1 t/m 15 mei 2018

Discussie in 'Bevallingslijst forum' gestart door Justme1985, 24 aug 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Druffia

    Druffia Fanatiek lid

    5 nov 2016
    1.298
    1.322
    113
    Is een doppler nu wel of niet schadelijk? Het lijkt me zo gaaf om af en toe het hartje te kunnen horen. Maar dan durf ik niet te bestellen omdat ik lees dat het schadelijk kan zijn. Zo'n angel sound is niet zo heel duur zag ik al....iemand ervaringen? Kennis?
     
  2. sweetL

    sweetL Fanatiek lid

    8 jul 2014
    2.089
    2.095
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik heb een angelsound, aangeschaft vorige keer. Zolang j het mate gebruikt kan het geen kwaad hoor.
    Ik had mijn placenta voor liggen en tot 30weken vrijwel geen leven ( daarna ook niet, maar moest toen regelmatig voor ctg) dan vond ik het fijn even te luisteren.
    Ik heb hem nu nog niet van zolder afgehaald. Vind t nog veel te vroeg, pas vanaf een week op 16 ga ik eens kijken of het nodig is ( of mijn placenta weer voor ligt enz)
    Mijn baarmoeder ligt nu sowieso erg ver naar achteren, dus ik verwacht dat ik hem met dit termijn sowieso nog niet kan vinden.
     
    Druffia vindt dit leuk.
  3. Justme1985

    Justme1985 Fanatiek lid

    16 okt 2009
    1.028
    641
    113
    Ik heb de angelsound bij mn zoontje toen aangeschaft en luisterde ongeveer 1x in de 1 à 2 weken tot ik hem ging voelen rond de 18 weken. Ergens rond de 19 weken nog eens gebruikt omdat ik hem toen ineens de hele dag niet voelde :oops: vond dat toen wel erg prettig...
    Nu moet ik zeggen dat ik niet gauw in de stress schoot/schiet wanneer ik het niet (vlug) kon vinden, anders zou ik het niet gebruiken...
    In hoeverre het schadelijk is, daar zijn de meningen zo verschrikkelijk in verdeeld... mijn zoontje heeft er niets aan overgehouden aan die paar keer luisteren :oops:
     
    Druffia vindt dit leuk.
  4. Luuna

    Luuna Bekend lid

    23 mrt 2017
    763
    514
    93
    Vrouw
    Zuid-Limburg
    Ik ben niet de laatste.. @proudmommy13 en @Raket78 moeten nog langer wachten :(

    @Leooo1990 praat je nog mee hier? Hoe gaat het met je? Zij is ook al lang stil... Maar geloof dat ze wel al een hartje had gehoord!
     
  5. sweetL

    sweetL Fanatiek lid

    8 jul 2014
    2.089
    2.095
    113
    Vrouw
    Brabant
    viviennee hebben we ook al heel lang niks meer van gehoord, ben bang dat dat helaas ook slecht is afgelopen..
     
  6. Luuna

    Luuna Bekend lid

    23 mrt 2017
    763
    514
    93
    Vrouw
    Zuid-Limburg
    Inderdaad :( vrees dat dat geen goed nieuws is :( zie dat ze helemaal nergens meer gepost heeft hier, dat is wel balen.
    @Viviennee hopelijk gaat het goed met je!!
     
  7. dijk1985

    dijk1985 Actief lid

    2 sep 2017
    165
    250
    63
    Vrouw
    Jou geduld wordt echt ondzettend op de proef gesteld!
    Lest best zullen we maar zeggen!
     
