Doorbreken of op verzoek?

Discussie in 'Flesvoeding' gestart door Star87, 29 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Star87

    Star87 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.309
    264
    83
    Vrouw
    #1 Star87, 29 okt 2017
    Laatst bewerkt: 29 okt 2017
    De eerste 3 maanden heb ik borstvoeding gegeven. Ik ben dit gaan afbouwen met half bv en half kv. Mn zoontje drinkt nu ongeveer een maand volledig kunstvoeding.

    Dit gaat steeds beter, eerst waren het heel veel kleine beetjes zoals hij gewend was bij bv. Ik bied 165 cc aan, dit gaat niet altijd op. Hierdoor komt hij vaak weer wat eerder wat logisch is.
    Als hij dan weer op zijn handje zuigt en gaat huilen, neemt hij de fles weer meteen aan. Ik bied dan ongeveer 60 cc, zodat hij de vorige voeding heeft aangevuld. Soms ben ik dan best vaak op een dag aan het voeden en slaapt hij ook slecht, hij heeft natuurlijk weer aandrang om te eten en komt dan niet in slaap. Op een gegeven moment weet je ook niet meer of hij nou een beetje wil eten of moe is.
    Maar sinds van de week, ook als hij zijn fles wel leeg drinkt, kan hij ook weer eerder komen dan 3/4 uur. En dat terwijl hij het echt wel kan, snachts slaapt hij ook gewoon door. Ik vind 2 uur na een volledige voeding wel wat snel. Bij die volgende fles drinkt hij hem dan ook weer niet leeg terwijl hij de fles wel meteen aannam. Zo blijf je een beetje bezig.
    Sinds 3 dagen heeft hij savonds zo veel honger, dat ik hem 200 cc ben gaan aanbieden. Dit is dan niet genoeg voor hem. Gister was hij pas voldaan na 280 cc! Zoveel voor zo'n klein babymaagje. Dan pas kan ik hem voldaan op zn bedje leggen en slapen doet hij de hele nacht, en komt pas weer rond half 7. De ochtend pakt hij ook 165 cc, gaat weer terug naar bed tot ongeveer 9.30 en bij die volgende fles tot de avond is het dus een zooitje ongeregeld.

    Voor de avond ga ik als hij 4 maanden is starten met bambix, dat is beter dan 280 cc ineens en hopen dat hij daarmee genoeg heeft.

    Alleen die dag, wat kan ik het beste doen? Ik heb afgelopen week geprobeerd hem bezig te houden om pas na 3 uur een fles te geven en dat gaat wel wat beter, maar het is wel echt een gedoe. Hij word er niet echt veel vrolijker van. Moet ik dit dus doorbreken of is het beter om op verzoek te doen? Wij hebben ook niet altijd evenveel honger en dorst, dus ik geef het uiteraard altijd.

    Wie weet dat het binnenkort met bijvoeden van fruit wat beter zal gaan., ik ben benieuwd!
     
  2. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Rond de 4 maanden gaat de periode in dat ze op hun handjes gaan sabbelen en ook andere voorwerpen om te ontdekken.
    Het is dus lastig om dit als hongersignaal te zien nog.
    280cc is wel erg veel hoor...wat zijn de signalen die hij geeft waardoor je denkt dat hij niet voldaan is?
     
  3. Star87

    Star87 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.309
    264
    83
    Vrouw
    Ik bied hem savonds 180 cc aan(200) en die gaat leeg. Dat was om 22.30. Hierna nog wat huilerig en ik zie dat aan zijn manier van zn handje op een bepaalde manier naar zijn mond brengen. Ik heb dus nadat ik hem geprobeerd heb in slaap te krijgen wat niet lukte nog eens 30 cc aangeboden, om te kijken of het nog honger was. Ook dit dronk hij zonder pardon leeg. Toen heb ik hem op zijn bedje gelegd. Het was toen inmiddels 23.45 uur. Als hij voldaan is gaat hij meteen slapen, zeker na zijn laatste fles. Hij sabbelde op zn hand en begon te huilen. Heb hem bij me genomen en weer zag ik het aan zijn manier van doen, toch weer dat handje naar zn mond en zoeken. Toen is er nog 50 opgegaan en viel hij in slaap. Het is echt veel te veel. Hij heeft daarvoor wel echt lang geslapen, van 17.00 tot half 11. Lijkt wel een inhaalslag. Daarom wil ik ook bambix gaan proberen, kijken of dat beter vult savonds.
     
  4. Star87

    Star87 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.309
    264
    83
    Vrouw
    Hij huilt overigens alleen als hij echt moe is en niet in slaap komt( dit is alleen overdag ) of wanneer hij honger heeft. Aangezien hij savonds meteen slaapt in bed en dit dus niet deed, kon het nog maar 1 ding zijn. En hij nam de fles ook meteen aan.
    Ben benieuwd wat hij zometeen gaat doen.
     
