waar denk jij naartoe te gaan na je dood?

Discussion in 'De lounge' started by mamabri, Nov 20, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Ja hoor, meerdere. Maar ook op google kun je zat vinden ;) typ gehenna in of sheol en je krijgt de werkelijke betekenis te lezen....en ik wil je best een link geven van een gemeente die concordante vertalingen gebruikt waardoor je allerlei Bijbelse stukken kunt inzien, met uitleg etc.
     
  2. Skatje

    Skatje VIP lid

    Dec 10, 2008
    9,026
    165
    63
    Female
    Gastouder
    Arnhem
    Ik geloof dat er heel saai niks is. Dat je gewoon weg bent.
     
  3. Blijdorp

    Blijdorp Niet meer actief

    Oeh graag een link :) en dan ga ik wel ff zoeken naar boek erover. Vind ik lekkerder lezen dan Google :)
     
  4. Hoop42

    Hoop42 Niet meer actief

    Dank je wel! Dat had ik net even nodig
     
    Mama-in-love and Chocoladekoekje like this.
  5. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    @mamabri , jij geloofd dus bv wel in Openbaring 20 vers 11, maar wat in het 10e vers staat geloof je niet?
     
  6. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    En hoe lees je dan openbaring 10 vers 14 en 15? Ik ben daar wel benieuwd naar ;)
     
  7. wwrr

    wwrr Fanatiek lid

    May 14, 2013
    1,280
    448
    83
    Ik bedoel dat, wanneer mij gevraagd wordt waarom die en die dan bijvoorbeeld niet in de hemel komt, die persoon niet in de hemel mag komen omdat hij zelf niets met God te maken wil hebben.
    De hel is dan het gevolg daarvan.

    Ik moet eerlijk bekennen dat ik de hel nog niet in detail heb besproken met mijn driejarige dochter, die vindt het al erg genoeg als je niet bij de Heer mag komen.
     
  8. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    May 11, 2010
    7,354
    158
    63
    Female
    Verpleegkundige
    Dit klopt inderdaad. Het dal van Hinnom is op sommige plaatsen niet correct vertaald met hel maar is een daadwerkelijke echte plaats waar vroeger vuil werd verbrand en dode lichamen van 'boeven' werden verbrand. "Een plek waar het vuur nooit dooft" zoals staat beschreven in de Bijbel. En dat klopt. Op die plek was altijd een (soms smeulend) vuur.
    Ik geloof daarin tegen wel in een hel. Een plaats waar God niet is. Dat moet alleen al vreselijk en niet leefbaar zijn.
    Maar ik denk zelf wel dat iedereen nog een kans krijgt om voor God te kiezen hetzij in het leven dan misschien ook nog wel na dit leven. God is namelijk overwinnaar. Hij zou geen overwinnaar zijn als grotendeels van alle mensen in de hel zouden belanden... Maar we weten het pas als het zo ver is.

    Tot die tijd: Heb God lief boven ALLES en je naaste als jezelf!!!

    Als je dat nastreeft mag je voor altijd bij hem horen❤❤
     
    Hoop42, Chocolat, lies276 and 2 others like this.
  9. Mama-in-love

    Mama-in-love VIP lid

    May 11, 2010
    7,354
    158
    63
    Female
    Verpleegkundige
    kom niet aan de hel van Bart Repko
    Aanrader!
     
    Blijdorp likes this.
  10. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    openbaring 10 gaat maar tot vers 11 ;)

    Ik ga hier niet alles uit zitten leggen, het gaat me hier al veel te veel over religie, wat eigenlijk niet mag, en ik ben verbaasd dat beheer het dus nog niet heeft gesloten (gelukkig)

    Daarbij is het veel te ingewikkeld omdat je niet zomaar verzen uit elkaar kan trekken, maar er een heel verband in zit en is het heel lastig om het ene uit te leggen, terwijl je daarvoor dus weer wat anders moet weten.

    Ik heb hier een heel handig boekje dat heet "eindtijd! de vraag is: hoe zal het aflopen, de Bijbel geeft het antwoord" geschreven door Warmolt Houwing. Daar staat een heel duidelijke uitleg over alles over de eindtijd, de komst van Jezus, het 1000 jarig vrederijk etc. Ik wil het best voor je kopiëren en je toesturen als je wilt, stuur maar een pb dan.
     
  11. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Ik bedoelde openbaring 20 ;)
     
    mamabri likes this.
  12. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    ik stuur jou even pb, misschien wil je dat doorlezen? maakt het een en ander duidelijk (hoop ik) ik vind het te lastig om zo uit te leggen nl.
     