    Raket78 vindt dit leuk.
  8. pline

    pline Actief lid

    25 dec 2012
    472
    108
    43
    NULL
    *Zwaai zwaai* Ik ben er nog, alleen veel te druk op het werk (het academiejaar is gestart en ben docent) en veel te misselijk en moe om actief bij te dragen aan de topics... Ben echt heel slap momenteel /einde klaagzang /
     
    Raket78, Luuna, dijk1985 en 2 anderen vinden dit leuk.
  9. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    De geluidsgolven waar een angelsound gebruik van maakt zijn vele malen minder dan die van een verloskundige of gynaecoloog. Zolang je idd niet elke dag gaat luisteren en niet heel erg lang kan het geen kwaad, al is er nooit wetenschappelijk onderzoek naar gedaan. Ik wil hem max 1 tot 2 keer per week gebruiken.
     
    Druffia en Cindy83 vinden dit leuk.
  10. jabest

    jabest Niet meer actief

    #2230 jabest, 3 okt 2017
    Laatst bewerkt door een moderator: 3 okt 2017
    Klopt helemaal! Maar echt gevaar kan het allebei niet.

    Waar het "gevaar" in zit met ultrageluid, is dat het omgezet kan worden naar warmte en dat zou schadelijk kunnen zijn voor de foetus als je dat lang doet.
    Echografie werkt namelijk met geluidsgolven van een hoge frequentie die niet hoorbaar zijn voor mensen. De geluidsgolven worden door het lichaam gereflecteerd en teruggezonden, waarna de geluidsgolven worden omgezet in elektrische wisselspanning. Deze elektrische signalen kunnen door een echoapparaat omgezet worden in een beeld.
    Geluidsgolven zijn dus een vorm van energie. Door deze energie kan de temperatuur van de foetus stijgen, maar dat is ook weer afhankelijk van de doorlaatbaarheid van de geluidsgolven door weefsel, de intensiteit van de geluidsgolven en de duur van de blootstelling.

    Dat is tenminste wat ik heb geleerd in het kader van mijn opleiding (echoscopist)
     
    Cindy83, dijk1985, Justme1985 en 2 anderen vinden dit leuk.
  11. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    Duidelijke uitleg, dank je! En wat zou er dan onder lang worden verstaan?
     
  12. Ise

    Ise VIP lid

    28 okt 2007
    5.163
    436
    83
    Ik kan wel huilen. Had wat bloedverlies. Helderrood. In mijn laatste 2 zwangerschappen ook gehad en de jongste dus waarschijnlijk daardoor te vroeg geboren. Ik moet nu naar de eerste hulp ik duim.. ben wel wat ongerust
     
  13. LiefenLeed

    LiefenLeed Fanatiek lid

    4 mei 2017
    1.275
    1.030
    113
    Sterkte! Hou je ons op de hoogte?
     
  14. Druffia

    Druffia Fanatiek lid

    5 nov 2016
    1.298
    1.322
    113
    Bah! Wat naar zeg! Heel veel sterkte , hopelijk is het niks ernstigs!
     
  15. sweetL

    sweetL Fanatiek lid

    8 jul 2014
    2.089
    2.095
    113
    Vrouw
    Brabant
    Oh jee, sterkte! Ik zal duimen!
     
  16. Hartlief

    Hartlief Bekend lid

    13 feb 2014
    520
    261
    63
    Zuid-Holland
    Logisch dat je ongerust bent! Sterkte, we duimen met je mee!
     
  17. jabest

    jabest Niet meer actief

    Ja dat is een relatief begrip, maar ik zou denken een paar minuten.
     
  18. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    Heel veel sterkte! Hopelijk valt het mee!
     
  19. Yesera

    Yesera Fanatiek lid

    18 jan 2012
    3.916
    2.293
    113
    Thanx. Kan dus wel concluderen dat een minuutje luisteren gerust kan en daarna kleintje lekker weer met rust laten :)
     
  20. jabest

    jabest Niet meer actief

    Ja een paar minuten waarschijnlijk ook wel, maar lijkt me ook niet nodig toch zo lang? Schijnt wel dat de kleintjes er toch op reageren, heb ooit van mn verloskundige gehoord dat zij voelen dat de baby's onrustiger zijn na het luisteren van het hartje.
     

Deel Deze Pagina