Baby 7 maanden: zitten en omvallen

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Blijdorp, 11 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Zoals de titel al zegt: mn meid kan ineens zelf gaan zitten en zit redelijk stabiel, maar valt soms ook om. Opzij kan ze al goed, dan rolt ze een beetje met behulp van een arm. Naar achter...tsja laten we zeggen dat ik blij ben dat we haar hebben opgevangen of er een kussen achter lag.

    Ze is alleen zo beweeglijk dat ze waarschijnlijk nog wel een keer op haar achterhoofd gaat landen. Iemand tips?
     
  2. GDuif

    GDuif Bekend lid

    22 mei 2016
    940
    170
    43
    Soms leg ik het voedingskussen achter haar, of om haar heen. Valt ze zachter om. Heb hem standaard in de box liggen, kan ze zittend spelen.
     
  3. Ocean83

    Ocean83 Bekend lid

    13 mei 2015
    731
    82
    28
    Ik legde ook het voedingskussen achter ze langs voor een zachte landing. Of anders een paar bank kussentjes.
     
  4. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    Vallen en stoten crème in huis halen en er zoveel mogelijk bij blijven en eventueel met kussens/kleedjes. Ze pikken het gauw genoeg op.
     
  5. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Ik denk dat mijn meid gewoon te druk is haha. In 15minuten tijd zit ze op wel 5 verschillende plaatsen (rug liggen, buik liggen, proberen te kruipen, gaan zitten, opzij rollen en weer opnieuw) voedingskussen erachter leggen is dus gewoon heel de tijd het kussen verplaatsen haha. Dit gaat gerust een uur door trouwens :roflmao:
    Blijf er nu zeker bij en die crème ga ik halen!
     
  6. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.281
    6.192
    113
    Heel eerlijk zegt deze loedermoeder: ik laat het gewoon gaan. Ja, ze stoten zich vast een keer en dan is het huilen. Dan ben ik er om te troosten. Na een paar keer hebben ze wel door dat je beter je kin op je borst kan doen als je omvalt. ;)
     
    Ctje1987, fafa en Bloem2310 vinden dit leuk.
  7. Bloem2310

    Bloem2310 Fanatiek lid

    6 aug 2016
    2.773
    2.186
    113
    Ik liet haar maar gewoon vallen. Ik lette wel op waar ze terecht kwam natuurlijk maar met vallen en opstaan leren ze. Mijn meisje loopt nu net en maakt regelmatig een klapper. Maar ik laat het gaan, zo leert ze t toch t best. En die kleintjes kunnen een hoop hebben hoor!
     
  8. Roanna

    Roanna Bekend lid

    24 aug 2015
    881
    396
    63
    ja, hier ook zo. Gewoon haar gang laten gaan en torsten als het nodig is:) En als ik er toevallig bij sta vang ik haar natuurlijk wel op.
     
    Bloem2310 vindt dit leuk.
  9. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Hm oké valt ook wat voor te zeggen. Ze viel t weekend opzijmet haar hoofd tegen de grond. Minuutje gehuild, getroost en koud doekje erop en nu rolt ze via haar arm opzij... Alleen lijkt me zo rot zo vallen op haar achterhoofd...
     
  10. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Dit deden wij ook.
     
  11. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ik vond dat vallen ook zó erg toen.. maar ik denk dat het niet langer dan een week was en toen gebeurde het niet meer. Meestal liet ik het maar gebeuren tenzij we buiten zaten of er scherpe punten van meubels in de buurt waren.
     
  12. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.020
    15.054
    113
    Hahaha, die is er vlot bij! Die van ons zat eergisteren pas voor t eerst zelf op dr kont. Trots als een pauw dat ze was toen dat lukte.

    Ze zit wel de laatste weken de hele tijd op dr knietjes. Ze is best behendig met dr armen en trekt zich gemakkelijk overal aan op en schuift dr knieën dan aan. Vanaf dat punt is omkukelen dus helemaal gemakkelijk. Eigenlijk hebben we t hier ook een beetje laten gaan. De salon tafel wel even uit de valwijdte van de bank gezet voor t geval ze op wilde klimmen tegen de bank en achterover zou knallen. Alle harde dingen even uit de box gehouden. Maar goed, boxspijlen blijven natuuelijk maar die doen 1x flink zeer maar verwonden niet en dan zijn ze daarna ineens heel voorzichtig.

    Ze zit nu heel stabiel op dr knieën, klautert over van alles heen (incl baby's op de kdv) en als ze weg wil draaien zet ze voorzichtig 1 handje op de vloer en laat daarna de andere pas los.

