Ik weet niet waar in het land jij woont, maar hier zijn de huizenprijzen afgelopen jaar met ongeveer 50.000 euro gestegen en daarop bieden mensen vaak nog 25.000 extra om er zeker van te zijn dat ze de 100 andere kijkers 5 minuten na de bezichtiging aftroeven.....gekkenhuis hier dus.
Maar kost een huis bouwen niet gigantisch veel geld? Of althans ik heb mij er nooit in verdiept..maar ik neem aan dat je grond koopt? en dan ook je huis bouwen.. dan kom je toch al snel op 5/6 ton uit of niet?
Je kunt al een huis bouwen vanaf 200.000. Vaak iets uit een catalogus. Voor 500k bouw je een mooi huis hoor, moet je nog wel een kavel aanschaffen he. Die prijzen zijn door het hele land verschillend.
Dit idd, ons huis koste ongeveer 280.000, dus kavel + bouwen incl sanitair en keuken. Vrienden van ons lieten een zeer vergelijkbaar huis bouwen in een ander deel van het land en waren 6 ton kwijt. Verschil zit ‘m echt in grondprijs.
Willen jullie ook jullie huis verkopen? Anders zou ik me daar niet druk om maken. Ik zie regelmatig woningen waarvan ik overtuigd ben dat de woning veel te hoog geprijst is, de woningwaardes zijn aan het stijgen dus wellicht is deze woning het nu wel waard. Misschien is het in hun ogen dat waard of kunnen ze het niet voor minder verkopen ivm restschuld.
Ik heb mijn eigen huis net verkocht voor een prijs die ik van mijn leven niet heb durven dromen. De prijs waarvoor we op Funda stonden vond ik best beschamend, we hebben het uiteindelijk voor nóg € 25.000 meer verkocht. Vier jaar geleden kochten wij dit huis voor €290.000 minder als wij er nu voor gevangen hebben. Het was een opknapper maar voor zoveel hoefde ik nu ook weer niet te verbouwen. Heb in 4 jaar tijd een klein fortuin verdiend waarvan ik de rest van mijn leven plezier heb door lage woonlasten/ mooie spaarrekening/ studie voor 4 kinderen. Geweldig leuk en geweldig belachelijk tegelijk.
Tja zo dachten wij ook dat een maisonnette in de straat voor een veel te hoge vraagprijs erop stond...maar was uiteindelijk toch na 2 maanden nog verkocht! (wel voor een flink stuk onder de vraagprijs hoor). wij staan nu ook te koop, hogere prijs dan we ooit hadden gedacht (opgave van de makelaar notabene) maar waarschijnlijk gaan we toch iets zakken nu. willen er snel vanaf zodat we alles in gang kunnen gaan zetten voor ons nieuwe huis (onder voorbehoud verkoop eigen woning). wij hebben iets ander type huis dan die maisonnette. maar t schiet nog niet zo op en ik ben ongeduldig haha
Nja goed dat bedoel ik, dan ben je dus in totaal 5/6 ton kwijt... vind dat een hoop geld haha en heb ik overigens ook niet hoor
Klopt...maar ook een.makelaar kan het flink mis hebben. Het huis van mijn ouders wilden We bij makelaar X te koop zetten voor €195.000. De makelaar heeft de opdracht afgeketst omdat het niet reëel Was en hij het voor €175.000 te koop wilde zetten, wat wij weer te laag vonden. Toen bij een andere makelaar te koop gezet voor €199.500 en binnen een maand verkocht voor €192.000...en toen Was de huizenmarkt nog niet aangetrokken.
Ons huis is bijna 80,000 euro meer waard dan in 2013 maar hebben er dan ook wel wat aan gedaan. Wie weet is hun hypotheek idd 300,000?
Herken het een beetje. In onze straat staan nu 3 huizen te koop voor een in mijn ogen belachelijk hoge vraagprijs. Twee die echt verkocht moeten worden zijn nu al twee keer in prijs verlaagd. Zo serieus is die vraagprijs dus niet. De andere blijft gewoon staan maar die heeft verder ook geen 'te koop'-bord aan de gevel. Huizen in onze omgeving zijn normaal gezien zeer gewild. Zelfs bouwvallen raken snel verkocht aan redelijke prijzen. Als je 30 km verderop gaat kijken krijg je voor dezelfde prijs 2x zoveel ruimte en comfort. @Biny wij denken ook na over grond en zelf bouwen. We komen dan ongeveer op hetzelfde uit als dat we een huis zouden kopen en (licht) opknappen. Maar de ligging van die grond is ook erg belangrijk. Zo staat er hier een stuk grond te koop voor 325.000... ga je dan nog bouwen ben je idd snel 600.000 euro kwijt. Maar een grond die de helft kost, is dan natuurlijk een ander verhaal.
Maar hoeven jullie geen nieuw huis te kopen nu, of had je alles al afgelost? Want hier stijgen alle huizen in waarde, dus het eventuele nieuwe huis dat wij dan kopen kost ook weer de hoofdprijs.
Klinkt goed! Ben ook wel benieuwd naar jullie volgende huis. Hier is de tijd dat je echt geld kon verdienen met een huis opknappen en weer verkopen wel voorbij... wat je ook kiest (opnieuw een huis kopen en verbouwen, zelf laten bouwen, nieuwbouwhuis kopen), je moet altijd geld bijleggen.
Oh zeker dat we wel een huis terug moeten kopen. We hebben een volledig uitgewoond en verwaarloosd studentenhuis gekocht uit de periode 1900, flink groot met 250m2. Prachtig, vooral als het af is. Door de klapper op ons huis hebben we alleen de aankoopsom als hypotheek, de renovatiekosten kunnen we zelf ophoesten. En 250m2 renoveren kost echt heel veel geld. Opknappers zijn duurder dan een paar jaar geleden maar nog steeds minder extreem dan mooi afgewerkte woningen. Dus ja, we wonen straks duurder. Maar we verdienen ook meer en hebben maar 60% van de waarde van ons huis onder hypotheek. Dat de huizen nu duurder zijn is een gegeven. Voor starters en mensen die in de dure periode rond 2008 een huis gekocht hebben is dat nog steeds heel moeilijk op te brengen. Als je in de crisis een mooie aankoop hebt gedaan en nu kan cashen is dat duurder terugkopen helemaal zo erg niet, mits je inkomen ook wat groter geworden is of je een categorie kleiner terug wil kopen. Maar vaak koop je ook niet hetzelfde type huis terug, op de mensen na die naar een andere regio of streek verhuizen na dan.