Mijn dochter word over een paar weken 5 jaar. Uiteraard komt dan de hele familie, dus ik wilde het dan vertellen omdat iedereen er dan toch is. Maar ik heb geen idee hoe. We hebben wel gedacht aan een taart met roze en blauwe vulling, of met iets erop, maar dat vind ik eigenlijk niks omdat vaak niet iedereen tegelijk binnen komt zetten. Ik wil het echt vertellen als iedereen er is. Ik had al wel gedacht om mn dochtertje en zoontje naar de gang te halen en ze een shirt aan te doen met een tekst erop, maar dat hoor ik al zo vaak...en dan vind ik het eigenlijk zelf niet meer leuk Nog iets anders...ik wil het graag mn dochtertje eerst vertellen. In alle rust, nog voor dat de visite komt. Maar ik ben bang dat ze zo blij is, dat ze het gelijk verteld aan iemand die binnen komt. Maar aan de andere kant kan het misschien ook wel goed gaan. Misschien kan ik er met haar een geheimpje van maken en dat zij het dan verteld aan de hele familie... maarja dan moet ze het natuurlijk wel echt even geheim houden. Hopelijk hebben jullie goeie tips en ideeen..
Tja, ik zou het eerlijk gezegd zo simpel mogelijk houden. Het is je dochters verjaardag en ik denk niet dat het voor haar leuk is als er een taart/ballonnen oid is voor de aanstaande baby. Mijn 5-jarige is in elk geval zo vol van zijn verjaardag, dat hij dat niet zou snappen. Misschien je dochter laten vertellen of zelf als iedereen er is en zij lekker aan het spelen is?
Mijn 5 jarige zei meteen tegen opa 'ik mag niet vertellen van de baby dus is geheim!' Haha Ik zou dr een shirt aan doen. Dan blijft de aandacht bij haar
Kun je geen andere gelegenheid kiezen? Ik vind het echt zielig je dochter is jarig! De nieuwe baby is nog maanden weg en iedereen gaat het daar dan over hebben en jullie feliciteren ik vind een kinderverjaardag daar niet zo geschikt voor
Je eigen verjaardag zou ik daar best voor gebruiken.. Maar de 5e verjaardag van je dochtertje is echt wel een big deal voor haar denk ik. Dus als je het echt per sé wil, zou ik haar wel de “ster” laten zijn van haar eigen feestje en haar het goede nieuws laten vertellen. Dat zij grote zus wordt.. en dan zou ik het echt zo aanpakken dat het voor haar echt voelt dat zij het speciale nieuws naar buiten mag brengen.
Je kunt haar iets laten uitdelen misschien, een zakje roze en blauwe snoephartjes of zo, dan komt de boodschap wel over bij de volwassenen. En dan heeft zij er zelf een rol in. Wel pas na de taart en cadeautjes, dan heeft zij haar eigen verjaardagsmoment ook gehad, en meestal Is een kind van die leeftijd er dan ook wel klaar mee en wil lekker spelen.
Ik zou dat dus niet op de verjaardag van mijn kind doen. Mocht je het toch willen doen, hou het gewoon simpel. Ik vind al die poespas altijd zo enorm overdreven.
Ja alles hierboven, ik vind dat je je wel iets meer mag inleven in het gevoelsleven van een kleuter. Ik snap dat jij zelf heel blij bent! Ik snap ook dat het handig is als iedereen er is. Dan zou ik het na de taart en cadeaus doen. En zonder fratsen.
Sorry, maar ik sluit ook aan bij de "don't"-groep. Ik zou de verjaardag echt gewoon haar dag laten zijn. Vertellen kan op zoveel manieren en momenten, ik zou het zelf heel sneu vinden als de verjaardag van het kind dan ondergesneeuwd raakt door babygedoe.
Ik zou het ook niet doen op de verjaardag van je dochter, het is haar dag. En als je het toch wilt doen, dan inderdaad zo klein mogelijk houden. Dan is niet meteen alle aandacht weggehaald bij je dochter.
Wauw ik ben geloof ik de enige die dit wel zou doen... Overigens wel nadat de kadoos en taart en gezongen is etc. Kinderen gaat op een gegeven moment spelen en dan zou ik het wel kenbaar maken, iets met een toost, dat jullie nog iets te vieren hebben.
Op jouw eigen verjaardag of als je dochter 2 jaar zou worden (kinderen snappen dan niet zoveel van verjaardagen en in de belangstelling staan), dan zou ik het doen op zo'n dag. Maar nu je dochter 5 jaar wordt, vind ik het een ongeschikte dag om het groots aan te pakken.
De reactie's verbazen me wel. Tuurlijk gaan we eerst lekker taart eten, zingen en kadootjes uitpakken. Uiteindelijk gaat zij toch lekker spelen met haar neefjes nichtjes en vriendjes dus dan maakt het toch niet uit of we het dan bekend maken?? Als ze echt constant bij de volwassenen zou zitten en mee praten, ja dan haal je de aandacht bij haar weg, maar dat is nu echt niet het geval. En het hoeft echt niet een mega ding te worden, maar zocht gewoon een "leuk" idee.
Ik dacht eerst, nee niet doen. Maar aan de andere kant, als alle visite er is, je dochter alle cadeautjes heeft gehad en lekker aan het spelen is, zou ik iets op tafel zetten met roze en blauwe muisjes ofzo. Desnoods heel simpel soesjes dopen in glazuur en witte en blauwe muisjes. Dan gaat het kwartje snel vallen bij iedereen denk ik
Dat kan natuurlijk prima, maar dat is wel heel anders dan je oorspronkelijke idee in je openingspost. Dan zou je dochter namelijk vooral druk zijn met een shirtje aantrekken of het grote geheim vertellen in plaats van haar verjaardag. Als je dochter lekker gaat spelen met haar nieuwe cadeautjes kun je het natuurlijk prima aan iedereen vertellen.
Hier sluit ik me bij aan. En ik zou het dan zeker niet te groots maken voor je dochtertje, als ze zelf iets moet doen voor de aankondiging bedoel ik, want de dag moet toch vooral om haar gaan. Ons dochtertje was jarig op het moment dat wij 13 weken zwanger waren. Maar wij hebben ervoor gekozen het al eerder bekend te maken zodat dit gewoon haar dag zou zijn. Veel plezier gewenst met de voorpret!
Ongeacht of ik het zelf zo zou doen of niet, je zoekt een leuk idee... Ik zat afgelopen weekend ook in zo'n situatie wat betreft het vertellen van onze 3e nieuwe wereldburger! Ik had 3 grote ballonnen, een 1,2 en een 3 op het dressoir gezet en gezegd; 1 2 3 RA RA wat betekent dit? Het werd niet meteen begrepen maar de ogen werden steeds groter. Toen ik moest huilen stormden ze meteen op mij af haha Mijn eigen dochter van 5 weet trouwens nog van niks, omdat het hier nog niet de hele wereld in gegaan is, alleen bij onze familie. En ik wil niet van haar eisen dat ze het geheim houdt