Eens. Ik zeg 'de klasseassistentes vast terug in elke klas'. Is er ook weer werkgelegenheid voor de MBO-ers in dit vakgebied en de leraren worden ontlast.
Mee eens... mensen minder druk geven door extra hulp lijkt mij ook veel effectiever. Het salaris vind ik best ok eigenlijk. Het is een HBO functie en dan is het salaris helemaal niet te laag. Politie vind ik weer een ander verhaal. Die zouden weleens beter beloond mogen worden. Of mensen in de zorg ( helpende en verzorgende) Hoge werkdruk maar ook weinig salaris voor wat ze moeten doen. Als je die twee naast de leerkrachten zet valt het voor de leerkrachten nog wel mee.
Eens. Politiemensen krijgen echt onderbetaald als je ziet wat voor risico zij elke dag lopen, wat voor verantwoordelijkheden ze dragen, hoeveel werkdruk en onderbezettingstijd er is, daarbij ook nog onmogelijke diensten (alles door elkaar en tig nachtdiensten met daarop meteen een vroege bijv.) en een rooster wat pas vier dagen voor het ingaat officieel is, etc etc etc.
Precies wat ik bedoel idd, ik had het niet beter kunnen verwoorden. Maar zodra je deze mening deelt met mensen die zelf werkzaam zijn in het basisonderwijs.. gaan ze gelijk in de aanval is mij opgevallen
Dat er andere functies (ook) onderbetaald zijn is ook geen argument natuurlijk. In het primair onderwijs werken mensen met HBO-diploma, in het VO ook, maar er is een groot salarisverschil.
Eerlijk gezegd vind ik de lonen op het basisonderwijs helemaal niet schokkend laag. Het uurloon an sich. Ik snap dat het niet strookt met de werkdruk en taken die het met zich meebrengt. Maar als de werkdruk omlaag kan en er meer geld beschikbaar komt voor het onderwijs zelf, lijkt mij het huidige een prima uurloon. Mijn schoonmoeder zit al jaren in het onderwijs en zij denkt het hetzelfde over. Ik vind niet dat je en meer loon wilt én minder werk(druk)
Dan moeten ze nivelleren misschien? Nogmaals...ik vind voor wat een leerkracht doet en voor geleerd heeft het salaris heel goed. VO krijgt wellicht teveel en primair te weinig.
Sommige reacties begrijp ik niet. In Nederland heeft men nu eenmaal het recht om te staken. Of mogen basisschoolleraren dat plots niet, omdat jij dan zonder opvang zit? Als jij in verband met je werk zou gaan staken, zou jij daar dan wel alle recht toe hebben? Omdat het dan je eigen werkgebied betreft? Omdat je daar dan niemand mee zou benadelen? Heb je alleen het recht om te staken als je daar niemand mee benadeelt? Ik vind het prima dat ze staken. Hoger loon zorgt wellicht voor (nog) betere prestaties door de leerkrachten (immers een soort van beloning voor hun werk). Minder werkdruk ontlast de leerkracht ook weer, waardoor betere prestaties. Daar hebben uiteindelijk mijn kinderen alleen maar profijt van. Snap niet hoe je daar tegen kunt zijn.
Volgens mij heeft niemand gezegd dat ze niet zouden mogen staken, het gaat om waarvoor ze staken. En stipt op nummer 1 staat hoger salaris en niet de werkdruk verminderen.
Ik lees toevallig net op nu.nl dat er toch 270 miljoen naar het onderwijs gaat volgend jaar. Misschien toch geen staking ?
De basiszorgplicht ligt natuurlijk gewoon bij de ouders, lang leve het thuisblijfmama zijn Je weet het ruim op tijd. Ik hoop dat ze bereiken wat ze willen bereiken met deze staking. En ondertussen geniet ik heerlijk van een extra lang weekend met de kids, want elke vrijdag zijn ze altijd al vrij Ik kijk er nu al naar uit!!
Ik ben oprecht blij voor jou dat je het fijn vind maar verder vind ik deze reactie onprettig. Niet iedereen heeft een keus thuisblijfmoeder te zijn..
Sterker nog: als alle moeders zouden besluiten om thuisblijfmoeder te gaan worden zouden we een enorm probleem hebben in Nederland wat betreft de opvulling van heel veel banen! We zouden heel veel verpleegsters, artsen, leerkrachten, doktersassistenten, caissières, kapsters enz enz tekort komen. Kan me niet voorstellen dat de huidige tbm hier blij mee zullen zijn. Ik bedoel hiermee aan te geven: het is altijd zo makkelijk oordelen over keuzes van een ander, maar zaken liggen meestal nog een stuk complexer dus overdenk dat eens goed voor je roept wat goed of fout is!
Joh ik geef alleen aan hoe ik het ervaar en dat ik het heerlijk vind die extra vrije dag, we hoeven toch niet allemaal te balen van die staking, ik zie het juist als een extra bonus dat we lekker kunnen uitslapen en extra weekend dag hebben. Til er niet zo zwaar aan, er staan niet voor niets tussen, het is puur hoe ik er in sta, daar is toch niets mis mee. Bij ons op school zijn ook hevige discussies hierover op het schoolplein..en oh oh nu zijn de kinderen een dag extra vrij en het hek is vd dam. Ik neem aan dat iedereen weet dat wanneer je aan kinderen begint dat je kind heel veel vrije dagen heeft aan vakanties en studie dagen enz. Zo lang van te voren moet er toch voor iedereen iets te regelen zijn, een familielid, kennis, vriendin, ouder van school. Er kan zich onverwacht ook iets anders voordoen waardoor je kind niet naar school kan.
Laten we niet de discussie thuisblijfmama en werkende mama starten, ik geef alleen aan hoe ik er in sta. Ik roep niet wat goed of fout is, ik gaf alleen aan hoe ik die extra vrije dag voor de kinderen ervaar. Overigens als er iemand in de buurt woont en geen oppas heeft, komt ze gerust brengen
Misschien nog een tip, zijn er geen meiden uit groep 8 die je kent en waar er 1 van in de buurt woont. Misschien ken je er 1 die een dagje wil oppassen een 12/13 jarige kan dat prima. Misschien nog een optie?