Wie helpt bij voeding? Te hoog cholesterol!

Discussion in 'De lounge' started by Hallooo, Nov 26, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Hallooo

    Hallooo Niet meer actief

    Hallo allemaal,

    Nadat mijn vader op jonge leeftijd is overleden aan een hartinfarct ben ik gescreend door mijn huisarts. Ik heb een fors verhoogd cholesterol(8.8). Dit was 2 jaar geleden. Ik heb meerdere keren laten prikken en ook mezelf op dieet gezet. Resultaat: 10 kg lichter, een beter cholesterol maar ik woog nog maar 49 kg.
    Nu ben ik zwanger en zit dit er weer aan, mijn cholesterol is dus weer niet goed. Ik wil na mijn zwangerschap meteen weer op dieet. (Ben pas 27!)Wie heeft er lekkere cholesterolarme recepten? Waar ik vooral naar op zoek ben is naar lijsten met een compleet overZicht van cholesterolarme opties. Zo weet ik bijvoorbeeld dat ik wel dropjes/zuurtjes mag ipv koek!
    Wie helpt? Alvast bedankt!
     
  2. yaro

    yaro Niet meer actief

    Is een mediterraans ‘dieet’ niet iets? Voor zover ik weet is dat erg gezond, onverzadigde vetten en geen pakjes/zakjes, minder vlees, meer vis en veel groenten.

    Verder lees ik mee, mijn zoontje is nu nog erg jong, maar alle mannen aan vaders kant hebben een erfelijk te hoog cholesterol. Ook op jouw leeftijd al heel hoog.

    Succes met de zoektocht.
     
    Hallooo likes this.
  3. pety01

    pety01 Actief lid

    Mar 3, 2011
    434
    219
    43
    NULL
    NULL
    Ontbijten met havermout en cholesterol verlagende margarine e.d.

    Maar kan je dit niet beter met een huisarts bespreken?
     
  4. Hallooo

    Hallooo Niet meer actief

    Ja dat kan zeker. Een bezoekje aan de diëtist ga ik ook doen. Alleen omdat ik nu zit met de zwangerschap en straks de borstvoeding komt dat pas daarna. Ik krijg dan ook medicatie omdat een dieet minimaal wat doet op mijn cholesterol. 1,2 jaar geleden had ik lijsten met alternatieven en producten die ik het beste kon eten maar die kan ik nu nergens meer vinden! Ik wil er wel al wat op gaan letten nu..
     
  5. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,173
    4,484
    113
    Wie je kan helpen is een dietiste! Zeker ook tijdens je zwangerschap het lijkt me handig om een deskundige even mee te laten kijken. Ik ben tijdens mijn zwangerschap ook gewoon bij een dietiste geweest, om goed te kijken naar een evenwichtig voedingspatroon, waarbij zowel ik als mijn baby de juiste voeding kreeg.
     
    Uuz likes this.
  6. Uuz

    Uuz VIP lid

    Dec 8, 2014
    6,241
    818
    113
    Zeker een doorverwijzing vragen (krijg je zelfs vergoed vanuit de basisverzekering , een paar uur iig maar dat zal in jouw geval genoeg zijn).
     
  7. Silinde

    Silinde Fanatiek lid

    Dec 8, 2011
    1,385
    29
    48
    NULL
    Bij mijn mannen
    Mijn zoontje heeft ook erfelijke cholesterol (de jongste is niet getest en de papa dus ook). Hij kreeg van de diëtiste een lijst producten die er grofweg op neerkomt dat je verzadigd vet (vet vlees, vette vis) moet beperken, koek en snoep beperken (want verzadigd vet), veel groeten en fruit moet eten.
    Als je een keer choco op de boterham wilt, is in BE (geen idee of ze dat in NL hebben) het merk Balade goed (en ik geloof dat Becel een vergelijkbare samenstelling had). Verder eet de oudste vnl. charcuterie op de boterham maar dan ontvette hesp, rosbief, ... en geen dingen als salami uiteraard.
    Bij het eten krijgt hij een beperkte portie vlees (100g) of vis (150g) en we eten vaker vis. Bewerkt vlees (gepaneerd, worst, hamburger) zijn te vermijden / te beperken.
    En verder veel beweging.
     
    Hallooo likes this.
  8. PenF

    PenF VIP lid

    Aug 20, 2009
    8,387
    2,241
    113
    Female
    Coach
    Dordrecht
    Vooral geen varkensvlees, niet teveel ei, veel groenten en fruit. Gewoon goed oppassen met vetten.
     
  9. vlavlip83

    vlavlip83 Bekend lid

    Jul 31, 2010
    795
    13
    18
    Gouda
    kijk ook eens naar rode rijst gist capsules, die hebben hetzelfde effect als de statines van de huisarts maar zonder de vervelende bijwerkingen.
    let er wel op dat er 10 mg manocoline K in zit.
     
  10. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    Jun 5, 2013
    7,016
    546
    113
    Ik kan je evt helpen
     

Share This Page