Je weet toch wel dat 9 van de 10 gevallen van misbruik door een familielid of andere bekende in gezinsverband gebeurt? Mensen die zogezegd 100 procent te vertrouwen waren. Ik wil hiermee niks zeggen over jouw keuze, maar doe niet alsof een go of KDV per definitie minder of niet te vertrouwen zijn.
het is MIJN gevoel ik voel mij daar niet prettig bij en gelukkig hoeft dat in ons geval ook niet wat is daar mis mee? volgens mij als iedereen de keuze had om te kiezen zou je liever je kind bij iemand brengen die je al langer kent dan bij een wildvreemde en wie ben jij om te zeggen of ik mijn eigen ouders niet kan vertrouwen omdat misbruik in familie vaak voorkomt ik vertrouw mijn ouders zeker 100% meer dan een vreemde en volgens mij is dat vrij normaal
Hou het dan ook bij jouw gevoel. Hier hadden we keus tussen oma's en we hebben gekozen voor gastouder. Daar was ons gevoel beter bij, iedereen zo zn ding he.
Het gaat hier om totaal verschillende dingen hè? Waar ieder zijn (haar) kind aan toevertrouwd is ieders eigen beslissing. Maarrr... om te concluderen dat jouw kind minder risico loopt omdàt het niet naar een go/kdv gaat is natuurlijk een ander verhaal. Ik weet dat ik het nu te kort door de bocht weergeef maar ik vat even samen waar het hierover gaat. Je kunt je kind met zoveel vertrouwen ergens achterlaten maar je hebt 0 invloed op wat er gebeurt als je er niet bij bent. Is het alternatief dan maar om je kind altijd maar bij je te houden? Lijkt mij niet realistisch. Je zal dus de omgeving moeten vertrouwen waarin het kind beweegt. Zeker schoolgaande kinderen: die spelen bij vriendjes & vriendinnetjes, buiten in de speeltuin, gaan op kamp, zitten op sport etc. Mijn man heeft een incident meegemaakt als kind op de zeilschool, ikzelf had een leraar achter mij aan op school (gelukkig was ik oud genoeg om daar mee om te gaan). Dan nog de anti-mannen op de crèche/BSO teneur: het is ongelooflijk discriminerend en generaliserend om zo om te gaan met mannen. Je kunt simpelweg niet alle mannen over één kam scheren. Ook niet na zo'n incident. Ik vind het dan ook van zowel ouders als de opvang zeer kortzichtig om alle mannen te weren. Je kunt beter de regels aanscherpen VOOR IEDEREEN en werkbare oplossingen bedenken die branchebreed zijn en niet op de man (letterlijk in dit geval) spelen.
Per jaar zijn ongeveer 62000 kinderen betrokken bij seksueel misbruik. Slechts enkele (dus niet eens tientallen!) keren vindt dat misbruik plaats op de opvang. Het merendeel van de gevallen gebeurt in de gezins-familie- en directe vriendensfeer. Ik vind het dan ook ronduit achterlijk dat hier zo veroordelend gewezen wordt naar de mannelijke PM'ers. Ik zou willen dat er meer mannen op de opvang werkten. Ten eerste omdat het goed is voor kinderen, met name voor jongens ( en daar heb ik er drie van!) maar ook omdat er dan misschien wat minder overspannen gereageerd wordt. Ik weet van een aantal mannen in de opvang dat ze een kind niet eens meer een aai over de bol durven te geven of het te troosten als het gevallen is. Compleet doorgeslagen!
Euhm nee niet echt. De oma van onze kinderen zou ze op kunnen vangen maar ze gaan toch echt 2x p.w naar een go en 1x naar oma ipv 3x naar oma. Daar kozen wij juist bewust voor.
Ik breng mijn kinderen bewust naar de opvang, moet er eerlijk gezegd niet aan denken dat mijn (schoon)ouders op mijn kinderen passen. Maargoed ik vind dan ook, mijn kinderen, mijn 'probleem'.
