Vast een hele domme vraag, maar ik ben heel erg benieuwd hoe en zwemjuf al die kinderen in het water in de gaten houdt Wij zijn ons aan het oriënteren voor zwemles, maar merk dat ik het wel een beetje eng vind om mijn kind los te laten.. We mogen niet kijken en meteen in het diepe, wel met kurkjes om.. Dus wie kan mij geruststellen
Een zwemschool zoeken waar je wel dat goede gevoel bij hebt. Hier zwemmen de kinderen in groepjes van max 3-4 kinderen en altijd 2 juffen in het bad. Ouders zitten langs de kant van het bad zodat je ook direct kunt communiceren met de juffen. Zij vertellen wat wel en niet goed gaat en de vorderingen.
Ik weet niet of ik je gerust kan stellen... want ik vind het wel gek dat ze meteen in het diepe starten. Bij mijn kinderen begonnen ze altijd eerst in het ondiepe. Badje 1 is dan puur watervrij maken. Badje 2 is al wat meer zwemgericht, maar hebben ze nog wel de mogelijkheid om te gaan staan. En soms gaan ze dan naar het diepe om daarop voor te bereiden. En pas in badje 3 gaan ze in het diepe. Verder zijn er hier af en toe kijklessen en daarbuiten mag je dus ook niet meekijken.
Bij ons was de les in klein bad waar ze niet in konden staan. Eerst zwommen m'n meiden met een drijfstang/slurf en veel kurkjes. 7 of 8 in een groep en wij konden via een monitor een beetje meekijken. Voor sommige kinderen was deze methode niet geschikt als ze nog veel watervrees hadden. Werden dan ook doorverwezen. Heb me nog nooit zorgen gemaakt omdat het bad niet zo groot was en de zwemmeester had goed overzicht. Bij ons had je in de woonplaats drie mogelijkheden en bij allemaal hoorde ik ouders mopperen en werd overgestapt heen en weer. Wat bij het ene kind past is het voor een ander juist niet.
Hier gingen ze ook gelijk zwemmen in het diepe en begonnen ze niet in het ondiepe. Hier was het alleen de eerste paar keer een bandje om maar al heel snel ging die af en redden ze zichzelf in het water. Hier begon het met 2 kinderen per docent. Dit is overigens in Vianen.
Hier begonnen ze in t ondiepe van t diepe. Onze zwembad vloer kan omhoog en omlaag waardoor de beginnelingen aan de ondiepe kant begonnen en zo werd er langzaam naar t diepe toe gewerkt. Hier ook drijvers gebruikt en 2 zwemjuffen op een groep van 10 maar super overzichtelijk Succes met t zoeken van een fijne en goede zwemschool
Ik zeg ook; andere zwemschool zoeken. Ik vind het al raar dat je niet mag kijken. Wat hebben ze te verbergen vraag ik me dan altijd af. Hoeveel kindjes zijn het per groep? Hier ook een 'prive'zwemschool, 5 kindjes per groepje, gelijk in het diepe, (want privezwembad). Gemiddeld doen de kindjes hier een jaar over hun A en vaak/meestal in 6 maanden B en C erachteraan.
Hier mag je ook nirt kijken alleen de eerste tien en laatste tien minuten van de les. De groepjes zijn 3-5 kinderen met drie badmeesters/juffen die zelf ook meezwemmen in het water. Ze staan niet op de kant. Misschien toch kijken voor een andere zwemschool? Overigens zitten ze hier ook gelijk in het diepe met kutken om de armen. Van de kant springen en zwemmen op de rug al in de eerste les.
Hier ook een privé zwemschool. Max 6 kindjes. Gelijk het diepe. Hier hebben ze allemaal een bepaald zwemvest aan. Op begin evt nog extra drijfmiddelen. Gaat prima. Zit ook met niveaus door elkaar, ook dat gaat goed. Ieder kind krijgt individuele aandacht.
Mijn dochter heeft zwemles gehad bij een zwemschool waar ze gelijk in het diepe moest, ze zwemmen daar in warm water maar het afzwemmen gebeurt in een ander zwembad (20/30 min verder) en daar moeten ze in het wedstrijdbad afzwemmen in koud water. Ze heeft 2 jaar over haar diploma A gedaan, elke keer zeiden ze tegen ons nog 1 periode (13 weken) dat heb ik dus 3x te horen gekregen. Uiteindelijk zijn wij de laatste paar maanden elke week extra gaan oefenen in het zwembad waar ze gingen afzwemmen en de zwemjuf daar heeft de laatste dingen bij mijn dochter aangeleerd. Hier mocht je de laatste 5 min kijken. Mijn zoontje lest nu bij een ander zwembad waar ze met 5 badjes werken, badje 1 is in het ondiepe van recreatiegedeelte, badje 2 in een verhoogt gedeelte van het wedstrijdbad, badje 3 is in het diepere gedeelte van het recreatiebad en badjes 4 en 5 in het wedstrijdbad. Je kan hier via het restaurant kijken. Het voordeel vind ik ook dat mijn zoontje daar vrij kan oefenen.
Hier hier starten ze in het ondiepe bad waar ze kunnen staan en gaat het er in het begin om watervrij maken. Er is een juf / meester voor 10 kinderen en ouders mogen door een raam meekijken.
Ouders aan de kant komt de concentratie vaak niet ten goede, daarom vind ik het juist wel goed dat we er niet bij mogen zijn. Bij ons kan je dan weer wel in de kantine meekijken op een scherm. En eens per 2-3 maanden een kijkles. Ze beginnen in een groepje van 6 kinderen, juf zwemt mee en ze beginnen met kurkjes en bandjes dus zinken doen ze niet zo snel.
Bij ons ook gelijk in 1.30 m met een drijfvest aan. Eerste les heel kort in het ondiepe peuterbad waar ze kijken hoe watervrij ze zijn (bijv hoofd onder water). Dan gelijk in het diepere en ook vanaf 3e/4e les of zo van de duikplank met vest aan. Les in groepjes van max 10 kindjes en dat gaat goed. Kindjes die zelf durven en kunnen met vest oefenen 'los' in het bad en degenen met angst worden in eerste instantie goed begeleid en vastgehouden.
Hier was dat hetzelfde, vond ik heel fijn! Toen mijn oudste begon waren er nog geen schermen trouwens. Maar meekijken bij het bad elke les ging echt niet omdat het een heel klein zwembad is dus geen plek. Was een groepje van maximaal 10 kinderen met 2 zwemonderwijzers.
Juist geen domme vraag! Het feit dat je je nu al zo'n zorgen maakt zegt volgens mij al heel wat. En wel/niet goed aangeschreven.....niet mee kunnen/mogen kijken zou voor mij al een reden op zich zijn een andere zwemschool te kiezen. No way dat ik niet mee kan kijken! Succes met je keuze!
Bij de zwemschool van mijn dochter mogen de ouders er ook niet bij blijven. Dat is niet omdat ze iets te verbergen hebben (in de kantine hangt een groot scherm waarop je mee kunt kijken), maar om te zorgen dat de kinderen niet afgeleid worden. Eens in de zoveel weken is er een kijkles en dan is met mijn dochter meer bezig met zwaaien en aan mij laten zien wat ze al kan, dan met de juf en de les. Ik snap het dus wel. Ook voor kinderen die het wat spannend vinden is het beter. Als papa of mama er bij is, kunnen ze zich helemaal aan hen vastklampen, terwijl ze vaak vrij snel over de drempel gaan en gewoon meedoen als papa en mama er niet zijn.