Uit nieuwsgierigheid deze vraag. Onze buren hebben twee jaar geleden hun huis te koop gehad. Zelf gekocht in de dure periode voor 275.000. Ze vroegen er toen 300.000 euro voor. 25.000 meer voor wat ze er zelf voor betaald hebben, terwijl ze nooit iets aan het huis verbeterd hebben. En dat terwijl de huizenmarkt compleet was ingestort. Wij dachten toen dat ze niet echt wilden verkopen, maar het soort van 'moest' (het te koop hebben staan), omdat ook hun vorige huis nog steeds niet verkocht was (ook te hoog geprijsd). Iets belastingtechnisch of zo. Het huis is toen uiteindelijk uit de verkoop gehaald, maar sinds kort dus weer opnieuw. En weer voor zo'n belachelijke prijs dus. Huizenmarkt is wel wat aangetrokken natuurlijk, maar hier nog lang niet op het oude niveau. We snappen er dus niets van. Waarom zou je je huis te koop zetten, veel geld uitgeven aan een makelaar, terwijl je niet echt weg wilt. Iemand die het weet? Ps. Mag duidelijk zijn dat wij geen contact hebben met de buren, anders hadden we het wel gevraagd natuurlijk.
Er zijn mensen die echt denken dat hun huis een bepaalde waarde heeft en niemand kan ze van het tegendeel overtuigen. Mijn collega heeft zijn huis 5 jaar in de verkoop gehad maar wilde niet zakken met de prijs of onderhandelen tot een marktconforme prijs want hij vond dat het huis meer waard was dan de rest van de wereld dat vond. Dus hij woont er nog steeds in
Het kan natuurlijk ook zijn dat ze die 300k vragen omdat dat de hoogte van de hypotheek is. En uiteindelijk zet de makelaar de vraagprijs neer die de verkoper wil. Of het realistisch is of niet. Wij hadden ons huis ook voor een hoger bedrag te koop staan dan dat de makelaar verwachtte dat we zouden krijgen. Ik wilde proberen of we er zonder restschuld vanaf konden komen. We zijn wel vrij snel gezakt in vraagprijs. Uiteindelijk is het verkocht voor een bedrag waarvan de makelaar zei dat dat realistisch was. Maar niet geschoten is altijd mis en zakken met de prijs kan altijd nog.
Tja. Bovenstaande, dat ze Idd zo'n hoge hypotheek hebben. Mijn schoonvader denkt ook 8 ton te krijgen voor hun huis. 3 ton zou realistisch zijn gezien het huis en bijbehorende schuur vervallen zijn.
Hier ligt de vraagprijs sowieso altijd hoger dan wat er uiteindelijk geboden wordt. Misschien proberen ze ‘t gewoon? Hier in de wijk ook veel huizen in stilte te koop (geen bord in de tuin bv, maar huis wel op funda), wie weet doet iemand op een dag wel een aantrekkelijk bod en kunnen ze tot die tijd gewoon afwachten.
Wie weet is het huis dit bedrag nu juist wel waard. Ons huis is momenteel ook al 75000 meer waard dan waar we het 4 jaar geleden voor hebben gekocht.
Das heel simpel: als het huis 300.000 waard zou zijn, dan is dan van ons minstens 350, aangezien wij veel uit/verbouwd hebben. En voor 350 zou ik het vandaag nog verkopen! Hahahaha. Nee, nieuwsgierigheid is de hoofdreden, wij zitten hier prima. en ook om in te schatten of ze idd snel weg zullen zijn. Maar die kans is nihil met deze vraagprijs.
Het is dus, zoals ik al zei, op de piek van de huizenmarkt gekocht. Prijzen liggen hier nog steeds ver onder de marktprijzen van toen. Ook als je vergelijkt met andere recent verkochte huizen.
Wij hebben onlangs een huis gekocht die begin dit jaar nog niet op funda stond (we kennen de eigenaar) en hij had er 2 ton voor willen hebben ivm de grond. Maar de makelaar heeft gezegd dat dit niet realistisch is en dat ze dat dan niet doen. Dus die makelaar had het anders niet aangenomen (ook wel logisch hoor want je gaat niet elke keer kijkers en afspraken plannen over een huis wat niet verkoopt) Hij is toen inderdaad lager op funda gezet en we hebben hem alsnog gekocht
Dat zou kunnen als je afspreekt dat de makelaar een % van de verkoopprijs krijgt. Dan snap ik dat ze geen werk stoppen in een verkoop die toch niet gaat lukken. Makelaar hier werkt echter met vaste bedragen. Je betaalt een x bedrag (hij heeft pakketten) voor het te koop zetten. Zijn inkomsten zijn dus niet afhankelijk van wel of niet een verkoop.
Maar wel zijn goede naam. Een huis dat lang te koop staat is hoe dan ook niet gunstig voor een makelaar.
Dat is niet altijd waar dat de makelaar neerzet wat de verkoper wil qua prijs. Ik werk bij een makelaar en als mijn collega het niet eens is met een prijs die de verkoper in gedachten heeft dan bedankt hij voor de opdracht want dan weet hij dat het een gebed zonder eind is. Een beetje meer prima maar een niet realistische prijs ziet hij liever bij iemand anders te koop staan.
Zo gaat het dus niet altijd. Onze makelaar heeft onder een bepaalde VP ook een vaste prijs. Maar als wij bijv 10.000€ meer wilde hebben voor ons dan wilde hij niet met ons in zee omdat het simpel weg gewoon niet reeel was.
Tja zo'n huis staat ook naast ons te koop. Buurman heeft het in 2005 gekocht en nooit iets aan gedaan. Nu staat het al bijna 5 jaar te koop voor zo'n 5000 euro minder dan waar hij het voor gekocht heeft. Wij hebben ons huis iets later gekocht en flink verbouwd in huis. Ons huis staat nu sinds 2 weken te koop maar wij zijn wel iets onder de prijs van de buurman gaan zitten