kamer van 6-jarige ongeordend en ze vind zelf prima..??!!!

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door mamajojo79, 27 nov 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.561
    36.545
    113
    Ik haat rommel, maar je kunt serieus niet van een 6 jarige verwachten dat ze dat allemaal zelf gaan doen. Daar heeft mijn 10-jarige nog moeite mee joh.
     
  2. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.828
    7.451
    113
    Ik kom gewoon bijna niet op de kamers van de kinderen als het een bende is. De kamer van zoon ruim ik 1 keer per 2 weken op, omdat ik dan ga stoffen en zuigen. Hij kan het heel goed zelf, maar ik vergeet het vaak van tevoren te zeggen. En als hij dan op dinsdag zijn kamer opruimt, en ik ga pas donderdag poetsen, dan staan er op woensdag al weer bouwwerken van lego en kapla. Ik vind het net zo handig om het snel zelf te doen.
    Dochter heeft een kamer beneden, met glas in de deur, naar de woonkamer, daar loop ik tig keer langs, en erger ik me eerder aan de rommel. Zij is 6. Maar haar laat ik lekker haar gang gaan. Het is echt haar domein, ik heb daar niks te zoeken behalve het bed verschonen (afhalen doet ze zelf), was opruimen in de kast en kleren voor haar pakken voor de volgende dag. En dan eens in de 2 weken poets en zuig ik daar. Zij wil absoluut niet dat ik haar kamer opruim, omdat ze overal vakjes en laatjes voor heeft (ik zie de logica totaal niet, zij wel, dus laat ik haar lekker). Dus zij ruimt dan haar kamer wel op voor ik schoonmaak.
    Verder laat ik ze hun gang gaan. het is niet mijn kamer tenslotte, maar zij moeten zich er fijn voelen. En mijn zoon voelt zich absoluut veel fijner in een kamer vol bouwwerken en 'rommel' dan in een opgeruimde kamer, wie ben ik dan om constant te eisen dat hij opruimt?
     
    famofthree vindt dit leuk.
  3. In your eyes

    In your eyes Niet meer actief

    Mijn dochter is ook zo, maar tegelijkertijd is ze wel gek op programma's die te maken hebben met interieurstyling.
    Tegenwoordig ruimt ze dus haar kamer niet meer op (alleen het woord opruimen, hoe durf je :p) maar speelt ze VT-wonentje :roflmao:
    (Inclusief de uitspraak "weer verliefd op je slaapkamer" )

    Ik weet niet of jouw kindje daar ook gevoelig voor is, maar misschien anders samen een aflevering van droomkamers (iedere zondag om 18:30 op nickelodeon) kijken en in plaats van de woorden 'kamer opruimen' 'kamer mooi maken' gebruiken? :p
     
    Esila, Riverdale87, littleladybug en 2 anderen vinden dit leuk.
  4. Line

    Line Fanatiek lid

    7 jan 2007
    2.694
    266
    83
    Haha.. dit. Zo ben ik ook.

    Mijn man is echter wel geordend. Het is echt karaktergebonden.

    Hier leer ik ze de basis:
    Opruimen van eigen speelgoed
    Kleding of in de wasmand of in de kast
    Helpen met tafel dekken of afruimen.
    Zo een keer in de zoveel tijd gaan we samen grondig de slaapkamers door.
     
    Nescio vindt dit leuk.
  5. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.712
    8.444
    113
    Vrouw
    Ach ik herken het wel om niet tegen rommel te kunnen. Ik zou nooit de kast ongeordend vol kunnen proppen, deur dicht en weglopen. Gelukkig is mijn oudste wel opgeruimd. Straks zullen ze een kamer moeten delen en dan vind ik het wel belangrijk dat ze verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen spullen.

    Op de kamers zet ik voorlopig nog niet teveel speelgoed neer. En anders waarschijnlijk vooral dingen die in bakken gaan en daardoor makkelijk op te ruimen zijn. Het is hier de bedoeling dat ze, waar ik zicht heb, eerst de bak inleveren voor ze de volgende bak krijgen. En dat ze de kamer een beetje netjes achterlaten als ze daar van af gaan.

    Maar morgen halen wij bakken voor de nieuwe kast en ik hoop echt dat er genoeg gewenning in zit om het vol te houden nu ze zelf de bakken kunnen gaan pakken.

    Maar goed ik vind bakken in ieder geval veel beter werken dan alles uitstallen op planken. Als je dan gaan knutselen pak je ook makkelijk de hele bak mee en daar kan je alles weer makkelijk in terug gooien.
     
  6. elsie89

    elsie89 Fanatiek lid

    27 sep 2014
    3.647
    1.252
    113
    randstad
    Onze dochter houd van opruimen nou dat heeft ze niet van mij. Ik had vroeger altijd een enorme puinhoop op mn kamer. Elke vakantie moet ik t opruimen maar...... Inmiddels is mijn huis einde vd dag meestal opgeruimd en liggen mijn vieze kleren netjes in de was dus laat het los het komt pas goed als je 25 bent ;) nee hoor maar ik zag echt als vokwassene pas de meerwaarde van opruimen dua volgens mij is het ook behoorlujk karakter gebonden
     
    Biny vindt dit leuk.
  7. silvana81

    silvana81 Fanatiek lid

    12 feb 2007
    2.777
    17
    38
    administratie
    Diemen
    Hier ook een 6 jarige die opruimt op haar manier, heb nu kasten van ikea in haar kamer met diverse Laatjes. La voor potloden/stiften. Grote la voor kleurboeken/tekenblokken. La voor knutselspullen schaar/lijm/plakband etc....dat werkt wel en tuurlijk lekker rommelig in de la maar het ligt wel bijelkaar.

    Ze gaf laatst aan niet meer te spelen met playmobile en poppen dus binnenkort dat opruimen scheelt ook een hoop in haar kamer.
     
  8. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.069
    1.303
    113
    Nederland
    Laat het los.. ik ben redelijk geordend, maar mijn man en zoon totaal niet! Zowel tegen mijn man en zoon zeg ik regelmatig: het is dat jullie hoofd vast zit anders zou je die nog kwijt raken!:D

    Eens in de maand moet m'n zoon zijn kamer opruimen. Dat zijn de momenten dat ik grondig zijn kamer schoonmaak en tussendoor poets ik tussen de speelgoed z'n kamer schoon.
     
  9. Fietwordtmama

    Fietwordtmama Niet meer actief

    Haha. Hier net zo. Ik zeg meestal dat ik over een uur kom stofzuigen en dat ik niet eerst nog spullen van de grond opraap en dat alles dus gewoon in de stofzuiger verdwijnt. Dat helpt ook.
    Maar dan liggen wel de soldaatjes, auto's en lego allemaal door elkaar in de bak.
    Als het hem niet boeit dan ga ik daar ook geen moeite in steken.
     
  10. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik denk dat je het ook wat meer moet loslaten, maar snap je wel. Ik ben zelf ook chaotisch tot het moment dat ik het niet meer aankan, en dan ga ik als een gek heel drastisch opruimen. Dat wil ik liever niet voor mijn kinderen ;)
    Mijn oudste van 5,5 is ook een beetje zo, ze probeert ook vaak onder het opruimen uit te komen en het kan haar niks schelen wat waar ligt. Maar wel om hulp vragen als ze iets niet kan vinden. Ik probeer dus samen met haar dingen op een vaste plaats te leggen. Aan het eind van de dag ruimen we samen op. Haar jongere zusje van 3 is hier veel beter in en ruimt enthousiast op, maar ook zij 'speelt' door dingen door elkaar te halen, legoblokjes in het keukentje bijv. (dit is dan 'koken') en blokken bij de poppen, etc..

    Het verschil is, zij herinnert zich wel waar iets ligt. Het is heel opmerkelijk, als ze met iets gespeeld heeft en je bent het kwijt, vraag het haar en ze weet waar het ligt. Soms zelfs de dag daarna nog.

    Als ik 's avonds mijn ontplofte woonkamer rondkijk probeer ik te denken 'goed, ze hebben tenminste lekker gespeeld.' :D
     
    Marchella vindt dit leuk.
  11. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Ik denk dat het heel erg per kind verschilt. Het is een karakter trek en daar kan je wel wat aan sturen. Maar niet heel veel. Mijn middelste ruimt goed op, houd zelf ook van netjes en gestructureerd. Maar kan tegelijkertijd nog geen snipper papier weg gooien. Mijn oudste ging altijd pas echt opruimen als ik heel dramatisch en met veel dreigementen de vuilniszakken tevoorschijn haalde, om zogenaamd al zn speelgoed weg te gooien. Dan werd het alsnog maar een beetje weggestopt maar hij kon wel dingen weg doen.

    Die laatste is nu lekker aan het puberen. Zn kamer regelt hij zelf. Daar bemoei ik me niet mee, en mn hulp komt er ook niet. Als hij klaagt dat hij geen sokken meer heeft, zeg ik liefjes dat die ook niet gewassen worden als ze niet in de wasmand liggen. En dat gaat eigenlijk best goed sinds kort.
     
  12. tuc

    tuc Niet meer actief

    Mijn 9 jarige vind het ook prima dat haar kamer een grote bende is.
    Maar ik niet;)
    Dus hier zijn wel regels over opruimen, ik kan mij nog van vroeger herinneren dat mijn moeder niet eens meer kon staan op de slaapkamer van mijn zus.
    Dus om de zoveel dagen moet ze hier alles aan kant maken.
     
  13. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Maar 9 is wel totaal anders dan 6, toch?
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja maar die regels gelden voor mijn 4 jarige ook hoor. 2x per week stofzuig ik boven en dan wil ik er dus in kunnen;)
    Nu is mijn 4 jarige niet zo'n vreselijke sloddervos gelukkig, maar ook hij moet opruimen en de boel netjes houden.
    Alles heeft vaste bakken in de kast en daar wordt het (met hulp) ook in opgeruimd.

    En zelf zien ze ondanks het gemopper ook de voordelen ervan in. Mijn zoontje merkt al dat bij sommige vriendjes de helft van speelgoedsets kwijt zijn je dus nergens lekker mee kan spelen.
     
    Esila vindt dit leuk.
  15. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Hier ook twee keer per week boven stofzuigen. Dan moeten de vloeren leeg zijn. Waar ze hun speelgoed laten zal mij een zorg zijn eens per zoveel tijd ruimen we alles netjes op. Maar ze heeft bakken genoeg op haar kamer dus daar ligt alles meestal wel in. Alleen ligt het vaak door elkaar. Helemaal prima.

    De oudste houdt niet van rommel. Die wordt er onrustig van dus zijn kamer ziet er meestal beter uit.
     
  16. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Snap ik. Maar TS verwacht dat haar dochter alles op een gestructureerde manier opbergt, ipv opbergt tout court. Toch nog wel net iets anders, vind ik.
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    O zo. Nou uit zichzelf doen ze dat ook niet nee. Daarom werkt deze structi mama:p al vanaf dat ze klein zijn met bakken. En weten ze dat alles een vaste plek heeft. Ze hoeven daar verder niet over na te denken, gewoon erin stoppen;)
     
  18. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.627
    9.138
    113
    Vrouw
    Rotterdam

    Ja idd, dat werkt hier ook :D
     
  19. nelta

    nelta VIP lid

    28 apr 2009
    18.627
    9.138
    113
    Vrouw
    Rotterdam

    Dat krijg ik mijn man nog geen eens aangeleerd :roflmao:
     
  20. Superjollie

    Superjollie Fanatiek lid

    13 feb 2011
    1.821
    72
    48
    Groningen
    Wij werken ook met bakken en vaste plekken. Onze oudste zoon is 7 en die kan hier zelf aardig mee uit de voeten. Ik geef wel aan wat er opgeruimd moet worden en ongeveer 1x per maand loop ik alles zelf een keer langs om het speelgoed uit te zoeken en te sorteren. Dat kost me niet heel veel tijd, omdat het meeste netjes wordt opgeruimd.

    Ik vind het niet erg om de kinderen hier nog in te begeleiden, ik zie ze het nog niet uit zichzelf doen.
     

Deel Deze Pagina