Staking basisscholen

Discussie in 'De lounge' gestart door Koraal82, 19 okt 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Beheer

    Beheer Administrator
    Medewerker

    11 feb 2005
    16.273
    2.975
    113
    Dames, we dwalen enigszins af. Graag weer terug naar de staking.
     
  2. Harperhazel

    Harperhazel Niet meer actief

    Ik vind het hier altijd wel typisch dat het altijd dezelfde ouders zijn die verhaal komen halen.
    Op mijn werk kom ik het ook veel tegen, altijd dezelfd ouders die lijken te denken dat hun kind het enige kind op de wereld is en daarvoor alles willen weten/vragen/horen.

    Ik vertrouw de juf van mijn zoon 100%, als zij hem terecht zet voor iets dan zal hij het er wel naar gemaakt hebben.
     
    puzzelstukje, Mamaa6, tuc en 4 anderen vinden dit leuk.
  3. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Klopt. Daarom zal hij dus een heel andere richting kiezen qua studie.
     
  4. lies276

    lies276 Niet meer actief

    Om uitleg vragen of openlijk de leerkracht afvallen met je kind erbij zijn twee totaal verschillende dingen.
    En daarnaast lijkt het me reuze irritant als leerkracht als ouders zich met allerlei details op school willen bemoeien. Als ze al zo overbelast zijn, zou dit de druppel kunnen zijn.
     
  5. Mirro

    Mirro Fanatiek lid

    27 dec 2007
    1.782
    30
    48
    Laatst had ik het nog met collega’s over de staking. Hoe lekker het is om een extra vrije dag te hebben. En dat het nog beter voelt omdat we zoveel ouders benadelen. Echt genieten!
    Krijg echt hele nare kriebels van dit topic.
    Om nog maar te zwijgen over ouders die vinden dat ze alles voor hun kind moeten oplossen/recht zetten.
     
    Anakin, Madeliefje06, puzzelstukje en 7 anderen vinden dit leuk.
  6. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Ik ben absoluut geen lerares.

    Alleen een ouder...die vindt dat er heel veel prinsjes en prinsesjes rondlopen.
     
    Pipo30, puzzelstukje, lies276 en 8 anderen vinden dit leuk.
  7. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Dat zou best kunnen, dat weet ik niet.
    Ik vertrouw ook de juf voor 100% maar ik ken zelf ook mijn kind beter dan de juf. Als ik dus een verhaal hoor en zelf mijn vraagtekens erbij zet dan vraag ik gewoon om uitleg. Ik snap ook niet zo waarom sommige hier zo krampachtig over doen.
     
  8. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Ik krijg de kriebels van mensen die net doen alsof een leraar een heilige is en vinden dat je alles moet pikken als zij iets zeggen en of iets doen.
     
    Lieke1989, suus1983 en jessy77 vinden dit leuk.
  9. Mirro

    Mirro Fanatiek lid

    27 dec 2007
    1.782
    30
    48
    Weet je, niemand is perfect en dat weten kinderen ook. Vertrouw er op dat ze hun eigen boontjes kunnen doppen. Lukt dat nog niet? Geef ze thuis tips en laat ze het proberen.
    Vertrouw je kind, vertrouw haar/zijn leerkracht. Echt, het komt allemaal goed. Zelfs als de heilige een fout maakt, vertrouw er dan op dat dat goed komt, zonder je er als ouder In te mengen.

    Overigens, als dingen echt vaak gebeuren vind ik het prettig als ouders informeren. Maar echt, er gaat zoveel mis op een schooldag, (net als bij elk ander beroep), maar leerkracht en kind weten elkaar altijd weer te vinden. Daar ben je niet heilig voor, maar leerKRACHT. Dat doe je met je hart...
     
    puzzelstukje, tuc, Caithy en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  10. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik vind dit heel bijzonder...
    Waarom zou ministerie dit moeten doen? Primaire onderwijsinstellingen zijn zelfstandige professionele organisaties, zelfsturend en budgetterend. De meeste hebben naast lumpsum ook een eigen inkomstemstroom. (Verdeling is ongeveer 70/30).
    Lumpsum financiering is gekomen op initiatief van het onderwijs zelf: wens om de budgettering en vrije verdeling van middelen zelfstandig te beheren. Het is niet 'makkelijk' om de autonomie en verantwoordelijkheid bij de scholen neer te leggen. Dat was de wens van het onderwijs zelf.
    Daaarnaast zijn po instellingen organisaties met financiele professionals aan de top, die zeer goed betaald worden voor deze verantwoordelijkheid.

    Voor de benodigde eis van 1,4mld:
    Hiervoor hoeft ministerie hoop ik geen 'plan mee te bedenken'. De berekening van het benodigd budget is neem ik aan gebaseerd op een concreet plan × €X benodigd bedrag - reeds beschikbare middelen.
    Zonder een goed onderbouwd business plan heeft nooit iemand financiering gekregen.
     
    Anita1983, Lieke1989, Juul75 en 4 anderen vinden dit leuk.
  11. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Kinderen zijn in de klas echt wel anders dan thuis hoor. Heb geen illusies, dit kan overigens 2 kanten op. Positief of negatief.

    Hier ook een ouder die even verhaal kwam halen, omdat ze (voor de zoveelste) keer gebeld was omdat haar kind iets gedaan had wat niet mocht. Dat andere kind zal het er wel naar gemaakt, anders reageert mijn kind niet zo... Nou dat was dus niet zo en deze ouder werd even vertelt dat schoolregels heeft waar je je aan te houden hebt, of je als ouder het er mee eens bent of niet.
    En verhaal halen of uitleg vragen om een bepaalde actie? Gezien het feit dat je kind gesproken had en juf dus de regels toepast, blijkt maar weer dat we niet achter de juf staan.
    Sommige dingen zijn het bespreken waard, maar andere moeten kinderen oplossen met juf.

    Om terug te komen op het staken:
    Je hoort zoveel verhalen en nu is het meer regionaal dan het hele land.
    Het maakt het er niet duidelijk op en geeft geen goed signaal naar de overheid, en dan sla je de plank mis.
     
  12. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Dus eigenlijk moeten wij als ouder gaan staken omdat we het geld goed verdeelt willen zien?
    Ik ben nu al voor!
     
    Lovely83, puzzelstukje en Amarens vinden dit leuk.
  13. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Huh?
    Onderwijsbudget gaat niet via individuele scholen maar via de overkoepelende po-instelling, lees: schoolbesturen.
    De scholen zelf vallen meestal gezamenlijk onder een bestuur waar de complete back-office wordt geregeld. Inclusief budgettering en financieel beleid. Individuele school is de operationele 'filiaal' binnen een bestuur.
    Administratief apparaat zou ongeveer 20x zo groot worden als ieder school haar eigen bestuur,rvt,hrm-afdeling,afdeling financien en beleid, it-beheer enz zou hebben.

    Overheid is ook geen werkgever van de leraren maar de po-instelling waar ze onder vallen.
    Eigenlijk lees ik dus dat de scholen bij hun werkgever moeten staken (want deze staat niet achter de staking, echt?), en niet bij de overheid?
     
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Het artikel gaat over de algemene reserve, niet over de bestemmingsreserves.
    Voor een gezonde continuiteit moet deze circa 14% zijn (heel grof). Bij veel po-instellingen zijn de algemene reserves veel hoger.
     
    Lieke1989 en Syane vinden dit leuk.
  15. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik denk wel dat gebleken is dat het autonome beheer toch niet helemaal vlekkeloos verloopt. En daar moet dan wellicht toch naar gekeken worden. Plannen voor waaraan het geld besteedt zou moeten worden lijkt mij het probleem niet, ik denk dat ze dat heel goed kunnen verantwoorden. Daar hoeft het ministerie niks mee. Wel denk ik ook dat die een rol moeten spelen in het toezicht oo de geldstromen richting de schoolbesturen en daarna richting de soecifieke scholen.
     
  16. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik bedoel niet dat elke individuele school zijn eigen bestuur en financiële afdeking moet hebben. Maar dat er beter gekeken moet worden naar waar het geld heen gaat. Besturen worden wel te groot met te veel verantwoordelijkheid. Daar moet goed de bezem door. Waar 10 jaar geleden een hoop geld naar de overkoepelende PO instellingen is gegaan voor kleinere klassen is dat geld daar nooit voor gebruikt.
     
  17. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Ik ook, waar kan ik me melden? ;)
     
    Caithy vindt dit leuk.
  18. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.238
    11.817
    113
    Dat klopt dan toch niet. Dan moet dat geld daar als de wiedeweerga wel heen. Om direct tot werkdrukveichting te komen. De politiek vraagt nu juist om een goed plan van de besturen die het geld beheren zodat dit niet nog eens gebeurd. Lijkt mij logisch.
     
  19. Harperhazel

    Harperhazel Niet meer actief

    Ik ken mijn kind ook beter dan de juf maar vertrouw erop dat als er wat tussen hen voorvalt ze daar samen uit kunnen komen, daar hebben ze mij niet voor nodig.
     
    Caithy, Madeliefke en lies276 vinden dit leuk.
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Nee dat klopt idd niet. En ik denk dat het onderwijs zelf goed in staat is die plannen te maken. En daar zouden de overkoepelende PO instellingen in moeten sturen en steunen. Maar mijn inziens ligt het probleem bij het feit dat deze besturen te groot worden en dat er dus dingen mis gaan. Dat geld voor kleinere klassen is jaren geleden echt naar de instellingen gegaan. Maar nooit op die manier gebruikt en dus opgepot.

    Maar ouders lezen een nieuwsbericht dat scholen dit opppotten en weer minder steun voor de leerkrachten die dit goed kunnen gebruiken.
     

Deel Deze Pagina