Beginnende minimalistische mama's gezocht!

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door rijo, 5 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. rijo

    rijo VIP lid

    5 mrt 2014
    5.274
    2.035
    113
    Nog nieuws op minimalistisch gebied? Ik weet ongeveer wat er binnenkomt rond 5 december, ik probeer daarvoor minstens zoveel spullen/speelgoed te verkopen of weg te doen haha. Verder krijgen de kinderen van ons vooral praktische dingen.
    Vorige week heb ik bij een kringloopwinkel 9 complete spellen/puzzels gekocht voor 25 cent per stuk. Het zijn allemaal vrij grote dozen en nemen dus wel veel ruimte in.. Maar aan de andere kant is het wel goed voor de portemonnee, want ik bewaar ze voor de verjaardagen van mijn kinderen, voor Sinterklaas (dit jaar en volgend jaar) en een aantal heb ik voor in mijn klas gekocht (oa. Domino express en Stick storm).
     
  2. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.632
    8.365
    113
    Vrouw
    Ja dat ruimte maken he. Ik ben samen met onze peuter langs de spullen aan het gaan. Hij is bijna jarig dus dan loopt het nog sneller op. Gelukkig valt er goed te overleggen en werkt hij goed mee. Het gaat makkelijker dan ik had verwacht.

    Ik ben alleen wel een beetje hebberig geweest waardoor er veel 3+ speelgoed klaar ligt dat nog een jaar zal moeten wachten tot ze er samen mee kunnen spelen. Leger is het er niet echt op geworden. Binnenkort maar weer eens mijn eigen zooi uitzoeken dan.
     
  3. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.144
    8.876
    113
    Hier krijgen ze met pakjesavond één speelgoedding, verder andersoortige cadeautjes. Maar ja, ook in de schoen krijgen ze nog het eea en op school ook natuurlijk. En met kerst ook weer het eea. Ik kan me er niet zo druk om maken, ze genieten van deze periode. :) Over een tijdje wil ik wel weer het eea uitzoeken qua speelgoed, maar voor nu is heet goed zoals het is (al veel uitgezocht een tijd terug). Binnenkort gaan we wel de kamer van de oudste 'verplaatsen', dan zal ze zelf ook moeten opruimen, omdat de nieuwe kamer kleiner is (wil ze zelf...gek kind ;)).
     
    Love1987 vindt dit leuk.
  4. Love1987

    Love1987 Niet meer actief

    Doen wij ook een speelgoedding inderdaad, krijg al nachtmerries als ik aan al die goedkope troep denk die daarna weer door de kamer zwerft dus we hebben er een soort nieiwe regel voor gemaakt!
     
  5. Jillzz

    Jillzz Fanatiek lid

    17 aug 2015
    2.126
    405
    83
    Qua sint cadeaus heb ik me echt aan mijn voornemen gehouden om maar 1 cadeau per pakjesavond te doen. Maar we vieren het dus 2 keer. Die avonden krijgen ze van familie ook cadeaus, maar van ons dus maar 1 ding. En dan in de schoen nog 1 keer iets kleins en een keer een nieuwe tandenborstel. Verder zal de sint ook nog wel op het kdv komen, op de sport en op het werk van mijn man dus er zal geen gebrek aan cadeaus/snoepgoed zijn.

    Voor onszelf hebben we de keuken wat leger gemaakt. Dingen die op het aanrecht stonden uit het zicht gelegd en de papierbak verplaatst naar de trapkast. Kleine dingetjes, maar het geeft al een hoop rust. Spullen wegdoen staat even op een wat lager pitje.
     
  6. Sue87

    Sue87 Niet meer actief

    Oh meiden!
    Ik ben mezelf HELEMAAL voorbij gegaan voor Sinterklaas. Mijn zoon en nichtje gaan het voor het eerst bewust meemaken en ik heb er zo'n lol in!! Het organiseren, de voorpret en dus ook met cadeaus kopen.
    Op pakjesavond krijgt hij al minimaal 15 cadeautjes (van klein tot max 20 euro) en dan mag hij bij mij nog 2x zijn schoen zetten en nog een keer bij oma.

    Zoon is op het moment helemaal maf van puzzels. Dus ik wil bij de kringloop puzzels kopen, heben ze de speelgoedafdeling gesloten ivm verbouwing! Zo dom!!

    Anyhow, ik bewaar ook een hoop uitgepakte cadeautjes voor een later moment. Zo heeft hij overal maximaal plezier van!

    Overigens heb ik wel weer nieuwe plastic bakken gekocht bij Ikea (nu totaal 12) en zit nu alles georganiseerd opgeborgen. Ook fijn ivm zilvervisjes.
     
  7. Jillzz

    Jillzz Fanatiek lid

    17 aug 2015
    2.126
    405
    83
    Haha heel herkenbaar @Sue87. Vorig jaar was ook het eerste jaar dat mijn oudste het mee kreeg en was ik ook aardig los gegaan. Maar zowel mijn familie als de schoonfamilie ook. Dus dat was een beetje teveel van het goede, vandaar dat ik het dit jaar anders wilde doen ;)
     
    Love1987 en Sue87 vinden dit leuk.
  8. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Wij hebben relatief grote cadeaus voor de kinderen maar wel dingen waarvan ik zeker weet dat ermee gespeeld gaat worden.
    Dochter:
    Opmaakpop + makeupsetje
    Playdoh frozen set
    Verkleedjurk van Anna
    Verkleedjurk voor de pop
    Lego friends zwembad

    Zoon:
    Hubelino 120-delig
    Playdoh bbq set
    Balletjespistool
    Spiderman verkleedpak
    Walkietalkies

    Voor samen:
    Duplo treinrails
    Spel mr. Bucket

    Moet voor zoontje nog 1 ding erbij om evenveel cadeaus te hebben.
    We hebben de laatste tijd wel veel weggedaan en er gaat nog meer weg.
    Ik ga een gezin hier uit de omgeving een pakjesavond bezorgen die ze zelf anders Door financiële redenen niet konden vieren. Hier gaat o.a. speelgoed van mijn kinderen in waar niet meer mee gespeeld wordt.

    Vorig jaar Had ik zeker ook 15 cadeaus per kind maar veel kleine dingetjes en met zeker de helft wordt al niet meer gespeeld. Nu evenveel uitgegeven als vorig jaar maar wel wat grotere cadeaus. Ik heb er al wel weer helemaal zin in!
     
  9. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.632
    8.365
    113
    Vrouw
    Met het laatste bericht dacht ik even in een ander topic te zitten :p

    Voor pakjesavond heb ik voornamelijk 2 soorten speelgoed aangehouden: spulletjes voor in hun keuken en duplo. Op de 1 of andere manier voelt dat rustiger. Ook een paar dvd's maar die nemen nauwelijks ruimte in beslag.

    Ik heb ook zoveel knutselspullen inmiddels... Veel waarvan de kinderen niet weten dat ik het heb. De komende tijd zullen ze elke dag moeten knutselen, of ze nou willen of niet. Nee, gekkigheid, ze zijn er dol op. Maar ik ga het er wel serieus even een beetje doorheen jagen. Alleen al aan crepe papier heb ik 30 rollen liggen...
     
    Love1987 vindt dit leuk.
  10. Love1987

    Love1987 Niet meer actief

    Hier een deal gesloten met de familie, alleen functionele cadeaus naast een enkel groot cadeau!
    Dus een leuke prinsessenverkleedset voor dochter en Lego voor zoon, en daarnaast pyjama, sloffen en een (luister)boek etc!
    Ik ben helemaal blij :D
     
    Zonnestralen vindt dit leuk.
  11. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.632
    8.365
    113
    Vrouw
    Met verjaardagen word mij automatisch gevraagd wat te kopen. Mijn moeder vraagt gewoon of ze even in mijn kast mag snuffelen om wat uit te zoeken. Aangezien wij na de feestdagen nog een jaar vooruit kunnen met de cadeaus :eek:
     
  12. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.144
    8.876
    113
    Mijn schoonmoeder vraagt ook altijd wat de kinderen willen (voor kerst dan) en geeft ook heel graag wat meer nuttige cadeaus. Mijn eigen ouders is een ander verhaal, maar ze bedoelen het goed, dus ik laat het maar zo. En soms zijn juist die kleine ‘ondingen’ het meest succesvolle cadeau. :roflmao:
     
  13. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.632
    8.365
    113
    Vrouw
    En anders pas je een verdwijntruc toe?:p
     
    Jillzz vindt dit leuk.
  14. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.144
    8.876
    113
    Als ze er niet meer mee spelen raakt er wel eens wat kwijt, ja. :o::D
     
    Love1987 en Zonnestralen vinden dit leuk.
  15. Sue87

    Sue87 Niet meer actief

    Zo! De eerste cadeaus zijn al binnen!

    Zoon kreeg een attentie op het KDV (memory 72 stuks).. die heb ik apart gelegd. Een bumba puzzel voor zomaar, omdat hij sinds kort gek op puzzelen en we geen puzzels hadden thuis.

    Pardoes komt mn zus met een (leen)puzzel aan en krijgt zoon een tas vol cadeaus van zijn overgrootmoeder.

    Sinterklaas moet nog beginnen!!
    Stiekem vind ik het heel leuk ;) maar ik ga wel een hoop bewaren en zijn oude speelgoed nu echt wegdoen.

    Spelen kindjes van 3+ nog met houten blokken enzo?
     
  16. Love1987

    Love1987 Niet meer actief

    Hier niet meer sinds ze duplo hebben!
     
  17. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.144
    8.876
    113
    Hier hebben ze er nooit mee gespeeld. :D
     
  18. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.632
    8.365
    113
    Vrouw
    Hier is het ruzie materiaal. De ene bouwd de ander gooit het om.
     
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Hier worden de houten blokken juist pas interessant vanaf 3 jaar. Wij hebben wel veel houten speelgoed waar dat dus goed mee te combineren is (treinbaan, garage, autobaan) maar ook combineren ze hier graag met de plastic diertjes van de hema (dierentuin) met paw patrol of vanaf vandaag met de sint playmobil, maken ze het huis of de boot van sinterklaas.
     
  20. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.144
    8.876
    113
    Treinbaan en garage hadden wij ook, werd ook vrijwel niet mee gespeeld. :( Maar is met jongens misschien ook anders, geen idee?
     

Deel Deze Pagina