hoort tussen de 2,7 en 8,1 micromol per liter te zijn en het neemt normaal op oudere leeftijd af. Ik ben pas 33, dus het hoort dan nog hoog (tussen de 6 en 8 ofzo) te zijn. Bovenstaande gekopieerd van een andere site over dhea waarde.
Lijkt me dus inderdaad aan de lage kant. Wat zegt Nij Barrahus? Kan me voorstellen dat je toe bent aan de intake. Voordeel is wel in DD dat je na de intake snel kunt starten! Wellicht kun je hen vast mailen en vragen of vast kunt starten met dhea?
@puppy28 ik ben gek genoeg twee x spontaan zwanger geraakt bij dhea gebruik. Daarvoor 2 jaar zelf geprobeerd en 2 jaar medische molen met 6x ivf in eigen cyclus en 3x volledige ivf/icsi zonder succes.
Bedankt, dan is het inderdaad aan de lage kant, ik ben wel iets ouder (35 jr) maar dan nog. Nij Barrahus zei er verder niks over, ik heb de waarde van de telefoniste te horen gekregen. De arts die we daar hadden geloofde verder sowieso niet zo in DHEA en dat dat iets zou uitmaken ("als ze zeggen dat een paarse bloem in je haar zou werken, dan ga je dat toch ook niet doen"). Ik heb DD de waarde gemaild met de vraag of ik wellicht alvast DHEA zou kunnen krijgen als zij dat nodig vinden, maar helaas konden ze dat niet voor het intake al voorschrijven of hier advies over geven. Snap ik ook wel weer. En op eigen houtje gaan slikken, daar ben ik wat huiverig voor omdat het wel wat met je bijnieren doet enzo... En nog 1 weekje wachten is ook wel te doen nu. Fijn om te horen dat de behandeling in DD waarschijnlijk snel zal kunnen starten na de intake, dat had ik vaker teruggelezen, dat geeft moed!
Ik lees meer over DHEA maar ook dat je dat niet op eigen houtje zou moeten gebruiken. Ik zou ook echt niet weten hoeveel mg ik dan zou moeten slikken. Heb jij dat wel op advies vd dokter geslikt?
Ik ben op eigen houtje begonnen nadat alle pogingen mislukt waren. We hadden toen al wel een afspraak in DD. staan. Bij die intake werd mijn bloed geprikt en bevestigd dat ik een laag amh heb en gebrek aan dhea. Omdat het in dd toch gecontroleerd zou worden, durfde ik er wel aan te beginnen. Het duurt immers 8 weken voor het optimaal werkt en ik vind dat zonde van mijn tijd als ik na de intake en uitslag van het bloed nóg 8 weken moest wachten op een behandeling.
Oke, bij mij hebben ze er niets over gezegd of ik een gebrek heb of niet. Misschien moet ik maar eens bellen naar DD.
@tlc81 , hoop voor je dat je ei nog een paar dagen uitblijft! @puppy28 , toch wel spannend het wachtbankje. Hoe lang is je lf normaal? @Lien4 , wat goed een positieve lh test. Temp je? Anders goed volgen of je ei dus echt springt? Deze ronde was mijn lhtest ook vrijwel even donker als de teststreep. Dag erna lichte streep. Maar blijkbaar geen eisprong gehad na die lhpiek! Ik ga er vanaf nu dus ook maar niet meer vanuit @Kyra77 , wanneer is de echo? Hier idd eisprong gehad op cd 28/29. Temp is nog steeds hoog, zoals bij een eisprong. Nu dus 5 of 6 dpo. Maar geen gemeenschap gehad voor de eisprong (omdat ik dacht dat die geweest was). Deze cyclus dus voor de eisprong en net erna last gehad van buikpijn. Eerder voelde het groeien van een follikel of bms anders dan nu. En vanaf cd 1 pijnlijke borsten. Voor eisprong ook erger. Nu minder. Terwijl het ik laatste cyclussen in de lf juist pijnlijke borsten had. Echt knudde zo! Voor mijn zwangerschap en net na het stoppen van bv had ik ook lange cyclussen met late eisprong. Toen ineens korte cyclussen en nu dus weer 2x een lange. Da's echt k*t zo'n late eisprong. Zit je 2-3 weken elke dag lh testen te doen en alle signalen in de gaten te houden of er een eisprong aankomt. Want stel dat hij ineens eerder komt en je hem mist? En daarna pas weer na min 5 weken evt een nieuwe kans.
