Besnijdenis: verdict in België

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by mamalacht, Sep 21, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Ik noem niet iemands geloof belachelijk maar het opvolgen van besnijdenis wel. Er staan zo veel geboden in de bijbel , de koran en andere boeken van gelovigen die ook niet meer op worden gevolgd en ik snap gewoonweg niet dat dit wel nog steeds word gedaan. En ik hoop oprecht dat mensen gaan inzien dat dit echt niet hoefd om verbonden te zijn met god of Allah.(nogmaals mijn kijk hierop) En dat dit net zoals vrouwenbesnijdenis, uithuwelijking en andere geboden zoals heksenverbranding ooit echt altijd verleden tijd is.
     
  2. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Oke: dan zou het fijn zijn wanneer je een antwoord op mijn vraag wil geven: Hoeveel besneden mannen ken jij die zouden willen dat het omgekeerd zou worden? die boos zijn op hun ouders dat ze besneden zijn?

    JIJ vind het verminking: gek genoeg vinden nagenoeg alle besneden mannen dit niet. Ik ken ze niet (en ik ken er best wel een paar) Ken jij ze wel? wie zou er nu gelijk hebben? ;)

    En uiteraard mag jij je mening hebben, maar de manier waarop jij je mening geeft vind ik wél onrespectvol.

    En dat is MIJN mening ;)
     
  3. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Heel even voor de duidelijkheid: de Joodse ge- en verboden worden gewoon nog steeds nageleefd. Denk aan kosher eten, aan het mikwe (ritueel bad na de menstruatie) etc. Inderdaad worden veel geboden in de Bijbel niet opgevolgd, maar dat heeft te maken dan Christenen geloven dat zij in genadetijd leven, dat Christus gestorven en opgestaan is en daardoor zich niet aan Joodse wetten hoeven te houden. Dat hierom (de dood en de opstanding) het verbond veranderd is voor wie in Christus geloofd. Logisch ook, want de Joodse wet is voor een Jood, NIET voor een christen. Een Jood daarentegen moet zich alsnog aan de wet houden, omdat hij niet in Jezus als de Christus geloofd.

    En (met respect) kun JIJ als MENS wel vinden en zeggen dat je geen verbond meer hoeft aan te gaan met God, maar dat is jouw woord tegen die van Hem.....Ik geloof eerlijk gezegd dat ik me liever aan Zijn woord hou, dan dat ik jou geloof ;)
     
    Chocolat and lies276 like this.
  4. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Persoonlijk ken ik 1 jongen die bij een erectie een scheve penis heeft door littekenweefsel en doordat hij er open over was tegen mij weet ik dat dat dan ook erg gevoelig was.Maar er zijn genoeg andere mannen die ik niet persoonlijk ken en die wel baar buiten treden over dit probleem en ik geloof niet dat diegene die daar niet over praten automatisch geen problemen hebben.Het is niet iets waar je zomaar over praat.
    Verder vonden vrouwen die besneden waren eerst ook niet dat ze verminkt waren maar dachten ze oprecht dat het zo hoorde en dat sex pijnlijk hoorde te zijn.en dan heb ik het nog niet eens over bevallen.
     
    Trirani, Phloxx and MaMa like this.
  5. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Ik zie al dat ik te veel in de discussie mee ben gegaan. Ik hoop echt dat België, Nederland en andere landen deze onzin gaan stoppen en dat we over een aantal jaar echt kunnen zeggen weet je nog hoe belachelijk het was dat we jongens besneden ? Dat is mijn visie hierop en ik hoop echt dat meer en meer mensen eerlijk hierover zullen gaan zijn en gaan inzien hoe belachelijk het is om in het lichaam dat je hebt gekregen te gaan snijden. Mag je ander over denken maar een ander woord dan belachelijk heb ik echt hier niet voor.
     
  6. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Oke, dat is er 1, en inderdaad: ik zal niet ontkennen dat er nooit problemen zullen zijn. al geloof ik (maar dat is persoonlijk) dat dit niet heel vaak voor komt, er zijn cijfers bekend van 1 op de 5 mannen hebben een probleem na de besnijdenis, maar om heel eerlijk te zijn is dit niet iets wat ik geloof. Al is het inderdaad niet iets waar veel over gepraat wordt.

    Over vrouwenbesnijdenis heb ik het uberhaupt niet, daar sta ik sowieso niet achter.
     
  7. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    oke andere vraag dan nav mijn uitgebreide uitleg: Hoe denk jij dat deze praktijk gestopt zal worden dan? Heb oa uitgelegd dat bij joodse jongetjes besnijdenis in de privesfeer gedaan wordt. Bij moslimjongetjes wel in een kliniek, maar stel dat die allemaal gesloten worden, denk je dan niet dat het dan stiekem achter gesloten deuren gebeurd, met alle gevolgen van dien?
     
  8. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    Jan 27, 2017
    9,043
    16,551
    113
    Ik ken wel iemand die om medische redenen besneden moest worden en er flink van baalt nu.

    Verder denk ik niet dat als je vanaf baby afaan besneden bent (om welke reden dan ook) je een duidelijk en vooral "eerlijk" antwoord krijgt op de vraag of hij er last van heeft. Die persoon weet nou eenmaal niet beter.

    Buiten dat wil ik me verder niet mengen in een discussie om geloof, de praktijk hier op het forum heeft al bewezen dat dat een bodemloze, lange discussie zal zijn en blijven voor gelovige en ongelovige.:o:
     
  9. LolaBloem

    LolaBloem Niet meer actief

    Je noemt het belachelijke geschriften en die zijn gebonden met het geloof. En snap heel goed wat je bedoeld, vele dingen worden indd niet meer gevolgd, de bijbel, hoeveel testamenten heeft men daarvan gemaakt? In tegendeel tot de koraan, daar is maar 1 van en mag geen woord van gewijzigd worden. Moslims dienen zich daarom ook te houden aan deze levenswijze. En zo ook, voor de Christenen die bijv het oude testament volgen, of de joden of welk geloof dan ook.

    Vrouwenbesnijdenis en uithuwelijking zijn niet geloofsverbonden, maar echt cultuur.
     
  10. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Twee.

    Of bedoel je vertalingen? Daar zijn er wel een hele hoop van ja :)
     
    lies276 and cactusje like this.
  11. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    In mijn allereerste post typte ik al bang te zijn dat het dan helaas weer achter gesloten deuren zou gebeuren. Verder ga ik er niet meer op in aangezien ik al zij dat ik mij veel te ver in heb laten meeslepen.en verder hoefde je mij niets uit te leggen ik wist al hoe en ook waarom. Ik ben er gewoonweg niet mee eens dat het gebeurd en op de manier waarop.
     
  12. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    er zijn maar 2 testamenten: het oude en het nieuwe. Het oude deel zijn de Joodse geschriften. De Bijbel bestaat uit 66 erkende boeken, die samen dus de Bijbel vormen. Het is niet zo dat deze veranderd worden, alleen dat ze vertaald zijn en dat er meerdere vertalingen zijn. Is ook niet zo gek, aangezien, wanneer je de hele Bijbel in de eigen taal zou willen lezen, je Heebreeuws, Grieks, Aramees en nog wat talen zou moeten kennen. Vandaar vroeger een algemene vertaling in het Latijn en nu in de landstalen. Strekking van de zinnen blijven dus hetzelfde en zijn beter te begrijpen doordat het niet meer in een vreemde taal is.
     
    Chocolat and lies276 like this.
  13. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    tja, dat kan.
     
  14. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    Dec 21, 2012
    2,663
    376
    83
    Female
    Utreg
    Precies mijn punt, waarom zou je bij zo'n groep willen horen als ze voor je bepalen dat je van alles niet mag?
    Als mijn ouders me alleen nog willen zien als ik mijn vinger afhak omdat zij hebben gelezen in een boek dat dat hoort
    Zou ik zeggen tabee er mee
    Probleem bij besnijden is dat het kind er niet zelf voor kiest
    Ook als hij later tot besluit komt niet achter het geloof te staan kan de keuze van de ouders niet terug gedraaid worden
    Ik ben sowieso voor eigen keuze van het kind wel geloof hij aan zal hangen
     
    Manque likes this.
  15. Phloxx

    Phloxx Niet meer actief

    Hopelijk wordt het snel helemaal verboden voor minderjarigen zonder medische indicatie. Als iemand dit vanuit geloof wil, dan kan diegene er op volwassen leeftijd prima zelf voor kiezen om deze handeling uit te laten voeren. :thumup:
     
    Trirani, RAppel, Manque and 1 other person like this.
  16. NavyCrimson91

    NavyCrimson91 Niet meer actief

    Een kind wordt vanuit de Joodse traditie besneden op de 8ste dag van zijn leven.
    Het is bewezen dat op die dag de bloedsomloop (oid, ben geen arts ;)) van een baby zo is, dat de wond het minste bloedt, het snelste geneest en het minste pijn oplevert.
    Als volwassen man schijnt de ingreep veel pijnlijker te zijn en duurt het genezen langer.

    Vandaar dat van oudsher voor die dag en leeftijd gekozen wordt. Vanuit de traditie is dat goed gehandeld, maar inderdaad heeft het kind er dan niets over te zeggen.

    Zijn er veel mannen die spijt hebben van een besnijdenis? Mannen die Joods zijn opgevoed maar er zelf niets meer mee doen?
     
  17. mamalacht

    mamalacht Actief lid

    Apr 19, 2017
    385
    267
    63
    Tuurlijk. Zoek maar eens op google. Hier is bijvoorbeeld een forum van mannen die proberen hun voorhuid weer te laten teruggroeien: https://foreskinrestoration.vbulletin.net/

    Eigenlijk zou dat de vraag niet eens moeten zijn, of ze er spijt van hebben. De vraag is: mogen wij iemands lichaam aanpassen zonder zijn toestemming.

    Het feit dat joden en moslims gewoon door zouden gaan met besnijden als het illegaal ZOU zijn, zegt denk ik genoeg over de toekomst en de problemen die nog op ons afkomen in het integratiedebat.
     
  18. yasmine04

    yasmine04 Fanatiek lid

    Nov 17, 2010
    3,050
    304
    83
    Tbm
    Zuid holland
    Och och wat een discussie. Ze moeten zelf kunnen besluiten wanneer en of ze besneden willen worden ? Dit is dan rond 20 jaar ong? Gezien het denkvermogen nog volop in ontwikkeling is in de tienerjaren.
    Waar mensen zich druk over kunnen maken zeg.
    Onze zoon wordt inschaallah besneden wanneer hij rond de 6 maanden is en dit vieren wij met een groot feest :)
     
    Strandbal and Chocolat like this.
  19. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik kan je verzekeren dat zelfs de meest liberale Joden hun zonen laten besnijden, zelf als ze zelf nauwelijks nog iets aan hun geloof doen, dus ook wanneer ze geen Sabbat houden of naar de Synagoge gaan. Zelfs in dat geval laat bijna 100% (exacte aantal weet ik niet, ik meen 98%) hun zoon besnijden. Dat gegeven zegt toch al genoeg?
     
    lies276 likes this.
  20. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Er is nergens gezegd dat wanneer een man niet besneden is zijn ouders hem niet willen zien. Immers: de OUDERS zijn in 1e instantie al in gebreke gebleven door hem niet te laten besnijden. Wanneer een jongen Bar Mitswa gaat doen (als hij 13 is) moet hij besneden zijn, maw: als de ouders ervoor kiezen om niet te besnijden en zoon gaat bar mitswa doen, ligt de verantwoording bij deze zoon. Hij moet dan alsnog zich laten besnijden. Dus hij moet deze keuze sowieso rond zijn 13e gemaakt hebben. Zijn jongeren daar klaar voor? Ja, ik denk van wel. Mijn zoon heeft toen hij bijna 12 was er zelf voor gekozen om katholiek gedoopt te worden.

    Overigens: volgens de joodse traditie wordt het de vader, wanneer hij overlijdt zonder dat zijn zoons besneden zijn ernstig aangerekend door God zelf.
     
    lies276 likes this.

Share This Page