Vind het ook verschrikkelijk hoor En dan te bedenken dat het idee kwam van schoonmoeders en zij er gewoon bij stond te kijken
Op onze trouwdag begin juni was totaal onverwacht de eerste tropische dag met 35c . Iedereen ziet er bezweet en verhit uit op de foto's. Ik heb dat niet weg laten fotoshoppen... het is juist wel grappig! Iedereen weet het nu 11 jaar later nog: die dag dat het ineens zo heet was en je je pak uit zweette
Dit is even een simpel voorbeeld voor een opdracht die ik moest doen. Het ging om de sluitertijd ( dit was een snelle sluitertijd, hoe sneller je sluitertijd is hoe minder ''licht'' je meepakt bij een foto maar des te beters zie je de druppels afzonderlijk van elkaar.) en ik had te weinig licht, ik had alle lampen aangezet en boven de wasbak gezet ik had het rolgordijn open gedaan, maar het was alsnog veel ste donker! (zie bovenste foto) als ik die zo op school had ingeleverd had ik gelijk weer naar huis gekund met een dikke onvoldoende. Het is dan natuurlijk niet even alleen de foto ''lichter maken'' maar ik heb die foto flink gephotoshopt. De kwaliteit van de foto's is nu trouwens wel echt zwaar onder de maat omdat het bestand zo groot was en zoveel moest verkleinen. Dus misschien is het nu niet eens zo duidelijk.
Ewwww. Jeetje. Ik heb van mezelf een foto in een wipkip en eentje dat mijn vrienden me optillen en mijn man ook en je dus mijn hele blote been ziet,inclusief kouseband. Dat is erg genoeg.
Dat zal het zijn... Want ik zie hier nog niet zo veel "zwaar gephotoshopt" aan eigenlijk . Welke opleiding doe je?
Ik snap heus dat je met photoshop hele glamourous fotos kunt maken voor glossy's enzo.... maar het is een kwestie van smaak of je dat voor je trouwfoto's wilt. Ik vind het belangrijk dat ze laten zien hoe het echt was die dag. Dat is inclusief moedervlekken, rode wangen, zweet en tranen Iets anders is het om fotoshop te gebruiken om de imperfecties van de fotograaf weg te werken natuurlijk... horizonnetje rechtzetten etc. Daar is het heel handig voor.