  13. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,617
    13,846
    113
    Female
    Noord- Holland
    Of ik het echt geloof weet ik niet, maar ik stel me zo voor dat ik op een schommel zit boven de wolken, met een moestuintje om me heen, en dat ik zo naar beneden kan kijken wat m'n dierbaren daar allemaal doen :rolleyes:
     
    Louise11110, Marchella and Blijdorp like this.
  14. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    dat klinkt zoooo mooi, engelachtig! Ik geloof daar niet in, maar het klinkt wel prachtig :thumup:
     
  15. Beheer

    Beheer Administrator
    Staff Member

    Feb 11, 2005
    16,283
    2,984
    113
    Dames,

    Topics over religie zijn niet toegestaan. Maar we kunnen ons voorstellen dat dit voor sommigen wel bij een dergelijk onderwerp hoort. Daarom zullen we dit topic nog niet sluiten, maar willen we jullie vragen zoveel mogelijk on topic te blijven reageren. Dus niet te diep op de inhoud van bijvoorbeeld de Bijbel in te gaan.

    Bij voorbaat dank.

    Met vriendelijke groet,
    Beheer Zwangerschapspagina.nl
     
    Louise11110, yaro, Leeuwtje83 and 4 others like this.
  16. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    Mar 30, 2011
    4,843
    725
    113
    Dit.
     
  17. luckynumber4

    luckynumber4 Niet meer actief

    Ik ben er heilig van overtuigd dat ik naar God en Jezus in de hemel ga.

    Niet alleen doordat ik christen ben, maar door 3 bijzondere ervaringen, waardoor ik een rotsvast vertrouwen heb gekregen.

    Mijn oma is ooit gereanimeerd, zij heeft een bijna doodervaring gehad. Ze zag een prachtig licht en ze voelde zich zo fijn en wou niet meer terug. Elke keer als ze erover vertelde straalde haar gezicht helemaal, heel bijzonder. Mijn oma was absoluut niet iemand die zoiets zou verzinnen.

    Mijn eigen vader is 14 jaar geleden gestorven aan kanker. Tijdens zijn ziekbed heeft hij een visioen gehad; hij verdronk en toen trok iemand hem uit het water. Diegene was Jezus. Vanaf dat moment heeft mijn vader helemaal geen angst meer gehad om te sterven. Hij had een bepaald soort rust/vrede over zich gekregen en straalde net zoals mijn oma deed. Ik krijg nog steeds tranen in mijn ogen als ik eraan terugdenk, zo mooi.

    En mijn lieve stiefvader is afgelopen september overleden, ook aan kanker. Hij was een gelovig man, maar ook heel realistisch en nuchter. Op een gegeven moment lag hij op z'n bed in de kamer. Hij zei zelf dat hij niet zeker wist of hij sliep of wakker was, maar op een gegeven moment voelde hij een hand op zijn hand. Hij kreeg een heel fijn gevoel over zich en hoorde iemand zeggen; wees niet bang, ik ben bij je. Toen hij zijn ogen opendeed was er niemand in de kamer. Ook hij was vanaf dat moment vol vertrouwen dat hij naar de hemel zou gaan.

    Ik kan gewoon niet in woorden uitdrukken hoe fijn en bijzonder het is om zoiets te mogen meemaken. Zoals hun gezicht ging stralen als ze erover spraken, echt fantastisch.
     
    mixje, Hoop42, Manuk and 4 others like this.
  18. Marnatman

    Marnatman Fanatiek lid

    Jun 17, 2010
    2,382
    206
    63
    Male
    Bedrijfsleider
    In Grunn
    Ik ga gewoon als rook de lucht in en dat was het. Sprookjes bestaan nou eenmaal niet.
     
  19. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Wat prachtig....Al geloof ik er zelf niet in, ik heb begin dit jaar aan het ziekbed van mijn stervende tante gezeten, de dag voordat ze overleed. Ze keek opzij en vroeg toen aan mij of ik die indiaan ook zag staan. Ik antwoorde ontkennend, wat ze spijtig vond, dat zag ik aan haar gezicht. Ik zei haar dat zij misschien op dat moment dichter bij God was en dat Hij haar misschien iemand had gestuurd die zij wel, maar ik nu niet kon zien. Dit is dezelfde tante waar ik eerder in het topic over vertelde die op het moment van het overlijden van haar man, heel kort in een fel licht had gestaan met hem. En hoe het precies zit weet ik niet (net als iedereen is het gissen naar wat er daadwerkelijk gebeurd ;)) Voor mijn tante voelde het als een troost, en ze is heel rustig ingeslapen.
     
    luckynumber4 likes this.
  20. Itsme123

    Itsme123 Actief lid

    Oct 29, 2017
    129
    130
    43
    Female
    Ik geloof helemaal nergens in en ik ben er volledig van overtuigd dat dood ook echt betekent dat ik weg ben.
     

Share This Page