  5. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Kan het niet zijn dat hij gewoon moe/oververmoeid was? Dan komen ze ook moeilijker in slaap en kunnen ze ook hongersignalen gaan vertonen.
    Mijn zoontje sabbelt vaak aan zijn handjes al vanaf 4 maanden, maar dat is geen honger...gewoon ontdekken van de vormen en smaken. Straks als hij dingen vast gaat houden in zijn handjes ga je ook zien dat alles naar het mondje gaat.

    Kindjes veranderen ook in doen en laten...vooral in de komende maanden ga je zien dat dingen die eerst werkten nu opeens anders zijn.
     
  6. Star87

    Star87 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.309
    264
    83
    Vrouw
    Daar heb je zeker gelijk in. Hij probeert sommige dingen vast te pakken maar dat handje sabbelen is nog niet voorgekomen dat hij dan niet wilt eten. Als hij namelijk niet wilt eten dan duwt hij meteen de speen weg. Soms is het even lastig he, echt aankijken wat ze willen. Gelukkig leer je ze steeds beter kennen en zodra je denkt, nu weet ik wat je bedoeld, gooien ze het inderdaad weer om haha. Ik ga ook geen 280 meer geven. Volgende week eens een papje proberen.
     
  7. Zohra

    Zohra Fanatiek lid

    20 mei 2015
    2.005
    322
    83
    Wat doet hij als je volledig op verzoek voedt, dus als hij twee uur na een voeding alweer komt en je geeft hem weer een hele fles, blijft hij dan om de twee uur komen of zit er dan daarna wel meer tijd tussen?
    Mijn dochter heeft vanaf de geboorte de fles gehad, maar zij klusterde echt in de ochtend, dan wilde ze elke 1,5 â 2 uur een fles en dronk die ook leeg, om er dan in de middag 4 â 5 uur tussen te laten zodat ze toch mooi uit kwam.
    Misschien kun je die grote behoefte in de avond opvangen door twee voedingen kort achter elkaar te geven met 1,5 uur ertussen of zo, dan is het een wat minder grote sloot melk in één keer.
     
  8. XmoonlightX

    XmoonlightX Niet meer actief

    Ja dat is hier ook , alleen dan savonds
     
  9. Star87

    Star87 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.309
    264
    83
    Vrouw
    Als ik volledig ga voeden op verzoek, dus een hele fles, drinkt hij die niet leeg. Echt de aanvulling van de vorige fles. Zo blijf je een beetje in dat circeltje. Nu is hij om half 7 gaan slapen en heb hem om half 11 wakker gemaakt voor zijn laatste voeding. Deze 200cc heeft hij op en ligt nu weer lekker te slapen. Gelukkig is hier het clusteren meer overdag. Van zo'n uurtje of 12 tot 6. Ik denk dat het een hoop gaat schelen straks als hij wat fruit krijgt. Toe aan iets nieuws denk ik;) Ach, het zijn ook geen robots die exact om de paar uur komen.
     
  10. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.250
    23.359
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Maar is dat zo erg? Wat vaker kleinere flessen is toch ook goed?
     
  11. Star87

    Star87 Fanatiek lid

    21 mei 2015
    1.309
    264
    83
    Vrouw
    Het maakt hem zelf erg onrustig. Zodra hij in zn slaapje is word hij al weer wakker om een beetje te drinken omdat de vorige fles niet helemaal op was.
    Het gaat de laatste dagen echt stukken beter. Ik weet zelf ook waar ik aan toe ben en dat het ook echt tijd is voor zn flesje, anders blijft het soms gissen of het nou honger is of moe. Hij drinkt ze nu leeg waardoor hij dus nu even goed kan slapen, dat heeft hij echt nodig. Voor beiden wel een stuk makkelijker en fijner. Maar ach, ze zijn nog zo klein, zoals ik al eerder zei zijn het geen robots. Hoorde laatst van iemand waarvan haar kindje stipt om de 4/5 uur komt dat ik niet elke keer kleine beetjes moet geven, want dan blijf je dat borstvoedings idee houden en ze gewoon makkelijk 3/4 uur zonder voeding moeten kunnen. Wel heel makkelijk gezegd als je zelf een babytje hebt die altijd de fles leeg drinkt natuurlijk:) ik pas me aan aan mn zoontje, elke dag is weer anders.
     
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.250
    23.359
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Fijn dat het beter gaat nu! Inmiddels trek ik me niks meer aan van wat anderen zeggen, maar in het begin twijfelde ik ook aan alles en iedereen heeft weer een mening.
     
    Star87 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina