Dat kan niet iedereen. Moet je al wat geavanceerd voor zijn. Maar niets op het internet is ooit echt verwijderd. Want jouw foto's op Facebook staan natuurlijk niet op jouw account, ze staan op een server van Facebook. Als jij een foto verwijdert, wordt niet die foto gewist op de server, maar wel de link van jouw profiel naar die foto op de server.
Maar dat geldt evengoed voor foto's die je verstuurd via whatsapp of hotmail. Foto's van mijn kinderen in de tuin of op een verjaardag zijn later echt niet traceerbaar voor hun potentiele werkgevers. En wat dan nog? Wat voor relevante informatie geven die foto's dan....
Tja hoe hacken mensen banken.. Ik heb geeeeeen idee, ik weet alleen dat het kan. Mijn laptop crashte ooit ook, en een hele slimme knul heeft toen bijna alle fotos terug gevonden terwijl mn laptop echt stuk was en niks meer deed. Ja hoe dat kan, geen idee.
Tja denk dat de gemiddelde bank meer interessante info heeft dan mijn persoonlijke foto database...... Die gecrashte laptop is een ander verhaal volgens mij, dat zijn gegevens op je harde schijf die computerexperts inderdaad wel terug kunnen halen, maar dat is iets anders dan gegevens op internet. En ik geloof best dat er mensen zijn die dat kunnen, alleen met wat voor doel zou iemand persoonlijke foto's van een wildvreemde op die manier willen achterhalen?
Ik zou niet weten wat zo een bezielt. Ik snap ook niet dat mensen andere mensen vermoorden zonder reden. Of mensen verkrachten. Of naar kinderporno kijken. Wil helaas niks zeggen. Het is wel de reden waarom er van mijn kind niks online komt.
Als we nou gewoon een ieder in zijn of haar waarde laten. Zet jij gewoon wél foto's op het social media. Doe ik het niet heb jij weer wat extra mb's op de server van fb
Ik laat iedereen in z'n waarde. Jij komt met rare redenen waarom je een foto niet online zou moeten zetten en ik stel daar gewoon een vraag over. Sorry ik zie het verband gewoon niet tussen een foto op facebook en dat soort vergrijpen.
Dat hoeft toch ook niet? Ik zie dat wel. Ik ken er helaas genoeg verhalen over en ik wil mijn kind daar tegen beschermen.
Als anderen foto’s van mijn kind plaatsen ben ik er ook niet zo blij mee. Ik heb zelf alles afgeschermd en privé staan. Garanties dat het dan niet ergens beland heb je dan nog niet, maar de kans is wel vele malen kleiner dan wanneer iemand een foto openbaar zet. Verder vind ik dat er soms nogal doorgeslagen wordt. Als mensen kwaad willen doen ze dat toch. Ze plakken net zo makkelijk het hoofd van je kind op een bloot lijf van een ander kind. Die foto kunnen ze ook gewoon op straat maken. Of op het kinderdagverblijf, om een voorbeeld te noemen. Daar gebeurd meer rottigheid volgens mij dan met foto’s op social media, maar toch gaan er elke dag heeeeul veel kindjes naar de crèche. Van de zomer voelde ik me een mega ontaarde moeder omdat ik mijn dochter ( toen rond de 1.5) in dr blootje op het strand en in de zee liet spelen. Ze was de enige die bloot liep. Ik vroeg de dag erna aan collega’s met kinderen hoe zij daar over dachten, en idd mensen doen het niet omdat ze bang zijn dat iemand kwaad wil met foto’s oid. Zijn zelfs moeders die hun 1 jarigen topjes aandoen omdat anders de tepels te zien zijn. Zo wens ik niet te leven. Oren en ogen open houden, en verder mijn meisje lekker kind laten zijn.
Ik ben nog erger, meiske ging met 7 mnd voor t eerst met ons naar het zwembad mooi dat ze een zwempak aanhad. Wel knal knal knal rose. Iedere ouder moet vooral doen wat hij of zij vindt dat kan. Volledige naaktfoto's zou ik niet doen, maar ik hoop dat dat iedereen wel met me eens is. En wij hebben zo onze sores in de familie, bij ons staat t wel op vrienden maar die vrienden zijn ook weer bekend bij de familie waar wij geen contact mee wensen, dus via via foto's kunnen zien op die manier ook maar afgekapt. Worden de vrienden ook niet belast met een gewetensvraag, die zitten dr ook maar ongevraagd toch een soort van midden in. En tja, een foto dat ze voor t eerst chocopasta heeft en vervolgens tot in dr haren de chocopasta heeft gesmeerd en vol trots nog snel een stuk boterham in dr mond propt een keertje vind ik wel kunnen (al staat die niet online). Maar goed dan heb je t ook wel weer gehad, als ze t daarna ook met de pindakaas doet post ik die weer niet. Twee handen vol in dr verjaardagstaart en helemaal ondergekliederd...moah dat wordt een lastige afweging. Maar t merendeel van de foto's en filmpjes zijn voor haar en voor ons en verdwijnen gewoon in zo'n ouderwets geplakt fotoalbum en een digitale versie op onze 2e storage (niet in de cloud). @Bubblez Een harde schijf herstellen kan ik ook. Je moet alleen de goede software vinden en genoeg ruimte hebben op een andere schijf. Ookal heb je windows 7x opnieuw geinstalleerd ik kan je files terughalen. Het is alleen een takkewerk en daarna nog meer om ze weer te ordenen. Maar je hebt je foto's! (zorg liever voor een goede en frequente backup, scheelt je uuuuuuren werk)
Dat heb ik dus ook, vooral dat ze dat later zelf mogen bepalen. Ik vond het vroeger dus niet leuk als mijn vader of moeder jeugdfoto’s van mij aan een verre tante liet zien. En nog steeds niet trouwens als mijn moeder een jeugdfoto van mij zou plaatsen. Hier ook geen sociaal media meer.
