vol staan met allemaal prullenbakken, dozen, enz. Niet zo mooi vind ik... Wat is jullie "systeem" voor het scheiden van afval? Misschien zitten er handige tips tussen! Groetjes!
Heb een prullenbak bij de achterdeur voor het pmd afval. Een mini afvalbakje op het aanrecht voor het restafval. En het gft afval doe ik altijd gelijk in de kliko.
In mijn keukenkastje bij het afwasmiddel een klein gftemmertje. Bij het koken verzamel ik de gft direct in een apart bakje en gooi dat na of ergens tijdens het koken meteen in de container. Kleine bakje is voor een keertje wat fruitschillen e.d. En gooi ik wekelijks weg. Papier staat in de garage, voor plastic krijgen we losse zakken, die liggen ook in de garage. Grote pedaalemmer in de keuken. Tijdens het koken verzamel ik plastic op een plek op mijn aanrecht en paar keer per dag loop ik dat weg.
Dat werkt bij ons ook zo. Ik heb 2 vuilnisbakken in de keuken. Eentje voor restafval en eentje voor plastic. Groen afval gooi ik buiten in de gft-kliko, behalve bij weinig afval, dan gooi ik het bij gft. Klokhuizen, schillen etc. eet de hond vaak op. Lege sap/melk/yoghurt mogen ook bij plastic. Die plastic afval zakken halen ze ook op eens in de twee weken. Ik heb gerust 2 à 3 zakken daarvan aan de straat staan. Verder zet ik lege flessen en potten in een bak in de schuur en mik die eens per maand ofzo in de glasbak. Zo houd ik de restafvalkliko wat langer leeg. Al zet ik hem zomers toch vaker aan de straat dan de rest van het jaar. Hoef geen stank en maden. Oh ja, we hebben ook nog een papierbak.
Wij sorteren glas, pmd, plastic, papier/karton. Allemaal aparte bakken in de garage. En het gft gaat buiten in de compostbak.
Tja, je zult er niet aan ontkomen dat er ergens (hoeft niet per se in de keuken) dozen/bakken/manden gaan staan. Wel heel goed van je dat je dit wilt gaan doen! Een mooie motivatie vanuit de gemeente . Bij ons staat er een mand in de keuken waar oud papier en glas in verdwijnt. Eens per week legen we die mand. In het washok hangt een grote plastic trekbandzak waar we plastic in verzamelen. Meestal gaat er eens per twee weken een volle zak weg. Aangezien we eigenlijk alleen maar gft-afval hebben (we eten nogal veel groenten en fruit hier), deponeren we dat in onze 'normale' prullenbak. En die zak vervangen we wanneer hij vol is, om de twee à drie dagen gok ik zo. Heel veel succes!
Papier in de schuur Plastic en blik en pakken in een oranje bak in de keuken Rest in een grijze bak in de keuken Glas in de kelder Flessen in de kelder Groen in een klein bakje op het aanrecht.
Hier dezelfde afvalscheiding als Jo79. Wij hadden een beslagkom met bio afvalzakje op het aanrecht staan. Aan de verwarming een plastic zak. Achter de deur een doos voor papier. En nog een restafvalbak (gewone prullenbak). Maandag wordt de nieuwe keuken gemonteerd en dan willen we alles in de keukenkasten wegwerken met waarschijnlijk bakken van de Ikea.
Wij hebben een prullenbak met eigenlijk 4 vakken (gft klein bakje, groot restafval en onderin plastic en glas). Als je een garage hebt of schuur zou ik daar dozen neerzetten en telkens alles even legen. En elke dag gftbakje in de kliko en dan in de afwasmachine
Wij hebben deze http://www.wesco-int.com/big-double-boy.html#.WULn3YVNeEc Voor rest en plastic. GFT verzamel ik op het aanrecht en gaat in de container, papier bewaren wij ook apart en gaat einde van de dag de container in.
Bruikbare reacties! Inmiddels staat er een klein gft bakje onder het aanrecht. Denk dat we buiten, bij de deur een dichte bak zetten voor het papier. Eens id maand halen ze hier oud papier op geloof ik. Dat moet dan in een kartonnen doos ofzo denk? Sorry... heb onder een steen gelegen wat afval scheiden betreft Wat slecht eigenlijk.... Voor rest en plastic haal ik denk 2 iets kleinere prullenbakken voor id keuken. Volgens mij gooi je heel veel plastic weg namelijk!
Wij hebben deze sinds kort (scheiden al een jaar of 5 afval maar het werd tijd voor een grote-mensen-prullenbak ) https://www.bol.com/nl/p/steeldesign-prullenbak-3-x-15-l-zilver/9200000021270811/ Oud papier verzamelen we in de gangkast
Recycleerde je dan echt niets tot hiertoe? Dat is hier in België echt ondenkbaar. Bizar hoe dat zo kan verschillen.
Haha als wij niet recyclen, merken we dat echt aan de rekening. Een volle grijze kliko kost 8 euro per leging, een groene 3 euro geloof ik, plastic gratis. We hebben nu eens in de 4-5 maanden een grijze aan de straat staan. Zoveel plastic, blik en pakken gaan er doorheen!
Krat voor papier en karton in trapkast Grote dozen buiten naast klikos Gft bakje in gootsteenkastje Pmd en restafval pedaalemmer in de keuken naast elkaae
Wij hebben groen, zwart en plastic. Papier heb ik een krat voor en net aps voor potten. Wij hebben een vooraad kast daar dump ik alles. Maar ben er niet super mee bezig. Ik probeer het wel.
Papier en plastic brengen we hier direct naar de container Groen afval in een bakje op aanrecht Rest in een vuilniszak in de bijkeuken
Eigenlijk niet nee... Bijna alles ging bij het restafval. Behalve glas dan.. en tuinafval. Gewoon luiheid en gewoonte. Vind het daarom een goede zaak dat de gemeente het nu gaat stimuleren. Denk dat er heel wat te behalen valt als ik zo om me heen hoor.