Hey dex, jij hier Grappig dat je vk het zelfs hoger inschat dan de 'rekenformule' zegt. Daarbij is het gewicht gemeten bij 20 weken x 10, het geschatte geboortegewicht bij een bevalling met 40 weken. Maar klinkt wel erg netjes, ook al zou het 3200-3500 gram zijn. Helemaal gemiddeld dus
Dank je wel, Jij ook nog gefeliciteerd! Ohh dan snap ik dat je op zoek bent naar succesverhalen! Mijn zoontje was gewoon een smalletje maar was goed in verhouding. Hopelijk groeit jullie kindje goed door, dat zal vast goed in de gaten gehouden worden. Maar snap dat je iets minder onbezorgd je zwangerschap doorgaat.
Dank voor je felicitatie Is inderdaad een stuk onbezorgder. Had ik mn laatste zwangerschap nooit enige twijfel over de gezondheid van ons kind, nu al vóórdat ik wist dat het ook echt zo is.. Nu iig. één extra (groei)echo gepland staan. Ik neem aan dat we aan de hand daarvan te horen krijgen of er nog meer echo's nodig zijn.
Gek is dat he, dat je zo'n oergevoel kan hebben. Hoop dat je toch nog een beetje van je zwangerschap kan genieten. Fijn dat ze het goed in de gaten houden.
Bij de oudste geen idee. Toen deden ze nog geen 20 wkn echo's. Geboren met 37+5 en woog 2640 gram (47 cm) Onze dochter woog 325 gram met 19+4. Geboren met 37+5 en was 2285 gram (45 cm). Onze jongste was met 19+3 357 gram. Geboren met 37+6 en woog slechts 2170 gram (45 cm). Bij mij ook een placenta probleem (verkeerde aanleg) waarbij de kids vanaf de 30-33 wkn telkens afbuigen vd groeilijn
20 weken weet ik niet meer, maar ze zat rond de p19 volgens mij. Ze is telkens zo rond die p19 gebleven en is geboren met 40+5, bijna 3100 gram (ze hadden jaar op max 2900 gram geschat). Bij mij geen problemen, ik was zelf ook een klein kindje
Allen klein maar fijn dus bij jou Mag ik vragen of ze om deze reden ook allemaal eerder gehaald zijn/je bent ingeleid, of zijn ze gewoon 'helemaal uit zichzelf' ter wereld gekomen?
Deze zijn alle 3 via een ks gehaald. De oudste omdat zijn hartslag wegviel tijdens ctg controles die dag en daarom besloten hem diezelfde dag te halen (ivm 2 eerdere doodgeboortes) en die laatste 2 zijn gehaald met een geplande ksnede ivm de afbuigende groei en mijn enorme angsten/stress (ivm de eerdere doodgeboortes).
@RoGiJuLi : wow, wat een heftig verleden zeg! Maar wel héél erg fijn dat het allemaal goed gemonitord is bij je jongste 3 en dat ze goed en wel ter wereld zijn gekomen! Ik hoop dat de volgende meting bij ons al iets betere uitslagen geeft en dat het voor mij niet noodzakelijk is om na te hoeven denken of ik een geplande ks wil of niet. In jouw geval snap ik dat het juist fijn is dat dat mogelijk was!
Haha ja, ik was hier eigenlijk ook wel benieuwd naar! Leuk topic! Maar hoeveel weegt jullie kleintje nu dan of is dat juist niet helemaal duidelijk?
340 bij 20.4 weken was volgens mij gemiddeld Groei echo met 30w 1400gram Buikje liep achter, en ze hadden het ovet p19 Nu dinsdag met 33w weer een groei echo Bij de andere twee kids maar 1 groei echo gehad. Mijn dochter was 3100gr bij 39.4 weken en mijn zoon 3280gr bij 40.1 weken. Bij kun klopt de rekenformule dan niet want ze waren beide rond de 350/360 gram bij de 20w echo.
hier was het met 19.4 weken, p94. Geen idee wat dan het gewicht was op dat moment, ik ben er stiekem wel benieuwd naar.
@Dex1989: 292 gram bij 20 weken rond. Je denkt al gauw; o dat valt best mee als het gemiddeld gewicht 330 gram is met 30 weken, maar het is in dit stadium een behoorlijk verschil en bovendien is de kans aanwezig dat ons kindje straks nog meer achterloopt qua groei door de verminderde voedingstoevoer door mn afwijkende placenta. Maar we zullen zien, eerst maar eens die groeiecho afwachten. Bovendien las ik hier één of twee reacties van vrouwen waarbij de baby's ook vrij weinig wogen bij 20 weken, maar ze uiteindelijk wel een goed geboortegewicht hadden. @Donutlover: die metingen van je oudste twee kwamen dan idd. niet goed overeen. Maar zag bij het antwoord van @Logan hierboven dat het daar ook behoorlijk afweek (maar bij Logan was het gewicht juist meer dan geschat en bij jou minder). Succes (en even goed genieten) bij de groeiecho dinsdag! @Ysabella: nou, jij hoeft je iig. geen zorgen te maken over of je kindje te weinig voedingsstoffen binnen krijgt! Als P94 bij het gewicht staat, betekent dat dat 94% van de kindjes die rond die termijn gemeten worden qua gewicht kleiner is dan die van jou! Het gemiddelde (P50) is 330 gram. Blijkbaar verwacht jij dus een Michelin-mannetje (of vrouwtje)
@Dex1989: ik zit je eerste post nog eens terug te lezen en zie nu dat jullie gup dus niet heel veel zwaarder weegt dan de onze. Ben ff kwijt of dit jouw eerste is? Zo niet, ben ik benieuwd of je andere kindje(s) kleintjes waren
Zoontje had een flinke groeispurt gemaakt tussen 20w en 23w ongeveer. Ik heb toen de gtt gehad en een extra groeiecho, nooit een oorzaak gevonden hoe of wat.
Dochter was 280 - 285 gram. Ik weet niet meer wat het nou precies was. Ze is met 40+2 geboren en woog 2440 gram. Geen aanwijsbare oorzaak. Wel had ze een SUA (1 ader in de navelstreng ipv 2 dacht ik) maar het is niet bewezen dat dit een oorzaak kan zijn. Ook was de placenta klein. Tot het moment dat mijn dochter uit mij gehaald werd (keizersnede) werd gedacht dat ze een gemiddeld gewicht zou hebben. Het is goed dat ze dit nu al gezien hebben bij jullie kindje. Zorgeloos is het zeker niet maar zo ben je enigszins voorbereid en kan jullie kindje ook goed in de gaten gehouden worden. Ik herken trouwens wat je zegt over dat je het gevoel al had dat er iets zou zijn. Ik heb dat vanaf het begin gehad bij onze dochter en dat bleek heel gegrond te zijn.