's Nachts steeds wakker

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door BeckyB, 29 nov 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BeckyB

    BeckyB Actief lid

    8 dec 2016
    204
    39
    28
    Onze zoon heeft vanaf 6 maanden eigenlijk best goed doorgeslapen. Natuurlijk wel eens met periodes wat minder, maar meestal mochten we niet klagen. Hij is nu 15 maanden.
    Nu is hij al een aantal weken aan het spoken 's nachts. Hij wordt vaak op dezelfde tijden wakker: Als wij net op bed liggen, rond 1 uur en rond 5 uur.
    In het begin gaven we hem een speentje en als we dan wegliepen begon hij weer te huilen. We bleven er dan even bij zitten.
    Nu lopen we weg, laten we zijn deur een stukje open en het licht op de overloop aan. Dan mogen we iets vaker weg lopen.
    Soms huilt hij en dan heeft hij zijn ogen nog dicht en zijn speen in zijn mond.
    Herkent iemand dit? Wat kunnen we het beste doen?
     
  2. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Heeft hij het koud?
     
  3. BeckyB

    BeckyB Actief lid

    8 dec 2016
    204
    39
    28
    Nee, dat denk ik niet. Hebben hem al extra kleding aan gedaan en dat brengt geen verandering.
    Bedankt voor het meedenken!
     
  4. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Tandjes? Groeispurt en dus extra honger?

    Mijn dochter heeft net namelijk ook weer zo'n fase gehad. Ook huilen met ogen dicht en speen in. En wakker rond 01:00 en 03:00
    Ook ineens weer huilen bij het weglopen.
    Hier waren het 2 kiezen. Duurde dik 2 weken.

    Als ze 's morgens om 05:00 wakker werd was het van de kou. Dus dikkere slaapzak aan hielp.

    Vorige week huilde ze tussen 22:00 en 01:00 en ik snapte er niks van. Van alles geprobeerd maar niks leek te helpen. Toen heb ik haar als laatste redmiddel een fles melk gegeven. Binnen 5min sliep ze en werd pas 8 uur later wakker...... had dus gewoon honger.

    Lastig he dat ze niet gewoon kunnen roepen wat ze nodig hebben!
     
  5. BeckyB

    BeckyB Actief lid

    8 dec 2016
    204
    39
    28

    Inderdaad heel lastig! Hij heeft wel 4 kiezen gekregen, maar ik had het idee dat die wel redelijk door waren. Maar boven kan ik het niet goed zien.
    Het gedrag dat jij beschrijft bij de kiezen lijkt wel op wat ons zoontje doet. Maar kan dat zo lang duren?
    Honger is het niet denk ik...
     
  6. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    19.020
    15.055
    113
    Rond 01:00 en tegen 05:00 (hier begint t meestal 04:30) herken ik wel van onze dochter al is die nu 11 maanden. Die slaapt dan heel licht rond die tijden. Wat er ook dwars kan zitten, dan is dat in de nacht wel een probleem en dat merken we rond die tijden. Scheetje, tandjes, labeltjes aan kleding/slaapzakje, kriebel neusje, extra honger of speen kwijt oid.

    Wij mogen nu nog gewoon weglopen maar we merken dat daar ook verandering in komt, t gaat wat moeizamer nu. Wat hier vaak helpt, maar wellicht houd dat ook op tzt, is gewoon weggaan, deur dicht en dan nog even roepen 'ga maar slapen, het is goed, mama/papa is beneden/vlakbij .' oftewel uit zicht is niet weg. Veelal is t hier dan ook gewoon klaar. Maar zit er wel een check in, dan 'roept' ze en moet ik ook wel antwoord geven, waar vandaan maakt niet uit, doe ik dat niet dan is t herrie. Maar ik vermoed dat dat standaard is, ik ken er meerdere die 'checken' namelijk.
     
  7. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Het kan ook een combinatie zijn van dingen. Mijn dochter is ook heel hees en verkouden nu. Dat slaapt natuurlijk ook minder lekker.

    En de helft van de tijd is het hier gewoon een fase van 2/3 weken slechte nachten die zonder reden lijkt te zijn. Of er is wel een reden maar ik begrijp haar niet... :roflmao:

    Meestal ga ik gewoon het rijtje af; speen, knuffelen, koud, honger, tandjes, griepje... En dan hopen dat ik er snel achter ben ;)
     
    Blijdorp vindt dit leuk.
  8. BeckyB

    BeckyB Actief lid

    8 dec 2016
    204
    39
    28
    Vannacht ging het iets beter.
    Hij moest even huilen rond 23 uur. Ik heb even afgewacht en hij werd zelf stil.
    Rond 2 uur wakker. Speen gegeven en deur open. Toen mocht ik weg. Rond 5 uur een gilletje gehoord, maar dat was alles.
    We hebben zijn deur open gehad vannacht en een lampje aan op zijn kamer en de halve nacht ook op de overloop.
    Toch bevestiging nodig denk. Misschien toch bang.
     
  9. Kache

    Kache VIP lid

    11 jan 2012
    6.260
    1.165
    113
    Mijn kinderen sliepen allemaal slechter na eerste verjaardag met de 'piek' van problemen rond de 15 mnd... Voor mij dus echt een beruchte leeftijd ;). Ging, zoals alle fasen, vanzelf weer over, vooral na 18 mnd werd het duidelijk beter.

    Go with the flow zou ik zeggen :thumup:
     
  10. BeckyB

    BeckyB Actief lid

    8 dec 2016
    204
    39
    28
    Goed om te horen dat hij niet de enige is. Nu maar uitzitten dan.
     
  11. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Maar het klinkt al beter, 1x naar binnen geweest toch?
    Ik heb er vannacht weer gezellig een uur naast gelegen :p
     
  12. BeckyB

    BeckyB Actief lid

    8 dec 2016
    204
    39
    28
    Zeker beter. Afgelopen nacht weer doorgeslapen! Hopelijk houdt hij het vol.
    Vervelend dat het bij jullie minder ging. Blijft toch zoeken he
     
  13. Betsy

    Betsy Niet meer actief

    Ik drink vandaag gewoon heeeeel veel koffie op mijn werk :p
     
    BeckyB vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina