Hier zijn er wel eens activiteiten op de bso en dan moet je ze minstens 48 uit van te voren afmelden en soms kan zelfs dat niet, of nou ja, het afmelden kan wel, maar je betaalt er evengoed voor. Zwemles kan je hier ook niet inhalen oid. En sportwedstrijden is vaak ook lastig af te zeggen. Enz. Als dan blijkt dat het merendeel dan op een dag al zo iets heeft, dan plan ik het feestje liever op een andere dag. En als je daar dan een of twee dagen van te voren achterkomt wordt dat wat lastig natuurlijk.
Ik ben dan niet tuc maar wij werken allebei 4 dagen, doordeweeks lukt het meestal niet om iets te halen. Dan moet het in het weekend, maar dan soms ook al veel gepland of we zijn een weekend weg, dan hebben we dat weekend geen tijd. Kinderen willen zelf iets uitkiezen dus die moeten wel mee . Voordeel is dat de winkels hier op zondag ook open zijn, en vaak wordt er samen iets gedaan en haalt een andere ouder het. Maar als wij op een maandag een uitnodiging ontvangen voor een feestje op woensdag dan hebben wij dus geen tijd om met de kinderen iets te halen.
Onze school zit midden in het centrum, dus ik kan uit school langs de intertoys/action lopen. Maar lukt dat niet dan bestel ik bij bol.com of haal een Intertoys bon bij de supermarkt hier die elke avond open is. Ook prima vinden de kinderen. We werken trouwens 5 en 2,5 dagen, maar hebben alleen op maandag bso en dan zijn er eigenlijk nooit feestjes.
Feestjes zijn hier op woensdag of zaterdag meestal. Teamsport op beide dagen en en zeker op zaterdag kan ik niet een paar dagen van te voren zomaar afzeggen, beetje lullig. Sowieso moet er nog een cadeautje gehaald worden, ik kan niet elke dag naar de stad. Daarbij heb ik 2 kinderen die bezigheden hebben op woensdsgmiddag. Dus als ik er 1 moet halen of brengen voor een feestje moet ik voor de ander wat anders regele als die ergens anders moet zijn. Dus nee een paar dagen van te voren vind ik echt heel vreemd. Maar ook 2 weken vind ik kort. Plan graag ruim van te voren.
Hier ook nooit feestjes op maandag maar ik schreef dat we het niet redden als we maandag een uitnodiging krijgen voor die woensdag . Bestellen durf ik zo kort dag niet aan en hier zit wel een speelgoedafdeling bij de blokker, maar wij zijn er dan niet om iets te kopen Een bon of geld kan altijd wel maar dat vind ik niet echt leuk. Wel het risico als je laat uitnodigingen uitdeelt
Hier probeer ik juist voor zo ver mogelijk de woensdag en de vrijdagmiddag vrij te houden, zodat ze lekker af kunnen spreken en het niet allerlei geregel geeft met feestjes. Tot nu toe lukt dat vrij aardig.
Oja, met sporten is dat inderdaad lastig. Hier zitten ze allebei op voetbal net als veel klasgenootjes, dus op die tijd worden er sowieso al vrijwel nooit feestjes gepland. Vaak is het hier op zaterdagmiddag en de wedstrijden zijn op zaterdagochtend (ZL) en zondagmiddag (DL), dus daar hebben we dan geen last van. En cadeautjes bestel ik meestal online en dat is dan altijd de volgende dag wel binnen.
Sport hier aan het eind van de woensdag en vrijdagmiddag dus tijd zat om te spelen maar met een feestje wel onhandig als ik dat dus zo kort weet. Wedstrijden op zaterdagochtend maar al meermaals een feestje gehad dat halverwege de ochtend begon. Ik kan dan niet een week van te voren zeggen: o ja rij zelf maar, iemand anders moet fruit regelen want ze heeft een feestje.
Soms heb je ook geen keus qua sport op welke dag dat is... Hier was het eerst woensdag aan het einde van de middag en eerder op de middag de ander zwemles (ook handig: op een dag, dan kan afspreken de rest van de week ). Nu konden we voor de oudste kiezen: of op woensdagmiddag of op vrijdagmiddag. Of niet sporten, maar dat vond ik voor die een of twee feestjes per jaar die toevallig op die dag vallen een slechte optie.
2 weken houd ik aan. En dat is hier vrij standaard en op tijd genoeg. Ik heb trouwens een cadeautas in huis. Als ik iets leuks tegen kom voor een fijne prijs tijdens het winkelen koop ik het. Op die manier hoef ik niet voor ieder feestje te winkelen met de kinderen . Ze kiezen dan een kado uit die tas. Even een tip .
Ik kocht altijd vooruit en dan bleef het vaak toch liggen of moesten we voor ons gevoel een 'B-keuze' cadeautje geven. Ik doe dat dus juist bewust niet meer.
Ja, @NiekeKris ik herken dat b-keuze gevoel wel. Toch weegt het voor mij niet op tegen dat eindeloze gezoek in een speelgoedwinkel. Dat is een a-keuze voor de kinderen, maar een e-keuze voor mij .
Die van mij hebben meestal vooraf al helemaal duidelijk wat ze willen geven, dus dat levert zelden problemen op. En anders vraag ik vaak de ouders van het kind even wat hij of zij leuk zou vinden, scheelt ook een hoop gezoek.
Ik vind 1 week van te voren lang zat, anders vergeet ik het Maar het enige wat hier vast staat is zwemles op woensdagmiddag. En vaak is het dan wel te regelen dat ik ze dan eerder ophaal zodat ze toch naar beide kunnen.
Heb je geen agenda? Hier zetten we het meteen in de agenda en de uitnodiging hangen we op een centrale plaats op. Voorheen op de koelkast maar nu een nieuwe keuken en zou het op de radiator kunnen die er nog niet hangt