Ik lees wel eens mee hier. Ben al sinds 2011 bezig met de diagnose POF en door schade en schande wijs geworden de laatste jaren. Over lh-piek en ovulatie testen. Als je fsh waarde ooit eenmaal verhoogd geweest is zijn ovulatie testen onbetrouwbaar. Een pré menopauzaal lijf zal veelvuldig in de cyclus positieve testen aangeven. Alleen echo opvolging werkt nog bij een patiënt die eenmaal een verhoogde fsh gehad heeft. Dus stop ermee zou ik zeggen, het helpt niet en je word er nog ongelukkiger van. Een pof patiënt mag dus ook geen terugplaatsing of cryo in natuurlijke cyclus omdat de testen niet betrouwbaar zijn voor deze groep patiënten.
@lien spannend nog een week wachten voor dd! Ik lees graag je ervaringen, want wij hebben ook nog een afspraak staan. @jolein8: niet fijn als de ovutesten raar doen! Je moet toch een beetje houvast hebben wanneer je eisprong is! @tlc81 : hopelijk knapt tlcman snel op en wacht je ei braaf nog een paar dagen. @ echo: morgen 9:50 uur! Spannend!!
@Champetter , dat wist ik niet. Mijn lh is telkens wel nog goed bij bloedprikkken. Normaal heb ik juist vaak dat ik geen lh piek kan vinden. Dus bij wel een lhpiek dacht ik juist dat er dan wel een eisprong aankwam. Ook nog noit gehad dat ik een piek had die niet gevolgd werd door een eisprong. Wel alle keren dat ik gevolgd ben follikels die groeien tot 17-18mm, niet springen, krimpen, nieuwe gaan groeien etc. Tot er laat wel een springt. Vroeg me af of het dan niet een logisch gevolg is dat ik sneller door mijn eicelreserves heen ben dan de gemiddelde vrouw. Omdat er ook meer follikels groeien dan bij een normale cyclus.
@jolein8 , je kunt het je gynaecoloog vragen en die zal je ook zeggen dat bij eenmaal een schommelende fsh waarde de testen niet meer betrouwbaar is. Je eicelreserve is erfelijk bepaald. Je word ermee geboren. De enige manier waarbij ze sneller op gaan is bij chemo, door bestraling wordt de voorraad aangetast. Verder is zo'n groei/krimp als jij hebt een passend beeld vlak voor overgang. De eierstokken zijn te zwak om een goede folleculaire fase van je eicel tot stand te brengen, met als gevolg een zwakke eisprong, daardoor heb je een laag progesteron en korte luteale fase. Dat verklaart ook waarom utrogestan niet helpt bij POF. Het probleem zit al in de folleculaire fase, alleen het laatste cyclus deel repareren heeft geen zin. Een folleculaire fase optimaliseren doe je door het over te nemen met een fsh stimuleren hormoon (Gonal, menopur etc). Maar als je eigen fsh al boven de 15 is reageert je lichaam vaak maar amper.
@Kyra77 succes zo! Hopelijk groeit er een mooi aantal. @Champetter bedankt voor je uitleg. Gelukkig zit ik nog niet in die fase. Behalve mijn amh zijn de rest van de waarden nog netjes. Soms geen eisprong, maar doorgaans een eisprong na mijn lh piek. @jolein8 maak je deze ronde geen kans nu je de eisprong verkeerd had ingeschat? @hier: iedereen is weer beter gelukkig. Ovutest is bijna positief en voel drukin mijn lies. Verwacht morgen de piek en dat komt me prima uit. Wie weet...
@Kyra77 gaan ze ophogen of heeft dat geen zin? @tlc81 Nee helaas geen kans dus. Ik verwacht morgen of zaterdag mijn menstruatie. We gaan een weekendje weg, dus dan komt slecht uit. Hoop niet op een stortvloed waarbij ik elk uur naar het toilet moet omdat ik anders doorlek. @Champetter . Ik weet dat het allemasl door de overgang komt. Ik las 3 jr geleden al mee bij poffertjes en pannenkoeken en herkende veel. Ik dacht toen al dat ik in de overgang was, maar mijn ha, gyn en fa ontkende dit en wilde geen amh laten testen. Fsh ed was toen goed. Progesteron niet, maar er is vaak op de foute dag geprikt. Zij dachten dat ik een eisprong had gehad, maar was niet zo. Toen al had ik lange cyclussen met late eisprong doordat follikels weer krompen voordat ze sprongen. Ze noemde het een pcosbeeld (maar ik had geen pcos zeiden ze erbij). Afgelopen 3/4 jr dus ineens korte cyclussen gehad en nu weer terug bij dat beeld van 3 jr geleden. Terwijl mijn fsh en oestradiol deze cyclus wel goed was. Wat is jouw amh ook alweer Tlc81? En hoe vaak is fsh geprikt? Bij mij 1x slechte waarde, 2x goede.
