hoe goed ben jij voorbereid op een ramp?

Discussion in 'De lounge' started by fafa, Aug 30, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Wij gaan meteen ten onder.
    Dacht echt niks te hebben maar heb zojuist een zakkam gevonden! Het begin is er :p
     
    tuc likes this.
  2. NavyCrimson91

    NavyCrimson91 Niet meer actief

    Als je haar maar goed zit :p
     
  3. Logan

    Logan Niet meer actief

    Hahaha! Je haalt me de woorden uit de mond :roflmao:
     
  4. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Ik bedenk me net dat we wel een hele grote vooraad wijn hebben. Dat is natuurlijk ook een soort van noodpakket... :D
     
    tuc, Caithy, Logan and 2 others like this.
  5. Logan

    Logan Niet meer actief

    Het maakt zo'n ramp wel erg gezellig :D
     
    fafa likes this.
  6. NavyCrimson91

    NavyCrimson91 Niet meer actief

    Verzorgingsartikelen is wel een goede inderdaad, helemaal niet bij stil gestaan.
    Wat nou als je huis half onder water staat en je hebt nog maar 1 wc-rol. En je bent ongesteld, hebt een baby in de luiers en een peuter met diarree. Leuk:thumup:
     
  7. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Ik heb altijd t idee dat het wel goed zit. Wij hebben een enorme voorraadkast waar zoveel eten en verzorgingsproducten instaan. Drinken ook veel water uit flessen, dus dat is ook altijd op voorraad. Toevallig paar jaar terug zo'n radio en zaklampen gekocht.

    Paspoorten en geld liggen bij elkaar in de kluis.
     
  8. fafa

    fafa Niet meer actief

    Alle kindertekeningen liggen bij ons op zolder, dus ik vrees dat die dan als wc-papier moeten gaan dienen :oops::D
    En het beddengoed ook, dus dat worden mooie repen maandverband.
    Denk dat je heel creatief wordt op zo'n moment.
     
  9. Madeliefje06

    Madeliefje06 VIP lid

    Mar 26, 2015
    11,867
    5,105
    113
    Ik denk dat wij redelijk voorbereid zijn. We hebben een noodpakket (met lucifers, radio, zaklamp, dekens, waxinelichtjes etc) en verder wel een aardige voorraad aan drinken en eten. Twee weken redden we daar wel mee gok ik. Daarnaast ook een voorraadje aan verzorgingsproducten. En geld en paspoorten liggen in de kluis.
     
  10. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Dompel je je kind ff in het water en schoon :roflmao:
     
    Betsy likes this.
  11. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Wij hebben waxinelichtjes en dat is het. Als het echt heftig is eet ik alles wat eetbaar is denk ik..

    Bij een zombie plaag gooi ik ons wel voor de eerste de beste zombie. Kan ik lekker mee jagen:p
     
    Louise11110 likes this.
  12. RoBiJe

    RoBiJe Niet meer actief

    Haha dat zei ik ook tegen mn man, gelukkig hebben we wel altijd wijn, bier en wat sterke drank in de (koel)kast. Blijven we ook warm :roflmao:
     
    Betsy likes this.
  13. rums

    rums Niet meer actief

    Totaal niet.

    Maar ik denk dan maar als er een atoombom valt dan maar op ons huis
     
  14. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Nou... niets eigenlijk. Ik doe ramen en deuren dicht eet een paar dagen koude knakworst en hoop dat het dan is overgewaaid.
    Zo niet... tja, dan begint de ramp pas echt. Ik kan er niet wakker van liggen. Zeker niet van verzorgingsproducten (zoals hier wordt genoemd). Als je je daar druk over kunt maken dan is de ramp maar marginaal in mijn ogen.
     
    Betsy and Marchella like this.
  15. gitaartje

    gitaartje Fanatiek lid

    Nov 12, 2013
    1,983
    1,251
    113
    Maar op wat voor rampen bereiden jullie je dan voor?
     
  16. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Het einde der tijden...
     
  17. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    Dec 21, 2012
    2,663
    376
    83
    Female
    Utreg
    Ik denk dat je klaar moet zijn voor verschillende scenario's
    Het kan een kleine ramp zijn dat je een paar dagen zonder elektriciteit moet doorkomen dan is het toch fijn als je enigszins de basis door kan laten lopen
    Of een grote ramp zoals overstroming waarbij je je woning moet verlaten dan is het handig als je de meest belangrijke items bij elkaar hebt om zo mee te pakken
    Het kunnen langdurige problemen zijn zoals een oorlog waarbij je niet veilig naar buiten kan

    Het zijn in deze tijd niet heel onrealistische problemen

    Mensen moeten vaak lachen omdat er voorbereid wordt op zombies enzo
     
  18. tuc

    tuc Niet meer actief

    Voor mij wel iig:)
     
    Hopsatee and Betsy like this.
  19. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Hier is een paar jaar terug een flinke brand geweest bij een haven. Veel asbest vrijgekomen en een gedeelte van de stad mocht een paar dagen niet naar buiten,moesten de ramen gesloten hebben ect. Dan moet je wel dingen zoals eten drinken luiers maandverband of tampons( dat is wat ze met verzorgingsproducten bedoellen) en zo in huis hebben. Ook wonen veel mensen in gebieden waar je flink wateroverlast kunt hebben bij bijvoorbeeld een dijkdoorbraak of hoog water. Dan moet je dus zo snel mogelijk zo hoog mogelijk komen. En zijn een rubber bootje en reddingsvesten wel zo handig. In feite zorg ik er voor dat als het luchtalarm afgaat ik met mn gezin een paar dagen binnen kan bivakkeren als dat moet en in het geval dat het water uitvalt of gas/ licht ik toch kan eten of kaarsen of een zaklamp heb zodat ik wat kan zien.en een basispakket ehbo spullen is ook handig.
    ik wil in geval van oorlog en zo wel wat meer basisspullen willen hamsteren/ preppen. Zodat als het nodig is we bijvoorbeeld bonen, rijst en blikken eten hebben en verzorgingsproducten zoals zeep en zo en iets om water te kunnen zuiveren. Ik weet dat dit voor veel mensen dit erg ver gaat maar voor ons iets waarin we willen investeren. Aangezien dat de meest gemiste dingen waren in oorlogstijd.
     
    vief and Louise11110 like this.

Share This Page