Wat vinden jullie? Intensief sporten tijdens zwangerschap

Discussion in 'Zwangerschap' started by Fien01, Dec 8, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Issie

    Issie Actief lid

    Mar 16, 2015
    324
    93
    28
    Ik heb het aan de gynaecoloog gevraagd toen ik pril zwanger was, zij raadde het alleen maar aan. Ondanks mijn voor geschiedenis met miskramen, vroeggeboortes. (Er is wel een oorzaak gevonden voor mijn vroeggeboortes, waarvoor ik nu medicijnen slik, zou het uiteraard niet aanraden in andere gevallen) Maar goed zolang je je aan bepaalde voorschriften houd en je lichaam sporten al gewend was voor de zwangerschap is het alleen maar gezond. En ik denk dat een zwanger lichaam wel heel goed is met het aangeven als je over je grenzen heen gaat.

    Ik heb even op haar Facebook gekeken en ze doet zover ik het zie toch geen gekke dingen? En ze ziet er hartstikke gezond uit. En zet er ook bij dat je eerst met je gyn/verloskundige moet overleggen als je wilt sporten.
     
  2. Fien01

    Fien01 Lid

    May 15, 2017
    97
    29
    18
    Female
    Was gewoon benieuwd wat jullie er van vinden. Ik heb er weinig verstand van en ben (nog) niet zwanger. Hoop dat dat snel mag gebeuren.
    Is absoluut geen jaloezie, ik moet er echt niet aan denken om überhaupt zo hard te sporten :roflmao: ook niet nu ik niet zwanger ben.
    Ben niet zo sportief.
    Weet nu iig dan dat het geen kwaad kan
     
  3. Aardbeitjes

    Aardbeitjes Bekend lid

    Jul 24, 2017
    837
    713
    93
    Female
    Ik ben rete jaloers...op zo'n achterwerk :roflmao: Hoop dat ik minstens tot 30 weken door kan gaan met sporten (mom in balance)!
     
    Rosje83 likes this.
  4. Simba1992

    Simba1992 Fanatiek lid

    Dec 8, 2017
    1,033
    1,020
    113
    Female
    Ik volg Emily Skye ook op instagram en ik vind haar er supergezond en stralend uitzien! Als het mag van haar dokter en ze voelt zich er goed bij, waarom niet?:thumup: Ze geeft altijd aan rustiger aan te doen dan voor haar zwangerschap en niet over haar grenzen heen te gaan. Ik zou willen dat ik zo fit was :roflmao: ben (nog) niet zwanger en sport nu al niet. Misschien toch maar eens mee beginnen...

    Waar ik trouwens wel mijn twijfels bij heb is deze:
    https://instagram.com/p/BcZ14kJlUci/

    Ik heb er ook niet veel verstand van, maar 4,5 maand zwanger en dan nog een sixpack hebben! Heeft de baby dan wel ruimte om te groeien?:eek:
     
  5. Draaikont

    Draaikont Fanatiek lid

    Jul 13, 2015
    2,576
    907
    113
    Dit valt wel mee toch? Sowieso kwam de baby prima groeien.
    Er was een tijdje een docu over sporten en zwanger zijn.
    Was een vrouw die deed nog zwaar gewicht heffen. Kleine buik en normaal gezond kind. Bevalling ging juist reuze snel omdat ze zo gespierd was.

    Denk dat we ons meer zorgen moeten maken over mensen met obesitas dan dit.
     
    Simba1992 likes this.
  6. Oceanna

    Oceanna Fanatiek lid

    Oct 12, 2015
    3,438
    1,423
    113
    Female
    Ook daar kan het gewoon allemaal prima verlopen zonder problemen voor de kleine.
     
  7. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,229
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    Bij heel veel vrouwen die zwanger zijn van de eerste zie je met 18 weken nog helemaal niets. Die sixpack lijkt me dus geen probleem.
     
  8. Simba1992

    Simba1992 Fanatiek lid

    Dec 8, 2017
    1,033
    1,020
    113
    Female
    Ah oke, dat bedoel ik dus dat ik er geen verstand van heb haha:roflmao:
     
  9. Aardbeitjes

    Aardbeitjes Bekend lid

    Jul 24, 2017
    837
    713
    93
    Female
    Klopt! Zelfs nu bij een 2e groeide ik pas na 20 weken. Het hoeft niets te zeggen
    Buikspieren (rechte) trainen na je 1e trimester is wel bewezen niet goed voor je kleintje
     
    Simba1992 likes this.
  10. Rosje83

    Rosje83 Fanatiek lid

    Jul 17, 2017
    1,908
    1,757
    113
    Female
    Daar ben ik inderdaad wel mee gestopt, heb me zo goed mogelijk ingelezen over trainen tijdens de zwangerschap. Je traint ze natuurlijk vaak nog mee met andere oefeningen, maargoed, je gebruikt ze ook als je overeind komt in bed dus dat is geen probleem!

    Ik kan me er altijd een beetje druk om maken hoe erg mensen tegen sporten zijn, tijdens een zwangerschap, maar ook buiten dat. Ik train in de lente & zomer (tijdens het seizoen) ongeveer 6 keer per week (hardlopen, fietsen, zwemmen, kracht) en je wilt niet weten hoeveel commentaar ik daarop krijg! :roflmao:
     
  11. trillian

    trillian Actief lid

    Jun 21, 2011
    230
    307
    63
    Female
    Omgeving Den Haag
    Ik ben er dus zo eentje die nog ‘fanatiek’ sport: krachttraining, HIIT en crossfit.

    Mijn redenen hiervoor zijn (in een willekeurige volgorde)
    - Ongeveer 3x per week even mijn hoofd leeg maken, heerlijk.
    - Vanwege hypermobiliteits syndroom en BI is het belangrijk dat ik mijn core- en spierkracht op nivo houd. Doe ik dat niet dan gaat het vrij snel heel slecht met überhaupt nog bewegen. Bij mijn eerste zwangerschap kreeg ik uitvalverschijnselen in mijn benen en tintelingen in mijn voeten en kuiten. Lopen ging nog amper. Dat wil ik dit keer voorkomen.
    - Het is fijn om te weten dat je met een goede conditie de bevalling in gaat.
    - Het is bewezen dat baby’s van moeders die gesport hebben tijdens de zwangerschap gemiddeld een hogere agpar score hebben (als je wilt kan ik hier de artikelen bij zoeken): je geeft je baby dus ook een betere start.

    Sommige mensen die mij bezig zien zullen denken dat ik te zwaar train, omdat ze hun eigen referentiekader gebruiken. Maar ik heb wel degelijk mijn intensiteit van de workouts en de zwaarte van mijn gewichten aangepast naar ongeveer 40 tot 60% van wat ik voorheen deed. 45kg klinkt misschien zwaar voor iemand die 30 weken zwanger is, maar is dat niet als je gewend was met 90kg te trainen.

    Het valt of staat natuurlijk wel bij goede begeleiding (fysio en trainers) en luisteren naar je lichaam. Als je competitief ingesteld bent moet echt even je ego opzij. Tjsa, dat is dan alvast een goede oefening voor de kraamperiode als je hele leven in het teken van luiers, slaapjes en borstvoeding staat :)
     
    Draaikont likes this.
  12. trillian

    trillian Actief lid

    Jun 21, 2011
    230
    307
    63
    Female
    Omgeving Den Haag
    Oh, en het trainen van je rechte buikspieren na het eerste trimester is niet slecht voor je kleintje, maar wel slecht voor jou! Google even op diastasis recti.

    Je voelt het overigens snel genoeg als je teveel je rechte buikspieren gebruikt. Is gewoon op een bepaald punt niet comfortabel meer.
     

Share This Page