Wij zijn de trotse eigenaren hier in huis van een katten bankplasser. Dat is ongeveer al 2 jaar zo. Sinds vorig jaar ging het ontzettend goed en heeft meneer niet meer op de bank geplast, tot 2 weken terug. Jawel daar was hij weer onze bankplasser en deze week zelfs al 2 dagen achter elkaar, de held. Onze kat is een ontzettende slimme kat, als hij even geen aandacht krijgt zorgt meneer wel dat hij aandacht krijgt, als hij niet op tijd sochtends eten krijgt zorgt hij ervoor dat ik dan wel zorg dat hij het gelijk krijgt. Denk dan aan keihard aan de deur krabben, een soort van krijsen en vooral niet ophouden. Ooohja 2 jaar geleden was zijn ultieme wraak actie van niet optijd natvoer krijgen op de bank schijten. Ja daar kunnen we overigens nu dus keihard om lachen. Onze andere kat is echt totaal het tegenovergestelde en interesseert het hem ook allemaal niks. Ook niet dat plassen op de bank later eten krijgen of gewoon simpelweg even geen aandacht. Buiten dit alles zet ik onze geweldige bank plasser-- vaak extra op de bak, dan gaat hij ook altijd plassen heb ik gemerkt, maarja snachts gebeurd het hele feest altijd. Of heel vroeg in de ochtend, ik heb werkelijk geen idee wanneer dat dan precies is. We hebben natuurlijk wel wat op de bank liggen zodat ik niet weer 2 dagen met soda aan de haal hoef! Hier het lijstje van de dingen die wij geprobeerd hebben om het te laten stoppen. - Hij heeft geen blaasontsteking. - Ik maak alles met soda schoon ( duurt 2 dagen in totaal, we hebben namelijk een stoffen bank en dan dringt dat er lekker helemaal doorheen) - We hebben nu zelfs speciale druppels in huis gehaald waarbij hij rustig moet worden- valeriaan tinctuur van de kruidvat- hij word daar rustig van, maar daar is alles ook gelijk mee gezegd. Dit druppelen we ook in de katten bakken om het aantrekkelijker te maken. - We hebben de geweldige feliway geprobeerd. Wat een aanfluiting was dat zeg. -extra kattenbakken -kattenbakken zonder de bovenkant erop - niet boos worden en dus het plas gedrag negeren. - Wel boos worden, dat was echt een succes maar niet heus ( 2 jaar geleden was dat) - Hij is met 6 maanden gecastreerd Ik geloof dat het toch een aardig lijstje is. Zijn er misschien dingen die wij kunnen doen om het te stoppen of is dit gewoon een afgeschreven zaak? Het is trouwens wel echt een geweldig lieve kat, maar dat plassen het is elke dag weer een verassing.
ik lees even mee. onze kat sproeit en plast veel op de mat in de gang. vorig jaar na vakantie mee begonnen, na weken gestopt en dit jaar na vakantie weer opnieuw begonnen. denk dat het hier door stress/verandering komt. misschien bij jullie ook aangezien je zwanger bent?
Ik vraag me af...haalt de soda de urinelucht er wel afdoende uit? Wij kunnen het mogelijk niet meer ruiken, maar wellicht de kat wel. En zo blijft de kat dus de bank als een kattenbak zien. Geen idee waarmee je het dan zou moeten behandelen. Iets afstotelijks voor de kat, maar wel iets waarbij de bank ook mooi blijft uiteraard. Iemand hier wellicht een idee?
De bank schoonmaken met groene biotex, dit haalt de plaslucht echt goed weg! Wij hadden vorig jaar dit probleem met onze kittens, daar bleek het stress te zijn. Op aanraden van de dierenarts zijn we met benchtraining begonnen en dat heeft heel goed gewerkt. (Al vond ik het echt heeeeel zielig om ze in een kooi te zetten) Maar of dat ook helpt bij een oudere kat??
Wat vervelend dat sproeien zeg, ik zou dan echt valeriaan druppel halen bij de kruidvat als het stres gerelateerd is of door de verandering omdat jullie op vakantie zijn geweest. Onze kat word er namelijk wel echt heel rustig van! Naja de eerste 5 minuten doet hij gek (gebeurd altijd,staat ook op internet) en daarna word hij heel rustig. Ik zou dat echt eens gaan proberen! Soda is 1 van de weinige producten met azijn- ook al lees je bij azijn verschillende meningen- die de urine afbreken. Daarnaast leg ik het kussen wat onder geplast is -nadat ik 12 uur de soda heb laten intrekken- onder de douche en spoel het dan minimaal 10 minuten met koud water door zodat alles eruit is. Ik heb verder echt werkelijk waar geen idee wat nog zou kunnen helpen, zilver folie heb ik ook al geprobeerd. Dat zilver folie was de dag daarna een keurig propje wat door de kamer werd geslagen.
Ja we hebben groene biotex voor de zittingen van de bank en de blauwe voor de hoezen( voor de wasmachine) het helpt allemaal niet. Ik heb ook niet het idee dat hij plast omdat het er nog naar zou ruiken, Want er heeft een jaar tussen gezeten. Ik zat er met nog aan te denken om hem gewoon snachts in het halletje te parkeren. Maar wat hebben jullie dan precies gedaan met de benchtraining. Want we hebben een katten bench staan namelijk!
Bij ons hielp uiteindelijk het plaatsen van een waterfonteintje heel erg! Het gebeurt heeeeel af en toe nog wel eens, maar gelukkig niet meer elke dag. Verder spray ik de bank regelmatig in met feliway. Sterkte, het is echt *** als een van je geliefde poezenbeesten dat steeds doet!
Geen dieren vriend hier. Heb er niks mee. Maar misschien kun je de bank met iets sprayen waar hij niet van houdt? Nu herkent hij zn eigen luchtje en gaat dan juist weer. Ik pas nu drie weken op een kat van mijn broer. Mn zoon vindt het geweldig. Maar ik... brrr vreselijk. Ik probeer nu even te chillen op bed en hij staat maar te miauwen zo irritant.
Oh ik zie nu pas je vorige reactie. Iets sprayen helpt dus niet.. Ik zou in ieder geval s nachts een oude deken ofzo erop leggen.
Dank je wel voor de tip, we hebben helaas al vanaf dat ze kitten zijn een fontein. En allemaal andere drinkbakjes. Wel super dat het bij jullie dus daardoor bijna altijd goed gaat! Het is echt ontzettend frustrerend, vooral voor mijn vriend die kan het maar moeilijk handelen ik ben daar wat rustiger in, maar ik denk wel steeds Oh jeej straks hebben we ook een kindje, wat dan?
Hihi, ik zou me dan ook geregeld opsluiten in de slaapkamer als ik geen dierenvriend zou zijn. Het lijkt me wel super om te zien als je kind er dan zo blij mee is, vaak krijgen kinderen en dieren een hele hechte band! Pas maar op, straks plast de kat op de bank als je niet uit de slaapkamer komt, geintje haha.
Hoeveel kattenbakken heb je? En heb je al eens ander grit geprobeerd? Mijn kater (helaas overleden) poepte op de bank. Daarna andere korrels en het was over! Onze poes is wel een stouterd. Ze hadden zelfs een kattenkamer, krabpalen, manden, speelgoed echt alles erop en eraan. Maar mw. Plaste gewoon onder de deur door van haar kamer! Nu mag ze snachts in de woonkamer en is het probleem opgelost. Ik houd heel veel van haar, maar het is echt z'n stoute kat. (Ze kan uren aan de deur krabben, waterbak omgooien, banken stuk krabben) ik neem nooit meer een kat. Ze mag van mij 100 worden hoor, daar niet van! Maar sommige katten zijn denk nu eenmaal stout.
Ik heb wel eens gelezen dat als een kat eenmaal iets heeft uitgezocht om op de plassen hij dit zal blijven doen. Het zit in het beestje zelf dus.. Helaas. Misschien wat je kan proberen is om de bank een andere functie te geven. Nu heeft de bank als functie kattenbak, misschien als je er een eetplek van maakt dat het dan overgaat? (Ja het is ook niet ideaal om brokjes op de bank te zetten, maar liever brokjes dan kattenpis.)
Snachts aluminiumfolie op de bank leggen... hebben ze iig een hekel aan.. ecudor 2000 kopen breekt eiwitten van de urine af waardoor ze het niet meer ruiken. Even googlen 3x per dag kattenbak leegscheppen.. staat de kattenbak ergens waardoor ze er niet opwillen??... Als je de geur echt niet weg krijgt nieuwe (2dehands) bank aanschaffen en ook aluminiumfolie erop leggen.. Je zegt het is altijs anachts overdag niet?? Wat gebeurt er snachts? Gaan ze naar buiten zoja komen er andere katten stiekem binnen??
Wat ontzettend vervelend zeg! Meestal is het inderdaad stress wat voor dit soort gedrag zorgt. Hebben je katten nooit ruzie? En komen ze uit hetzelfde nest of zijn ze op verschillende tijden in huis gekomen? Is de kat een angstige kat? Misschien is het huis te klein voor twee katten en geeft dat stress. Ik begrijp dat ze niet naar buiten kunnen toch? Het beste met dat miauwen en krabben in de ochtend is het toch proberen te negeren, totaal geen aandacht aan besteden. Uiteindelijk leert een kat daarvan. Maar heel lastig hoor, vooral wanneer je al zoveel dingen hebt geprobeerd.
Ik vind het ook echt afschuwelijk! Kattenpis vind ik een van de ergste dingen (kots, haarballen, poep allemaal geen moeite mee maar die lucht van de plas!!). Heb zelfs overwogen om een ander huisje voor haar te zoeken, maar dat is ook zo wat
onze poes had ook zo'n periode, gelukkig was het bij haar klaar nadat we haar hebben gecastreerd (ja zo heet het bij poezen ook omdat ze de eierstokken weghalen) maar daaraan vooraf heb ik aardig wat onderzoek gedaan. jij zelf ook al zie ik. je zou inderdaad nog andere korrels kunnen proberen, soms vinden katten de korrel niet prettig en verkiezen ze daarom een zachter plekje om te plassen. waar heb je je kattenbak staan? veel katten vinden het ook niet prettig om hun behoefte te doen vlak bij de plek waar ze eten, dus als je er voerbakjes in de buurt hebt staan, en waterbakjes, dan zou je ook nog kunnen proberen om die te verplaatsen.
Hoeveel kattenbakken heb je staan. De 'gouden regel' is 1 kattenbak per kat + 1 extra. Blaasontsteking is dus nu uitgesloten, of ie dat vorige keer (2 jaar geleden) bekeken?? Verder zou je dan nog contact op kunnen nemen met een gedragstherapeut. Kijk eens op de site van Tinley voor een gedragstherapeut bij jou in de buurt. Hier veel positieve ervaringen daarmee. Zij kunnen ook verder overleggen met je dierenarts en kijken of er ondersteunende medicatie zoals Zylkene gegeven kan worden. Is zeker het proberen waard.
Wij hebben twee katten bakken en twee katten. Oh bah dat is ook zo iets, maar wel beter schoon te maken, wat vervelend dat hij overleden is zeg! Ik ga de tip van andere katten bak korrels met liefde uitproberen. We hebben nu vand ie milieu bewuste kattenbak korrels die ook door de wc gespoeld kunnen worden ( doen we trouwens niet) het zijn een soort van hout snippers. Haha wij denken er precies het zelfde over, het zijn onze ''kinderen'' maar jeetje dit is echt niet wat je er van te voren van verwacht. Nou ik hoop het toch niet hoor. Ik vind het een hele deprimerende gedachten haha. Mijn vriend zegt dat hij niet aan symptoombestrijding doet omdat het probleem zich dan verplaats en ik denk laat het probleem zich alsjeblieft verplaatsen naar iets wat makkelijk schoon te maken is. Breekt aluminiumfolie de geur af? Dat wist ik niet, ik ga zometeen gelijk even googlen, dank je wel voor de tip! De kattenbak word 2 keer per dag leeg geschept en 1 keer per week helemaal schoongemaakt door mijn vriend ( omdat ik nu zwanger ben) We hebben zelf altijd de balkon deur open staan met een katten net zodat ze niet naar beneden kunnen springen. Het gebeurd inderdaad altijd 's nachts of 's ochtends vroeg voordat ik opsta. Ik weet eerlijk gezegd dus niet precies wanneer het dan gebeurd. Ik word altijd van de kleinste dingen wakker en ik heb niet het idee dat er 's nachts rare dingen gebeuren tussen de twee katten.
Het kan ook van dominantie zijn, in het begin piste de kat elke keer op mijn bed als ik bij mijn zus logeerde.