waar denk jij naartoe te gaan na je dood?

Discussie in 'De lounge' gestart door mamabri, 20 nov 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.497
    2.948
    113
    Omdat dit misschien wel de Hel is...
     
    Hopsatee vindt dit leuk.
  2. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    Interessante gedachte :D
     
  3. Kanarie

    Kanarie Fanatiek lid

    14 mrt 2014
    1.524
    1.570
    113
    Zuid-Holland
    Ik weet eigenlijk niet goed wat ik met dit topic moet, aan de ene kant intrigeert mij enorm en aan de andere kant zet het mij aan het denken over onderwerpen waar ik eigenlijk niet aan wil denken.

    Waar ik heen ga als ik dood ben? Geen idee, ik geloof niet in God maar ik ben er ook niet van overtuigd dat er helemaal niets is.

    Stel je gaat naar de hemel en wordt je herenigd met geliefden, maar wat als zij niet geloven. Dan zal je toch niet met hen verenigd worden, dat is dan toch ook niet aardig?
    Is dat in den beginsel de grootste zonde, dat je niet geloofd?
    En wil ik wel tot in den eeuwigheid in de hemel?

    Maar wil ik dat het na mijn dood niets meer is en nadat mijn kleinkinderen zijn overleden niemand mijn naam meer weet?

    Geen idee, ik ga het meemaken
    ...
     
  4. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    Ik denk dat degene die er niet zullen zijn, dat je die ook niet mist. Want uiteindelijk is het de bedoeling dat je ook het ultieme geluk hebt in de hemel. En iemand missen past daar niet bij. Volgens onze voormalige dominee is de grootste zonde die je kan begaan het ontkennen dat Jezus de zoon van God is en dat hij voor onze zonden gestorven is.

    Ik denk zelf dat het belangrijker is dat je een goed persoon bent, goed voor je medemens en zo. Ik weiger dan namelijk te geloven dat je ondanks goede daden in je leven en dat je echt verschil hebt gemaakt in het leven van een ander, dat je geweigerd wordt puur op het feit dat je niet in God geloofd.
     
    Blijdorp en Nikki88 vinden dit leuk.
  5. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik weet wel hoe de meeste Christenen geloven (uiteraard) Net als wat jij beschrijft. Ik zie dat anders.
    Ik vraag me dan echt af hoe Christenen dan verwachten wat gebeurd met de mensen die nog nooit over Jezus hebben gehoord, of mensen die gestorven zijn voordat Jezus geboren was....
    Het zou ook betekenen dat God zijn hele volk Israel zou moeten verwerpen, omdat zij Jezus niet als de messias erkennen.....
    Of mensen die in Christenogen het verkeerde geloof hebben, bijv een Moslim, die altijd zijn best heeft gedaan om als gelovige door het leven te gaan. Die in een Moslimland is opgegroeid, bij Moslimouders en nauwelijks anders kent dan het Moslimgeloof....

    Ik snap dat jij (en ik ook niet) daar geen pasklaar antwoord op hebt, maar het zijn wel dingen die je je dan moet af gaan vragen. En wanneer God bovenstaande mensen zou verwerpen om deze reden, terwijl zij misschien wel altijd heel goed voor anderen zijn geweest, een voorbeeldig leven hebben geleid zou dat toch niet eerlijk zijn? Dan zou God verre van liefdevol zijn: alleen maar voor de mensen die voor Hem kiezen...

    Nee, dat is niet de manier waarop ik geloof.
     
    amdaa en MaMa vinden dit leuk.
  6. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.497
    2.948
    113
    Als je er over nadenkt....
    De wereld is heel mooi, en kent ook veel geluk en liefde. Daarnaast hebben we allemaal een sterk overlevingsinstinct. Hiermee forceren wij onszelf om hier te blijven. Hier, in een wereld vol ellende waar de meest ondenkbare verschrikkelijke dingen gebeuren.
     
  7. mixje

    mixje Actief lid

    5 aug 2012
    475
    64
    28
    Ik denk er niet zwart wit over maar geloof dat God uiteindelijk rechtvaardig zal oordelen want hij ziet het hart. Niettemin denk ik dat je niet kan zeggen dat iedereen uiteindelijk naar de hemel kan, Jezus is de weg.
     