Wij kunnen de kids ook naar familie brengen, maar doen dit bewust niet. Bij een kinderdagverblijf krijgen ze bepaalde "lessen" mee, die een familielid ze nooit kan bijbrengen. Plus vinden ze het ook zelf leuker ivm spelen met andere kindjes en de activiteiten die ze daar hebben.
Uhm, dat wordt toch niet beweerd? Het gaat gewoon om de feiten. Straks gaan de kinderen naar school, blijven ze spelen bij vriendje of vriendinnetje. Dan heb je er ook geen zicht op. Of vertrouw je de ouders van die kinderen dan ook niet? Of ze spelen buiten en worden daar lastig gevallen. Feit is dat je niet altijd alles kunt voorkomen hoe erg ook. Je kunt nu die keuze nog maken, maar als je werkelijk zo achterdochtig bent, dan krijg je het straks wel heel erg zwaar. En wij hebben bewust gekozen voor kdv omdat ons zoontje enig kind is en we willen dat hij met leeftijdgenoten leert omgaan. Zou er niet aan moeten denken dat ons kind voor de helft door mijn ouders opgevoed worden hoe veel ik ook van ze houd.
Helaas is de conclusie dat we onze kinderen gewoonweg niet kunnen beschermen tegen dit kwaad. Het blijven verschrikkelijke gebeurtenissen die vele ouders diepe angst aanjaagt. Begrijpelijk maar wat zou de oplossing moeten zijn?
Cameratoezicht Is in Amerika heel normaal... maar zal hier wel weer een te dikke inbreuk op de privacy zijn...
Nou het is wel de makkelijkste manier van toezicht. Maar nee ik zou als leidster niet willen werken met cameratoezicht. Niet omdat ik iets te verbergen heb, maar omdat ouders het altijd anders zullen zien dan de leidster. Ik heb geen behoefte aan elke dag gezeur over waarom hun kind een keer wat langer moest wachten, over dat hun kind een tik of duwtje heeft gekregen van een ander kind en we dat niet gezien hebben. Nee dat gaat echt niet werken.
Het cameratoezicht an sich is al voldoende. De hele dag inloggen om te kijken, zou ik niet nodig vinden. Sterker nog, ik zou het niet eens een optie maken. Alleen de organisatie die de beelden kan zien zou voor mij voldoende zijn. Maar, ik ben het met je eens dat het niet gaat werken. Meest simpele antwoord op de vraag was voor mij cameratoezicht
Dat lijkt mij juist wel een goed idee. Maar dan niet dat ouders kunnen inloggen en de hele dag kijken. Mocht er iets aan de hand zijn oid, dan zijn er beelden. Op mijn werk zijn ook camerabeelden en alleen bij incidenten wordt er terug gekeken. Maar jij bent een gastouder? Dan lijkt het me wel wat lastiger, in je eigen huis. Denk ook niet dat ik daar blij mee zou zijn.
nee in mijn eigen huis zeker niet nee Maar redeneerde even als leidster op het kdv. Maar begreep @2littlemonkeys verkeerd, ik dacht direct aan inlogmogelijkheid voor ouders, maar dat hoeft idd niet. Dan zou ik het wel een goed idee vinden.
Lees mijn post nog eens en dan zal je merken dat ik het niet heb over jou als persoon of jouw keuze. Zo heftig reageren is nergens voor nodig.
Ik lees in krabt:getrouwd, goed functionerend binnen sport. Waarom pleegt iemand ontucht?? Toch een pedo of??? Waar kan ik hier info over vinden? Literatuur? Ben erg benueued wat iemand bezield???
Nee hoor , dat bestaat in Nl ook Alleen is het beeld niet heel scherp, maar je zou wel evt dingen kunnen zien Echter mag het niet in de slaap en badkamer , dus je dekt het dus niet Daarnaast was het een tijd geleden bij meerdere kdv gehackt , dus niet alleen maar voordelen