Dreumes loopt voor...

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door madelein, 29 aug 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. fee90

    fee90 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.679
    39
    48
    Even een snelle reactie, mijn zoon is paar weken jonger dan jouw dochter ( maar wel paar weken later geboren dan uitgerekende datum) en ik kan alles aftikken wat je schrijft. :)

    Ik denk dat je vooral naar jouw gevoel moet kijken.
    Ik ervaar het niet als voorlopen maar erg geïnteresseerd in taal en ook de interactie die het met zich meebrengt.
    Maar als jouw gevoel zegt dat het wel voorlopen kan zijn dan zou ik zeker alert blijven.

    Overigens kan ik op een later bericht van je bevestigend antwoorden, het is heel handig nu met een tweede dat je al dingen kunt uitleggen en je de oudste heel actief kunt betrekken!
     
    madelein vindt dit leuk.
  2. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Dank voor je reactie!
    Het is met name ook het leggen van de verbanden en het technisch inzich wat ons wat verbaasd. Schroeven vast en los draaien met een schroevendraaier, we moeten die echt niet laten slingeren ( sowieso niet natuurlijk, maar ja kamertje aan het maken voor uk dus er ligt wel eens wat). Ze gaat dan dus echt met de schroevendraaier de schroeven los draaien. Ook bij kasten bijvoorbeeld waar ze niet gezien heeft waar de schroeven zitten. Ze wil ook altijd weten hoe iets in elkaar zit, dingen als een zitje van een schommel worden uitgebreid geanalyseerd en bekeken. Ze benoemt de schroeven en kijkt hoe het vast zit en beweegt.
    Ook met deksels op doosjes doen bijvoorbeeld. De dreumessen die ik ken gooien iets na 2-3x aan de kant als het niet lukt, zij kan er zonder overdrijven een half uur of langer mee bezig zijn.

    Misschien is het idd gewoon uitgebreide interesse in taal en vaardigheden. De tijd zal het leren. Ik hoop het voor haar eerlijk gezegd, lijkt me niet makkelijk om 'te slim' te zijn als kind...
     
  3. RoosTim

    RoosTim Lid

    22 nov 2014
    31
    1
    8
    NULL
    NULL
    Dat is denk ik alleen maar iets om trots op te zijn. Heb wel veel kindjes in mijn omgeving waar het ook zo bij is,dus het is knap maar zeker niet uitzonderlijk!

    Begrijp dat je extra begeleiding wilt gaan geven als ze hoogbegaafd zou zijn. Maar ik denk dat je daar zeker nog niet van kans spreken op deze leeftijd. Hoop het iig niet voor je,want hoogbegaafde mensen hebben vaak ook autisme oid. Zou me er niet druk om maken iig! En lekker veel kletsen!
     
    madelein vindt dit leuk.
  4. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Hoop het idd ook niet. Autistisch is ze zeker niet. Is een enorm open kind wat juist heel makkelijk contact maakt. Maar ze heeft wel eigenaardige dingen ;).

    Tuurlijk zijn we ook heel erg trots op haar. Ze doet het zo goed, luistert enorm goed en is heel behulpzaam. En daarbij ook nog een lieverd die gek is op knuffels en kusjes :D
     
  5. debq

    debq Fanatiek lid

    10 mrt 2010
    3.797
    761
    113
    Helaas is dit laatste echt een misvatting. Dat werd vroeger vaak gedacht, maar na heel veel onderzoek is gebleken dat dit niet klopt. Vaak hebben hoogbegaafde mensen een tekort aan ontwikkelingsgelijken en gaan daardoor vaker dan gemiddeld hun eigen gang. En vooral bij hoogbegaafde meisjes zie je dat zij vaak een kei zijn in het naar beneden aanpassen van hun gedrag, ze gaan zich gedragen zoals ze denken wat hoort obv wat ze zien van leeftijdsgenoten. Bij jongens in deze groep zie je dan weer vaker dat ze heel druk worden en echt gaan klieren. Daar wordt dan vaker voor naar een oorzaak gezocht, tot een jaar of 15 tot 20 geleden werd van deze groep vaak ten onrechte gezegd dat ze adhd habben.
     
  6. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.501
    13.794
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    En daarom zou ze geen autisme kunnen hebben?
    Net als mensen zonder autisme, zijn ook mensen met autisme allemaal anders ;)

    Niet ieder mens met autisme heeft moeite met contact leggen en is niet open..
     
  7. madelein

    madelein VIP lid

    28 feb 2011
    6.758
    623
    113
    Is zeker waar, maar heb daar nu zeker geen aanleidingen voor gezien bij haar om daar aan te denken.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina