Dat huishouden en alle andere taken heb je ook al werkende moeder. Ik heb anderhalf jaar thuis gezeten na de eerste. Toen was ik ook de hele dag bezig. Maar met werken erbij is toch echt wel pittiger.
20 uur in 3 dagen.. Ben altijd 's ochtends thuis bij de kids, dus zie ze relatief gezien veel ondanks dat ik werk, vind ik wel prettig
Ik heb een contract voor 8-12 uur, maar in de praktijk is het minimaal 12 uur, vaak meer. Vanaf januari ga ik standaard extra uren werken, ik denk dat ik dan naar 14 tot 20 uur ofzo ga.
Als werkende moeder heb je deze taken ook + werk. En als tbm heb je deze taken en werk je niet daarnaast.
Ik werk nu 32 uur in 4 dagen en als onze jongste zoon in juni naar school gaat ga ik 34 uur werken in 5 dagen. 34 uur is fulltime voor mijn functie (zorginkoper bij een zorgverzekeraar). Ik heb veel flexibiliteit, ik kan grotendeels zelf mijn uren inplannen, ik werk niet volgens een rooster. Er zijn periodes dat ik veel van huis ben voor mijn werk, dan maak ik dagen van 07.00 tot 19.00. Mijn vriend heeft echt een 09.00 tot 17.00 baan en regelt alles thuis als ik lange dagen maak. Andere periodes is het rustiger en kan ik meer in huis doen. We hebben daarnaast 3 uur per week een werkster en mijn ouders passen 1 dag per week op. Op deze manier is het ontzettende goed te doen, we hebben nooit 'regel-stress' of zo.
Maar als werkende moeder hoef je in principe niet na een werkdag je hele huis schoon te maken, je komt in principe in een schoon huis thuis. Als je als thuisblijfmoeder thuis bent dan word er de hele dag geleefd in je huis en zou je dus de hele dag wel kunnen schoonmaken. In mijn geval heb ik iedere dag tussen de middag kinderen over de vloer, zowel mijn eigen kinderen als andere overblijf kinderen dus iedere dag de hele dag door gewoon troepies En nee ik zeg hiermee absoluut niet dat het leven als TBM te vergelijken is met dat van een werkende moeder maar veel werkende ouders vergeten dat wel dat jullie in een opgeruimd huis thuis komen.
Mijn huis blijft inderdaad heel schoon. Overdag ben ik samen met dl, zorg ik voor de dieren, maak ik het eten voor een groot deel af. Als ik ga werken komt man ook thuis, dan zijn we maar met z'n drieën. Oké zodra dl naar school gaat moeten vriendjes om 16 uur de deur uit. Alleen bij mijn nachtdiensten en incidentele dagdienst of vergadering ben ik alleen overdag. Werk 25 uur gemiddeld per week, daarnaast is er gewoon het huishouden, dochter, momenteel alles op zijn plek zetten na de verhuizing, straks schutting plaatsen en tuin katproof maken. Werken zegt niet altijd dat er niemand thuis is. Dit zal in de toekomst wel gebeuren, dan is dl. sowieso overdag op school.
32 uur en het ligt aan mijn rooster hoeveel dagen in de week. Onregelmatige diensten, dag-avond-nacht. Werk op een gesloten afdeling psychiatrie en verslaving.
dit is een voorbeeld van elkaar de loef afsteken. vind dit een beetje vallen onder kijk mij eens hoe druk ik het allemaal heb. als je beide werkt dan moet je de taken verdelen als dat allemaal te zwaar is moet je er misschien maar eens over nadenken of je niet minder of kan stoppen met werken. er word makkelijk gezegd maar als tbm werk je niet maar je weet niet altijd de reden waarom iemand een tbm is.
Kwam ik maar in een opgeruimd huis thuis, dit is alleen op de vrijdag omdat dan de schoonmaakster komt zodat we in het weekend niks in huis hoeven te doen. Andere dagen moet er vaak genoeg in de avond nog wat gedaan worden, want kinderen kunnen ook genoeg rotzooi in ochtend en avond maken, dus nee die vlieger gaat hier niet op. Hiermee beweer ik niet het drukker te hebben, ik vond tbm zijn zwaarder.
Altijd zo vreemd, wie ruimt mijn huis dan op overdag als ik werk? Want daar hebben wij echt geen tijd voor voor we naar het werk gaan en reken maar dat kinderen in dat uurtje voor school ook veel groep kunnen maken. Ik vind het echt peanuts om bij te houden op een vrije dag, maar na een lange werkdag heb ik er echt niet altijd meer zin in. Ook dan zal er een was gedraaid moeten worden etc.
Dat klopt, tot op zekere hoogte. Als ik om half 6 thuis kom staat de ochtend rommel er nog. Want daar heb ik om 7 uur s ochtends geen tijd voor. Dan ga ik koken, schooltassen uitpakken, trommels/bekers in de vaatwasser, eten, kids onder de douche. En dan is er ook weer rommel van een kind wat de klei tevoorschijn heeft getoverd in de drie kwartier dat je staat te koken. Afwas, een vieze keuken, douche, wasgoed etc. Dus ik kan nadat de kinderen op bed liggen, ook niet meteen gaan zitten.
Ik werk trouwens 36 uur. Werk 8 uur per dag. Ene week 4, andere week 5 dagen. Voor mn scheiding werkte ik 24 uur.
Gaap. Dat verdedigen van thuisblijfmoeders altijd. Ik ben 1.5 jaar thuisblijfmoeder geweest. Zwanger van nr 2&3 en daarna wennen aan de nieuwe situatie. Ja, dat was zwaar. Helemaal omdat ik moest herstellen van de zware zwanerschap. En omdat ik afgezien van het fijn samen zijn het pittig vond met huilbaby's en omdat ik het geestdodend vond. Maar het was een miljoen x zo makkelijk vergeleken met de situatie van wanneer ik er ook nog eens naast had moeten werken. Wbt thuis komen in een netjes huis: Mijn man werkt net als ik in de zorg (onregelmatige dienst). Voor de kinderen is dat ideaal: bijna altijd is wel 1 van ons thuis. Maar ik heb wel vaak dat ik vroeg heb en hij dan laat. Sta ik dus overdag de poten uit m'n lijf te rennen, dan kom ik thuis in een rommelig huis en moet dan soms nog boodschappen doen, altijd nog koken en dan ook het bedritueel van drie kinderen in mn eentje doen. En daarna de was doen. En puin ruimen. En dat geeft helemaa niets. Ik doe het met liefde. Maar altijd dat vergelijk. Blehhh wees blij met je leventje of indien je er niet blij mee bent: verander er dan wat aan waardoor je er wel blij mee wordt.
Heeft niet met elkaar de loef afsteken te maken. Is gewoon een logische conclusie. Je moet het toch ook beiden doen dan? Mijn huis stoft zichzelf niet af als ik aan het werk ben. En als je denkt dat het minder zwaar is om te werken zou je dat altijd nog kunnen overwegen.
Volgens mij doe je er zelf net zo aan mee met je: " miljoen keer makkelijker". Misschien zelf ook wat beter op je woorden letten.
Maar dat werkt twee kanten op he. Ik werk voltijd omdat ik gescheiden ben en papa het (financieel) laat afweten (en ik daar ook niet afhankelijk van wil zijn). Het begon hierzo omdat jij zei dat moeder zijn ook een baan is. Maar we zijn hier bijna allemaal moeder dus dat weten wij ook wel.
Dit is helemaal geen voorbeeld van elkaar de loef afsteken. Ik spreek echt niet met ‘trots’ dat ik het drukker heb en zeg ik al helemaal niet dat ik het zwaar heb. Waar haal je dat vandaan uit mijn bericht? Gaat me erom dat jij aangeeft als tbm veel taken te hebben maar die taken vallen echt niet weg als werkende moeder. Dus je hebt die taken plus nog werk. Tbm is volgens jou ook werk. Hebben werkende moeder dan twee banen? En nee, ik weet inderdaad niet de reden waarom moeders tbm zijn. Maar als tbm werk je niet, dat is gewoon zo. Dan maakt de reden niet uit. Weet jij daarnaast de reden dat moeders werken? Wel erg makkelijk zeggen dat ze dan maar minder moeten werken of stoppen.