Hoi, Het zoveelste topic... Nooit gedacht dat ik er ook aan mee zou doen haha. Maar ik hoop dat jullie me wat duidelijkheid kunnen bieden Sinds een paar weken let ik meer op mijn eten. Niet direct afvallen, maar meer de gezonde toer. Jarenlang heb ik per dag gegeten: 2/3 boterhammen, wat crackers, een stuks fruit, avondeten en daarnaast 's avonds wat lekkers. Dit was wel het maximale, vaak at ik minder. Ook een tijd een periode gehad dat ik bijna niets at. Dan smeerde ik 's ochtends een boterham en nam ik elk half uur een hapje ofzo. Ik was blij als ik met de lunch die ene boterham op had... Avondeten at ik niet, en anders misschien één aardappeltje en een paar hapjes vlees. Soms maakte ik een mok bouillon, om maar wat vocht en zout binnen te krijgen. Maar dit was een hele stressvolle periode, en het voelde alsof ik standaard een 5-gangenmaal achter de kiezen had, ook 's ochtends. Vandaar dat ik tegen mijn zin in moest eten. Dat een beetje als achtergrond info Nu let ik er dus meer op. Brood eet ik eigenlijk bijna niet meer nu, omdat ik het zo saai vind. Nu eet ik: Ontbijt: zelfgemaakte havermoutmuffins/kwark met fruit of eigengemaakte granola Lunch: salade met kip/ei, wraps, pasta salade Avondeten: gewoon normaal, varieert. Tussendoor: 1-2 stuks fruit, crackers of een handje noten. Ik heb het idee dat ik dus veel meer voedsel binnen krijg dan ik vroeger deed. En toch krijg ik steeds een honger gevoel, compleet met grommende darmen. Ik kan er 's avonds bijna niet van slapen. Nu heb ik rond half 9 twee crackers op met beleg en nu zit m'n maag weer te grommen ik heb gewoon echt een honger gevoel, alsof ik nog moet avondeten. En dat heb ik dus steeds... Gisteravond laat heb ik bijvoorbeeld nog twee boterhammen met ei op. Wat is dit? Hoe kan dit? Moet ik dit gevoel negeren of toch maar weer wat gaan eten? Ik heb nu echt het idee dat ik de hele dag zit te vreten, wat ook niet een fijn gevoel is.
Ik vind dat je heel weinig eet. Je lichaam vraagt duidelijk om meer. Een auto kan ook niet rijden zonder voldoende brandstof.. Luister naar je lichaam!
Maar toen ik twee boterhammen per dag at + avondeten (geen tussendoortjes) had ik nooit een honger gevoel. En dit is dus nog maar kort geleden. Hoe kan ik nou meer zijn gaan eten en alsnog een hongergevoel hebben? Ik snap het echt niet... Maar ik zal nu naar m'n lichaam luisteren en wat gaan eten voor ik niet kan slapen
Suiker veroorzaakt energiepieken en is snel uitgewerkt, waardoor je ook snel weer honger krijgt. Ook al eet je gewoon nette porties, na het nuttigen van fruit (of crackers, of witte pastasalade, want die koolhydraten worden omgezet in snelle suikers) heb je snel weer trek. Je kunt overwegen om meer eiwitten te eten en kritischer naar suiker te kijken, dat schijnt het hongergevoel langer weg te houden. Je kunt ook een ketogeen dieet proberen. Mensen in ketose voelen ook minder honger.
Meer drinken wil ook wel helpen tegen een hongergevoel. Flinke kop thee zetten voordat je gaat slapen?
Zwanger? Lijkt mij dat als je honger hebt je gewoon moet eten. Ik heb soms ook periodes dat ik meer honger heb. En dan geen trek, maar echt honger. Ik zou er gewoon aan toegeven.
Als ik in jouw post lees hoe weinig je eerst at denk ik dat je spijsvertering haast stil lag. Want dat was echt extreem weinig. Nu eet je 'normalere' hoeveelheden. Daardoor is je lijf weer aan de slag gegaan en vraagt ook om meer. Ik zou als je honger hebt gewoon iets eten. En dan kiezen voor gezonde dingen. Fruit kan altijd.