    Mama-in-love, lies276 en Chocolat vinden dit leuk.
  8. wwrr

    wwrr Fanatiek lid

    14 mei 2013
    1.280
    448
    83
    Over het algemeen zal een christen op deze vragen juist wel een pasklaar antwoord hebben, aangezien dit alles in de bijbel beschreven staat.

    Als in Gods ogen iemand geen kans heeft gehad Hem te leren kennen zal Hij rechtvaardig zijn. Net als in alle andere dingen. Hij zal hen niet verwerpen zoals jij het noemt.

    God verwerpt Israël niet volledig, in tegendeel zelfs, Hij zal de band met Zijn volk herstellen en zij zullen Hem als God erkennen en Jezus als hun Koning.

    Een ieder met een andere God(sdienst) kan in hedendaagse bewoordingen ontrouw aan God worden genoemd en zal na zijn dood geen plek bij Hem hebben.

    Een voorbeeldig leven leiden zonder God is onmogelijk, aangezien de mens op zichzelf niet in staat is volledig goed en zonder zonde te zijn. Ieder mens heeft in meer of mindere mate wel eens iets slechts gedaan of gedacht. Zonder uitzondering.

    God is uiterst liefdevol, juist omdat Hij alleen die mensen kiest die voor Hem kiezen. Niet om ijdele redenen, maar omdat zij die Hem volgen slechts het goede nastreven, voor God, voor anderen, voor zichzelf en dat is wat God voor de mensen wil: alles dat goed is. Alleen Hij is volledig goed en rechtvaardig. Zij die Zijn voorbeeld willen volgen hebben dus een plek bij Hem.

    Aan mijn eigen kinderen leg ik het altijd maar zo uit: als een ander kind niet met jou wil spelen en niks met je te maken wil hebben, dan nodig je ze toch niet uit op je verjaardag?
     
    Mama-in-love vindt dit leuk.
  9. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik weet wel dat het altijd op deze manier wordt uitgelegd, ik hou er alleen deels een andere theorie op na. Ik leg de Bijbel op een andere manier uit, lees hem op een andere manier dan jij dat doet. Ik geloof in de alverzoening, jij niet, daar zit een wereld van verschil tussen ;)

    Ik ben het dus niet volledig met jou eens (even goede vrienden :))
     
  10. MilouR

    MilouR Bekend lid

    17 okt 2017
    566
    433
    63
    Vrouw
    Ik denk dat ik na de dood in mijn graf terecht kom en er verder niks is. Best jammer :(
     
  11. wwrr

    wwrr Fanatiek lid

    14 mei 2013
    1.280
    448
    83
    Dat was ook niet de intentie van de post Kan ik uit jouw post opmaken dat je wel christen bent maar de bijbel anders leest? Of ken je de bijbel maar geloof je er niet in?
     
  12. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ik ben Christen, maar ik lees de Bijbel anders: met concordante vertalingen (dus zoveel mogelijk rechtsstreeks vanuit de grondtekst, waardoor behoorlijk wat "vertaalfouten" uit de vertaalde Bijbel, gehaald kunnen worden) Niet dat ik zelf die concordante vertalingen maak of zo ;)

    Het is nl enorm moeilijk om bepaalde zinnen vanuit een andere taal rechtstreeks te vertalen. soms omdat sommige woorden in de andere taal niet bestaan, of onvoldoende weergeven wat bedoeld wordt. In het Nederlands heb je bijv ook het woord "bank" met 2 verschillende betekenissen. Je zult begrijpen dat wanneer je dus een volledig boek (de Bijbel in dit geval) compleet zou moeten vertalen er altijd vertaalfouten insluipen. En dat is niet dat ze echt fout zijn, maar doordat er soms geen ander woord voor bestaat in de andere taal, of de landing niet goed dekt. En sommige dingen zijn gewoon écht fout vertaald: neem het woordje hel maar. Vertaald vanuit het woord Gehenna (Gehinnom), wat niks te maken heeft met een onderwereld vol vuur waar ongelovigen voor eeuwig gepijnigd zouden worden.