@Champetter . Wat is jouw amh? Jij bent toch nog 2x spontaan zwanger geworden na ivf? Heb je iets bijzonders geslikt oid?
Jeetje @jolein8, wat lijkt me dat extra pijnlijk dat je vermoedens van toen de waarheid van nu zijn. @Kyra77 , ik snap dat je op meer hoopt maar gezien je leeftijd en amh waarde is dat een lastige. En wie weet zit de goede er wel bij? Als ik iets gezien heb bij POFfertjes is dat pogingen altijd anders lopen. Dit is inderdaad mijn 2e spontane zwangerschap na ivf. Ik raakte in april jl zwanger en mijn laatste amh/fsh meting was in januari dit jaar; 0,5 voor amh en 8 voor fsh op dag 3. Tijdens mijn ivf in maart lagen er met amh 0,5 nog steeds 10-12 follikels gereed op de uitgangsecho. Dat is weer vrij veel voor iemand met een lage amh waarde. Niet iedereen met dezelfde diagnose is hetzelfde. Ik ben de afgelopen 7 jaar wel heel veel geprikt en cyclus echo's gehad. Mijn amh is in al die 7 jaar van 0,8 naar 0,5 gegaan. Heel a-typisch. Fsh waardes ook nooit verhoogd. Waarschijnlijk was ik er heel op tijd bij. Waarin de artsen wel eensgezind waren ( de Sutter, Scholtes, hoofd fertiliteit streek zkh) is dat mijn spontane kans rond de 2% per maand lag. Het is dus echt geluk, was er maar iets waarmee je het kon afdwingen. Tijdens de spontane zwangerschappen zat ik wel in de MM dus ik gebruikte in die tijd vanalles; suikervrij eten, 3x daags groentes en minimaal koolhydraten en veel supplementen; selenium, zink, omega 3, 2.000 ie vitamine D en 400mg ubiquinol. Ik geloof ook dat het goed is voor je lichaam hoor, ik eet nog steeds erg veel groen en voel me er goed bij. Maar ik vind het ook nogal wat om zeker te stellen dat dat het is. Want er zijn heel veel vrouwen die tot het uiterste gaan om zwanger te worden die het niet lukt. Die groep mag nooit het gevoel krijgen het niet goed genoeg te doen.
@jolein8 ik weet totaal niet hoe mijn lf is. De laatste paar keren iui heb ik wel utro gebruikt omdat de gyn vond dat ik zo een betere kans zou hebben. Ik moet zeggen, sinds ik in de mmm zit lijkt mijn lichaam op dit gebied alleen maar te verslechteren. Ik had altijd een hele mooie cyclus van 28 dagen, kon er de klok op gelijk zetten. Maar sinds de start van de mmm verschild dit nog al. Na de miskraam is mijn cyclus ong tussen de 24 en 27 dagen. Ik denk dat ik een kortere lf heb. Ovulatietesten gebruik ik ook niet meer. Meestal lijk ik wel te voelen wanneer ik een eisprong ga krijgen, k zie het dan ook aan mijn afscheiding, dus zorg er dan voor dat we elke dag klussen haha. Niet geschoten is altijd mis denk ik dan maar. Wat een gedoetje is dat ook met ons he. Ging het maar gewoon makkelijk. Maarja, toch de hoop nooit opgeven!
Zucht... ik ga dezelfde kant op als jij, @jolein8 . Vandaag nauwelijks streepje op ovutest. Zou toch echt richting knallen moeten gaan. Afscheiding is ook absoluut niet wat het moet zijn. Verandert het over een paar dagen nog niet, dan wederom een maand zonder eisprong. Dinsdag heb ik een afspraak bij een alternatieve geneeswijzen iemand. Ben benieuwd wat zij ervan kan maken. ( acupunctuur, homeopathie, etc). Voor nu best even verdrietig. Zonder goede eisprong is het bij voorbaat kansloos...