Ik plaats geen herkenbare foto’s van mijn kind, heb er geen echte reden voor. Het voelt gewoon niet fijn. Als nu het kdv het doet maakt me dat niet zo veel uit, of bijvoorbeeld een foto in het openbaar waar hij op staat. Foto’s die je online plaatst zijn officieel zelfs van Facebook en dat bevalt me niet zo. Familie en vrienden weten dat ook en respecteren dat gelukkig ook.
Wij plaatsen geen foto van onze dochter op internet. Enkel voetjes of der achterhoofdje. Mijn schoonmoeder is wel van veel plaatsen op social media. Ik heb aangegeven al tijdens mijn zwangerschap (en meerdere keren gemeld) dat ik niet wil dat er foto's worden geplaatst. Ook op verjaardagen is dit onderwerp gevallen zodat andere familie leden dit ook weten
Nee, maar aangezien badkleding verplicht is in bijna alle zwembaden en een zwembroek geen optie is (ja dat kan ook nog), wordt dat een zwempak want een bikini is precies hetzelfde probleem als een zwembroekje. Beetje lastig om een zwembroekje te vinden als de bovenbenen van je kleine meid een forse maat groter zijn dan de taille. Daar zijn ze niet op berekend met instelmogelijkheden. Of dr benen knellen af of dat ding zakt van dr kont. Buiten t water vindt ik t nog tot daar aan toe (en de meeste broeken neem ik in of maak ik zelf) maar in t water ben ik liever met haar bezig dan met dat verrekte broekje. Dus voor de incidentele zwempartijen kan ik me de schompes zoeken naar een zwembroek die nu past maar de volgende zwempartij niet meer (3mnd-6mnd verder). Of ik haal bij decathlon een maat groter zwempak voor een habbekrats dan ze draagt (gaat per x maanden) en we kunnen na een wasbeurt richting t zwembad. Zijn meer redenen voor een zwempak dan alleen 'oh help de tepels!'. Maar die van ons was dus net 7 mnd ipv 1 jr.
Ja Oke, logisch. onze dochter zwemt in het zwembad ook met zwembroek. Wij hebben een wasbare zwemluier gekocht destijds, verstelbaar bij de beentjes .
Ik plaats wel af en toe een foto, bij mij staat alles op prive, al weet ik dat dat niet alles zegt. Als schoonmoeder, met meer dan 4000 FB vrienden (voor spelletjes, dus ook nog onbekend) dat zou doen zou ik er een stuk minder blij mee zijn. Een paar jaar geleden had een vriendin op Facebook een coverfoto geplaatst van een fotoshoot van haar dochter, twee normale foto's maar in het midden een naaktfoto vanaf de voeten genomen dus de onderkant was echt vol in beeld, openbaar.. Die heb ik toen wel een berichtje gestuurd.
Ik zelf heb een beetje om die reden 1 foto van mn zoontje alleen achterhoofd in een draagdoek voor de rest staat hij nergens op sociaal media en daarom is het ook makkelijk tegen mensen te zeggen dat ik het niet wil tot dat hij zelf kan beslissen wat hij wil, N iet omdat ik perse denk dat het kinder porno land is etc maar ook omdat ik zelf niet elke foto van mezelf online vind en ik 100 foto,s maak en dan 1 gebruik als profielfoto , Hoe kan ik dan van me kind verwachten dat alles maar goed is en ik nog steeds een aantal vrienden kennissen heb die nergens online staan en geen sociaal media hebben als mijn kind dat ook wil dan wil ik niet al jaren heel zn leven posten als die later op een groepfoto staat oke maar geen zwembad groepfoto. Toen ik hyves had als 16 jarige kwam er ook nog is een keer een man( jaar of 40) naar me toe die zij dat die altijd aftrekt op me foto,s dus ook geen mooie blote foto,s van mezelf haha