Onze baby wordt aanstaande week 7 maanden. Gisteren is hij besneden en de arts zei ons dat we hem om de 6uur een zetpil van 240mg moesten geven. Om 12uur heeft hij 120mg gekregen (voor de besnijdenis) Om 16.00 uur 250mg Om 21.00 uur 250mg Om 04.00 uur 250mg Om 10.00 uur 250 mg. Om 14.00 125mg omdat m'n gevoel zei dat dit veelste veel werd. Ik krijg het al benauwd als ik dit hier typ. Veeeeeeelste veel vertelde de huisarts net bij de HAP (40 graden koorts). Hij is 9,5 kilo bijna en mag dus maar ongeveer 550mg over 24 uur. Hij zat om 14.00 uur over de 1000mg. Iemand ervaring met een te hoge dosis paracetamol? De arts die de besnijdenis heeft uitgevoerd vertelde ons echt dat hij 240mg mocht om de 6uur. Staat ook op papier. Mijn man heeft panadol gehaald op advies van de medewerker bij de drogisterij. Hij heeft nog steeds hoge koorts maar ik geef hem geen paracetamol meer.
Voor een keer zal het niet het einde van de wereld zijn ( wel enorm stom dat je niet de bijsluiter hebt gekeken en het gewoon gedaan) maar nu moet je het advies van de arts opvolgen van de hap. Mijn dochter van 1.5 mag maar 3 x een zetpil van 240 mg. Raar advies van de besnijdenis arts zou daar wel wat van vermelden.
Nouja, enorm stom... als je het advies krijgt van een arts dan lijkt het me logisch dat je het volgt... Ts. Ik zou even de HAP bellen en vragen wat het advies in deze is. Daarnaast vraag ik me af.. ( ik heb geen verstand van besnijdenissen ) is het normaal dat hij koorts heeft? Kan het zijn dat er iets ontstoken is? Veel beterschap met de kleine man!
Ik neem aan dat de huisarts heeft verteld wat je moet doen. En als hij dat niet heeft gedaan (wat ik heeeel raar zou vinden) zou ik even bellen. Zij kunnen je een veel beter advies geven dan wij.
De huisarts vroeg naar de inname van vandaag, dus ongeveer 600mg. Dat is te veel zei hij en vertelde dat we niet meer mogen geven, ookal blijft hij koorts hebben. Ik ben er toen niet op gekomen om te zeggen dat hij gisteren ook nog ongeveer 500mg heeft gehad. Dat is op 24u meer dan 1000mg. Ik had voor de besnijdenis 120mg gegeven maar de arts vertelde ons dat hij 240mg moet krijgen. In de bijsluiter staat max 3x 120mg TENZIJ anders is aangeraden door de arts, dus tsja.. wel gek dat de ene arts zegt 240mg x 4 (om de 6u) en de ander zegt max 3 x 120mg (arts van HAP). Ik geef nu niks meer in ieder geval maar maak me er wel zorgen om, het is meer dan het dubbele. Ik ga morgen de huisarts bellen maar dacht misschien heeft iemand hier ervaring mee. En de oorzaak van de koorts weten we niet. HAP wist het ook niet, even aankijken was het advies. Kon geen kwaad zei hij.
Ook geen nummer gekregen om te bellen wanneer er complicaties zouden optreden na de besnijdenis? Bv van de uroloog? Mijn dochter is laatst geopereerd bij de kno-arts en wij kregen daar een noodnummer van; koorts was iig een reden om te bellen. Toen mijn dochter met net geen 3 mnd koorts had, mochten wij ook tijdelijk een hogere dosis pcm geven, volgens de arts maakte dat bij kortdurend gebruik niet uit. Maar ik zou dit in jullie geval wel geverifieerd willen hebben en dus de arts willen spreken die dit heeft voorgeschreven.
Dit dus. Ik vraag me toch echt af waar deze koorts vandaan komt hoor! Na een ingreep is koorts meestal geen goed teken volgens mij?
Ik zou het ziekenhuis bellen waar die geopereerd is, en de situatie voorleggen. Ik weet niet of 40 graden koorts normaal is na zo'n ingreep? Of dat dit misschien kan duiden op een infectie?
Spoedlijn voor na de besnijdenis heb ik gebeld indd, die stuurde ons door naar de huisarts, omdat er geen sprake zou kunnen zijn van een infectie (niet opgezwollen etc, en infectie kan niet zo snel optreden volgende arts). Ik ga morgen wel langs de kliniek om het te laten controleren. Dank voor je reactie.
Geen risico nemen met een kind van 7 maanden en NU bellen! Je vergeeft het jezelf nooit als het mis gaat...
We hebben de spoedlijn gebeld toen hij 39.1 graden koorts had. Kon geen infectie zijn, omdat zijn pipi niet opgezwollen etc was. Daarnaast treedt infectie pas na 2-3 dagen op vertelde hij. Hij raadde ons aan om naar de HAP te gaan, om te checken wat de oorzaak dan is. HAP kon niks geks vinden en zei dat het niet gevaarlijk was want hij zag er vrolijk uit. Morgen langs de kliniek waar hij is besneden voor een controle. En geen pcm meer geven. Hij slaapt nu maar is nog echt watm. Ik ben niet zo'n snelle beller. Vooral nu niet, gezien de HAP zei dat het wel goed was.
Anders even bellen of je ibuprofen mag geven tegen de koorts? Normaal mag je dat afwisselen met pcm, dus geef ik regelmatig ook nurofen. Is bovendien ontstekingsremmend, dus extra handig. Maar gezien de hoge doses pcm tot hiertoe misschien toch eerst advies van een arts vragen?
De acceptabele dosering paracetamol ligt aan de indicatie. Bij milde pijn en koorts is inderdaad 3x 120mg de max. Maar bij acute postoperatieve pijn mag je gedurende 2-3 dagen méér geven, 90 mg/kg/dag. Daar zit je met je huidige dosering nog steeds wel overheen (dus zou inderdaad niet meer geven), maar niet héél erg overheen. Zou me daar dus niet direct heel veel zorgen om maken, maar wel voorkomen dat het nog eens gebeurt. Is de besnijdenis in een regulier ziekenhuis uitgevoerd of traditioneel/religieus door iemand?
Ik durf gerust toe te geven dat ik meestal aan neem wat een arts zegt, tenzij mijn gevoel anders zegt. Maar blij voor jou dat " Je zelf ook nog nadenkt". Om dan iemand direct stom te noemen dat ze het niet heeft gedaan en omdat jij dat wel altijd doet is niet heel vriendelijk te noemen he Ts. Hoe gaat het nu?
Ja ik vind dat stom. Het gaat niet om een snoepje dat je geeft. Als het om medicatie gaat ben ik voorzichtig. En je kan zelf op de bijsluiter kijken hoeveel een kind mag. Dan had ik gezien dat het te veel was en had ik even om advies gevraagd en het nagevraagd ipv maar te geven. Maar goed mijn mening toch Hopelijk gaat het beter met je mannetje ts
Die arts van de besnijdenis is dat een erkende arts van een ziekenhuis? Want hij laat je baby een overdosis Paracetamol nemen en zegt dat een infectie niet mogelijk is zo kort na zo'n ingreep (en dat is het helaas WEL .) Hij lijkt me wat dat betreft niet erg kundig.......Vind het zo te lezen een nogal vage arts, sorry. Hoe is het nu TS? @OliveTree