    Dus dat leren doen ze heel snel en ze zijn gebouwd op vallen. Maar inderdaad wel in de buurt blijven, niet alleen voor t vallen, verkennend als dat ze zijn ze hebben namelijk ook de neiging zichzelf in de nesten te werken :)
     
  13. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Ja joh, kind is al sterk sinds dr geboorte dus ben wel wat gewend. Ze tilde dag twee dr hoofd op en keek in de rondte haha. Met nauwelijks 4 maanden rollen en nu na 5 dagen oefenen, zit ze al zonder dr handjes te gebruiken o_O Ze is zo fysiek bezig dat dr verbale ontwikkeling echt nog heel weinig is, maar heb geen haast.
    Ze zit nu al ruim een maand op handjes en knietjes en wiebelt dan heen en weer en is megagefrustreerd dat ze dan achterwaarts schuift. En ook al 4x op haar gezicht gevallen omdat ze haar handjes weghaalde :eek:
    Vind dat stoten niet zo erg maar dat op haar achterhoofd vallen vanaf zitten wel eng. (Ben zelf als kind echt te vaak op mn hoofd gevallen.:$)
     
  14. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.020
    15.054
    113
    Hier langzamer, geloof dat ze t nut nog niet zo inzag. Totdat ze een speeltje op een box zag staan die ze wilde hebben toen kon ze ineens optrekken, op dr knieeën zitten en staan!!! Die zagen we echt niet aankomen. Maar ook dat wiebelen hebben we gehad, ging wel in een keer gelijk goed naar voren. Dr is nu niks meer veilig. Dat achterover kukelen is inderdaad echt niet grappig. Zijwaarts rollen ze nog wel een beetje maar, voorover is ook nog wel te doen maar achterover is inderdaad een enge klapper en gaat zo hard :(
     
  15. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ze kunnen zich ook maar op 1 punt focussen natuurlijk.
    Hier ook zo’n motorisch snelle maar woordjes komen er niet uit nog. Komt vanzelf wel :)
    Vallen is naar.. maar hier was dat na een week stuntelen over. Toen ineens ging het ook rap, 2 weken later kroop meneer vliegensvlug.
     
  16. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.587
    13.829
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Ik heb liever dat onze zoon valt op zn achterhoofd dan op zn voorhoofd en/of mond/kin hoor! :rolleyes:

    Misschien voor jouw gup zo'n (opblaasbaar of met piepschuimballetjes erin) nekkussentje halen wat je doorgaans voor in het vliegtuig koopt?
    Doe je de opening aan één van de zijkanten en heb je zowel voor als achter een "airbag" :D
     
    Blijdorp en Vero0504 vinden dit leuk.
  17. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.020
    15.054
    113
    Ik haalde die van ons net van dr voeteneind af...groot alarm geslagen want ze stond en durfde niet meer naar beneden. Moest nog priegelen om dr handje van de bovenkant los te peuteren, aardig hardhandig vastgeknepen. Leg dr neer, sprint ze naar t hoofdeind en precies hetzelfde..leg dr weer neer komt ze in volle vaart op me af gekropen al giegelend...ze vergat alleen in alle enthousiasme dat er een voeteneind was waar ze dus met volle vaart in knalde. Als je t ene gecovered hebt, verzinnen ze wel iets anders...
     
  18. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Oeps moest toch wel hard lachen om je berichtje. Heel leuk geschreven!
    Denk dat je gelijk hebt :)
    Wauw dat staan gaat snel ineens dan bij je kleine.
     
  19. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Haha ja goed punt maar dat heeft ze blijkbaar geleerd om niet meer te doen. Misschien moet ik dr een kans geven op dr achterhoofd te vallen zodat ze dat ook afkeert... Maar heb er zelf gewoon een traumatje van.

    Je airbagoplpssing vind ik echt heel grappig.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  20. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.020
    15.054
    113
    Ja troost, wij liggen ook de hele tijd in de scheur. Dat staan gaat de hele dag door, alleen dat naar beneden komen blijft nog even een dingetje. Probeer dr al te leren om op 1 knie terecht te laten komen, haar vasthouden zodat ze niet met dr kop naar voren de spijlen in duikt (beetje sneu als mama vlak bij is om te helpen en je hebt alsnog ineens pijn) 1 knie indrukken zodat ie van slot gaat en op de grond komt. Vanaf daar weet ze het wel en ze ze dr handje op de grond en kan dan weer verder. Maar tis net bambi af en toe, vastklampen alsof je leven er vanaf hangt en intussen wiebelend op dr benen.
     
    Blijdorp vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina