Tot op heden werkt er geen man bij onze opvang. Geen idee wat ik zou doen als er wel eentje komt werken. Wellicht vragen of mijn kind op een andere groep mag, maar dat zie ik dan wel weer Bij ons is er gelukkig een vrij stabiele groep leidsters.
Vorige maand (of iets langer) Is er een België nog een vrouw opgepakt wegens flinke mishandelingen op een kdv. En kwa misbruik loopt een kind theoretisch gezien meer gevaar bij de eigen vader opa of oom. Nooit meer mannen bij kinderen laten dus?
Een paar jaar geleden een documentaire gezien over kindermisbruik door vrouwen. Ongelooflijk wat ik daar gezien en gehoord heb! Een vrouw die zelf een *rgasme krijgt door het vinger en van een baby (tijdens het verschonen)... Echt om te kotsen! Ik ben een groot voorstander van het '4ogen principe'. Ook bij de bso. En Tuc, jij zult dat misschien mijn lage niveau vinden, maar ik blijf er bij dat dit veiliger/beter is dan opvang door een enkele volwassene (gastouder of kdv/bso). Niet alleen in het geval van seksueel misbruik, maar ook bij verwaarlozing, verbaal geweld etc.
Wat verschrikkelijk En wat betreft beter screenen, ooit moet de eerste keer zijn dat iemand wordt betrapt toch? Op het nieuws zeiden ze ook dat de medewerker zeer geliefd was, ook bij de ouders. Dát is nou het grote gevaar. Ik zie hier ook voorbij komen: "die en die vertrouw ik 100%" . Ja, dat is juist het enge, kindermisbruik gebeurt vooral door mensen die vertrouwd werden.
Swaab beweerd dat hij aan de hand van hersenscans een redelijk goede gok (ik weet niet hoe ver ze zijn in precisie) kan doen over iemands s* voorkeur. Dat sluit gelegenheidsplegers niet uit. Ik ben benieuwd of hij nog verder gegaan is met zijn onderzoek en of het ooit toegepast zal worden. Het is niet het letterlijk vinden van ja of nee. En als iemand nee is maar de scan lijkt op ja... Zouden ze ooit ver genoeg kunnen komen om deze techniek te kunnen gebruiken. Ja dat gedrag... Bizar inderdaad hoe je na jaren nog met 1 groot vraagteken boven je hoofd kunt zitten omdat bepaalde vondsten en de persoon die je dacht te kennen absoluut niet matchen. Ik vind dat wel een beetje beangstigend eerlijk gezegd.
Plus dat mannen als leider/meester op school ook juist goed zijn. Het geeft een andere dynamiek dan louter vrouwen. Hier heeft de BSO ook een man in dienst en bij de hele populaire sportieve naschoolse opvang hier werken over het algemeen meer mannen dan vrouwen. Ik vind het moeilijk. Er zijn ook zat vrouwen die misbruiken en mishandelen: kijk naar die vrouw op het kdv in België of het kdv waar kindjes de hele dag werden rond gefietst. Ik denk dat je beter niet naar geslacht kan kijken maar naar toezicht. Maar ja hst 4 ogen principe is noet in alle gevallen (Gastouder, bso) haalbaar...
Iedere ouder maakt in de keuze van opvang/oppas de afweging welke optie o.a. het meest veilig is. Dat betekent niet dat je 100% garantie hebt dat er niks gebeurd, maar wel dat je erover na hebt gedacht welke optie het minste risico heeft in jouw ogen. En als jij het idee hebt dat de kans dat een vrouw jouw kind verkeerd behandeld even groot is als een man, dan kan ik me voorstellen dat het je niet uitmaakt wie er op de groep staat. Ik zie meer risico in mannen. Dus vandaar dat ik mijn kinderen niet naar een opvang laat gaan waar mannen op de groep werken.
Nou dat blijkt wel weer he als je leest wat er de afgelopen jaren over kdv's naar buiten is gekomen. Ik zie dat dus heel anders, meningen kunnen verschillen daarin en dat is prima. Je moet kiezen waar je je goed bij voelt, maar na een gebeurtenis als deze vind ik het totaal ongepast omdat het niet daadwerkelijk helpt aan voorkomen van dit soort ernstige dingen. Het is niks meer dan een gevoel en dan krijg je een soort schijnveiligheid waardoor je signalen mist. Maar zeker in discussies nv dit soort gevallen moet er niet op gevoel gekeken worden maar naar feiten. Waarom ik een kdv zeker niet veiliger vind of go opvang onveiliger is het persoonlijke van een pm'er. Een pm'er op een kdv is daar vrijwel "anoniem". Je ziet iemand, je kent de naam maar verder qua persoonlijke dingen weet je heel weinig. Iemand kan gemakkelijk een bepaalde rol aannemen en in werkelijkheid heel anders zijn. Een go kan dat uiteraard ook maar dat is veel lastiger omdat je bij deze persoon in zijn eigen huis komt, in diegene zijn prive sfeer. Je kan daar veel meer uithalen dan bij een werknemer in een opvang. Het contact is veel meer prive en persoonlijker. Gaat uiteraard niet alleen om misbruik maar ook mishandeling oid. Ik heb beide kanten ervaren en als go sta je er gewoon heel anders in dan als pm'er. Het is niet alleen je werk, maar ook jouw huis. En als ouder pik je veel sneller iets op.
Nou ja zoiets bedoel ik dus..klinkt voor ons misschien nog heel bizar zo'n hersenscan maar dit soort ideeën moeten verzameld worden en verder uitgewerkt worden.
Eerlijk,ik vind van niet.een voorkeur hebben betekend niet dat je die uitvoert of dat de de onderzoekend arts wel ziet wat die denkt te zien. Nog niet zo heel lang geleden dachten ze dat homoseksualiteit een te genezen ziekte was. Ik denk dat we heel voorzichtig moeten zijn met dit soort beweringen en onderzoeken. En vind het maar een enge gedachte wat daar uit voort kan komen. Ik heb geen zin in een nieuwe heksenjacht waarin je schuldig bent totdat het tegendeel bewezen is.
Dat moet ook niet zonder pardon de leidraad worden he, zo bedoel ik dat niet. Ik geloof sowieso niet dat we het in NL ooit voor elkaar krijgen dat elke pm'er een hersenscan moet laten doen voor zn sollicitatie Maar als er 1 zo'n idee is moeten er wellicht meer zijn, misschien minder ingrijpende. Ik ben gewoon van mening dat we dit echt goed moeten gaan onderzoeken.
Ik vind het heel lastig. Mannen zijn belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. Maar hoe oneerlijk het ook is voor de normale mannen die gewoon met kinderen willen werken, statistisch gezien is er wel meer kans dat je kind wordt misbruikt door een man dan door een vrouw.
Helaas kan misbruik overal voorkomen. Wil je je kind dan maar niet naar een sportvereniging sturen? Scouting? Buiten spelen? Door de zedenzaak in Amsterdam is men erg angstig geworden voor KDV's maar vergeet niet dat een groot deel (of zelfs het grootste deel) van het misbruik plaatsvond buiten de opvang. Mijn kinderen gaan nog steeds naar de opvang ondanks dat wij betrokken zijn geweest bij Amsterdam. Ik vind die hetze die destijds is ontstaan naar mannen afschuwelijk. Iedere opmerking in die richting raakt mij en nu nog steeds. Voor mij was het een proces om mannen voor de groep weer te kunnen vertrouwen, maar ik heb er dan ook een reden voor. Waarom zou je dan, als je zelf niet bij zo'n zaak betrokken bent, zo afwijzend zijn? Overal kan het gebeuren. Ik ben blij met elke man in het onderwijs of waar dan ook omdat ik wil dat mijn kinderen leren van vrouwen èn mannen.
Wat heftig! Het gevoel van een aantal dames kan ik me echt wel voorstellen m.b.t. een mannelijke PM-er maar besef wel dat het echt niet zegt. Afgelopen week in de Volkskrant een heel stuk over een "huis" vriend die een 11 jarig meisje heeft gedrogeerd en verkracht. Het meisje bleek 16 weken zwanger. Wat ik hier mee wil zeggen is dat het vaker dichterbij gebeurt dan we denken.
Vind ik best een naïeve reactie (heb ik je eigenlijk nooit eerder op betrapt, vind je reacties altijd erg nuttig). Als je in de avond verwacht wordt door de leiding van de opvang, de politie en het Om, dan is dat niet omdat de recherche een vies toilet op het spoor is of de knuffe uit het bakje van je kind is gestolen. Wij hebben onlangs ook een bijeenkomst gehad met politie en OM, enkele maanden geleden was het oa ons kdv die in de media kwam. Als je als ouder een dergelijk mail (nog zonder details) krijgt dan zijn verdere woorden echt niet meer nodig. En ja ook hier een man. Reden voor onze opvang om alle mannen van de kdvs te halen. Eerlijk? Nee helemaal niet. Geruststellend? Zeker weten. En ik zeg het inmiddels keihard: tref ik een man op de groep van het kdv als ik m'n jongste kom brengen, gaat hij op een andere groep of ik neem hem mee naar huis. Iedere kdv man over 1 kam scheren dus? Jep, na bovenstaande ervaring wel.
Bij ons werken ook 2 mannden, maar alleen op de BSO. Ik ben er heel blij mee, ik denk dat voor de BSO kinderen mannen echt heel goed zijn. Mannen op het kdv vind ik niet perse nodig, meer omdat de verzorgende kant toch echt niet voor vrouwen is (in mijn mening). Hoe dan ook, dit is echt verschrikkelijk, arme kinderen en ouders.
Eerlijk is het idd niet, professioneel al helemaal niet van zo'n kdv. Wat een rare organisatie. En geruststellend dat is dus precies wat ik bedoel, schijnveiligheid. Mocht er met een vrouwelijke pm'er nu iets zijn daar dan mis jij signalen omdat je zogenaamd gerustgesteld bent en een veilig gevoel hebt. Gevaarlijk vind ik dat.
Eens. Idd verre van professioneel. Maar het zal ze wel geld (meer kindplaatsen) opleveren doordat het ouders schijnveiligheid geeft. Maar nogmaals, sinds ik weet dat het ook vrouwen zijn die kinderen misbruiken ben ik grotendeels genezen van mijn discriminerende gevoelens richting mannen (niet dat ik anti was, maar had er toch onbewust een gevoel bij). Wat betreft mijn opmerking met knipoog: ik vind reacties/topics hier op het forum idd geregeld nogal voorbarig. Alsof het een sport is om als eerste iets te noteren (dit schijnt in de forum-wereld trouwens serieus een ding te zijn, aldus mijn buurman die in die branche werkt). Kan ik niet zo goed tegen. Eerst de feiten en niet al dat gespeculeer.