    Gehenna is niet meer dan een aanduiding van een plaats: dal van Hinnom, waar de doden begraven werden: gewoon een begraafplaats dus.

    Hopelijk is hier je vraag mee beantwoord.
     
    bloem82, Blijdorp en blossom85 vinden dit leuk.
  13. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    #233 mamabri, 23 nov 2017
    Laatst bewerkt door een moderator: 23 nov 2017
    Overigens worden ook de woorden Sheol (Hb) en Hades (Gr) vertaald met hel. Terwijl zij eigenlijk niets anders dan verwijzen naar het graf. Het (vertaalde) woord hel betekend dus graf. Wat ook wel duidelijk klopt: Jezus is tenslotte "nedergedaald ter Helle"....Wat dus niet betekend dat God Hem naar de hel heeft gestuurd, maar naar het graf.

    Maar goed: het was niet helemaal de bedoeling om er een religieus topic van te maken.
     
    Blijdorp vindt dit leuk.
  14. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Ik lig er niet wakker van hoor, ga ervan uit dat ik er niet veel van merk ;)
     
    Whysteria en siriel vinden dit leuk.
  15. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    [QUOTE="username, post: 21085144, member: 88214"]Ik lig er niet wakker van hoor, ga ervan uit dat ik er niet veel van merk ;)[/QUOTE]

    Wat een geweldige woordkeuze in dit topic... :roflmao::roflmao::roflmao:
     
    username en Sifra vinden dit leuk.
  16. Treez

    Treez Niet meer actief

    #236 Treez, 23 nov 2017
    Laatst bewerkt door een moderator: 23 nov 2017
    Na de dood is het klaar. Er is niks. Heel simpel einde verhaal.

    Voor mij reden genoeg om er voor nu een feestje van te maken en genieten van de momenten dat ik leef. Voor mij een heerlijk bevrijdend idee. Ik ben opgegroeid op de biblebelt en ik heb echt een trauma overgehouden aan het hele hel en verdoemenisverhaal. Als je niet luistert, ga je branden in de hel. Serieus tegen een kind o_O. Mijn hele jeugd werd dit zo beetje ingepeperd en het enige wat mij heeft opgeleverd is een afkeur van het geloof.

    Ik ben zeer overtuigd humanist en het uitgangspunt dat iedereen verantwoordelijk is voor zijn of haar eigen handelen in zijn leven maar daarbij ook medeverantwoordelijk is voor de omgeving en voor anderen, spreekt mij enorm aan. Je hebt maar één leven en haal hier het beste uit voor jezelf en je omgeving.
     
    yaro, ShampooL, Nescio en 3 anderen vinden dit leuk.
  17. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Dat is toch niet hetzelfde? Christenen geloven dat god oordeelt over mensen die niet in hem geloven. Hij veroordeelt ze blijkbaar tot de hel... in jouw vergelijking zou god die mensen moeten negeren.
     
  18. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Ik ben niet gelovig maar wel heel erg geïnteresseerd in de bijbel. Heb hem tijdens mijn studie deels bestudeerd als literatuur. Ik ben enorm geïnteresseerd nu in de teksten die jij noemt. Is hier een boek van?

    Overigens zou het vervangen van hel door graf betekenen dat de ongelovigen ook gelijk krijgen, aangezien die geloven dat ze naar hun graf gaan en het verder ophoudt...
     
  19. 2littlemonkeys

    2littlemonkeys Fanatiek lid

    27 feb 2015
    4.563
    2.765
    113
    Vrouw
    Noord Nederland
    Ik blijf lekker rondspoken en ga mensen de stuipen op het lijf jagen. Bij m’n nabestaanden kom ik af en toe even buurten :)

    Even serieus? Ik heb geen idee. Ik geloof niet in de hemel, hel of welke god dan ook. Het idee van reïncarnatie spreekt mij wel aan, maar het idee van blijven rondspoken ook wel.
    En als er niets is en het licht gewoon uitgaat, is het ook prima.
     
  20. Taartjes

    Taartjes Fanatiek lid

    6 nov 2015
    1.193
    434
    83

Deel Deze Pagina