Maar als je kind overblijft is dat vaak omdat jijzelf aan het werk bent. Dus niet thuis! Dan is het wel vervelend om op de valreep te horen dat ze vanmiddag vrij zijn. Of je moet een goede achterwacht hebben. Maar dat heeft ook niet iedereen. En opa's en oma's rijden ook niet allemaal meer met dit weer.
Mijn jongste dochter heeft gewoon school tot 14.15 uur. Ze is lopend naar school met sneeuwboots. Dus komt wel goed. Mijn twee oudste dochters zitten op het vo, beide op een andere school en zijn allebei wel eerder uit dan normaal. Middelste dochter was vanmorgen met de fiets toch gevallen, ondanks instructies over waar ze op moest letten. Dus ik ben wel blij, want ik maakte me al zorgen. Het is best lastig om 3 kinderen anders te halen en brengen als ze op verschillende scholen zitten, met verschillende lestijden. Ik had al met ze afgesproken om contact te houden vanmiddag.
Lekker kort dag je zou maar werken Ken genoeg mensen die werken onder schooltijd en nu opeens vrij zit je toch
Als je een school heb waarvan er heel veel te ver weg wonen om te lopen snap ik die keus echt wel om eerder te stoppen vandaag. Waarom zou je ze door de sneeuwstorm (zoals ik las op internet) naar huis laten gaan als je uren over heb om ze eerder vrij te geven en daarmee de kans op ongelukken voor ze verkleint.
Had dan op zijn minst gisteren alle ouders verwittigd. Je kunt gewoonweg niet verwachten dat alle ouders zo kortdag wat kunnen regelen. Dus ik hoop dat school daar rekening mee houdt en een lokaal vrijhoudt voor leerlingen die niet stipt om 12 worden opgehaald.
Ik lees op fb ook dat sommige ouders hun kinderen thuis houden vanwege de sneeuw.. Belachelijk. Ik zou wel willen dat ik daarover optijd bericht krijg, je zou maar moeten werken dan moet je ineens oppas regelen of vrij zien te krijgen.
Hier hebben ze ook school tot 15:15 uur. Maar wat mij betreft had het ook tot 12:00 uur gemogen hoor Maar het is hier een dorpsschool, dus iedereen woont ook vlakbij.
Wij zijn afgelopen zomer verhuist naar een ander dorp. Onze dochter is op school gebleven in het oude dorp, dit is 14 kilometer verderop, kwartiertje met de auto. Onze zoon zit al op het vo moet 11 kilometer fietsen om op school te komen en weer 11 terug. Vorige week een paar keer door vreselijk weer gefietst, maarja dat hoort er gewoon bij.. Voor vandaag heb ik ze zelf beide thuis gehouden. Ze geven voor vanmiddag zulk slecht weer aan, dat ik het te gevaarlijk vind om onderweg te zijn voor mezelf met de auto, maar ook voor mijn zoon op zijn fiets.. Dat scholen eerder sluiten zal vooral te maken hebben met het feit dat leraren op tijd naar huis kunnen om te proberen dit ook zo veilig mogelijk te doen. Wel heel erg balen als je zelf moet werken, je moet meteen weer van alles regelen. Ikzelf ben ook al erg blij dat dit op mijn vrije dag is, anders had ik ook een probleem gehad, dus snap dat sommige van jullie er flink de pest over in hebben..
Dat ben ik met je eens. Het ging er mij meer om dat de veiligheid van de kinderen (en leerkrachten ) eerder de reden is dan het watjeskweken
Hier niet. En gelukkig maar want ze komen tussen 9 en 13u meubels leveren. Zie dat al voor mij met zoontje hier. Hier ook geen sneeuw. Alleen regen tot nu toe. Gisteren wel een klein beetje sneeuw.
Tsja, ik ben ook zo'n ouder Vorige week is onze zoon gewoon netjes door storm en bakken regen en hagel gefietst, ik heb hem amper horen klagen, maar voor vandaag geven ze toch aan dat het code rood of zelfs weeralarm kan worden.. Misschien overbezorgd, dat is dan maar zo..
Nou ik ook hoor. Ik ga geen 45 min lopen met 4 kids (heenweg) om op school te komen. Waarvan de jongste 2 weer 45 min terug mogen. Bakfiets gleed gister ook al 3x weg op een kleiner stukje zonder kinderen.
Ik ook hoor, ik moet een steile dijk over en ga geen risico lopen dat ik op mijn buik val. Mijn dochter is ook behoorlijk oververmoeid door de december drukte en vroeg zelf al of ze thuis mocht blijven (normaal staat ze te springen dat ze naar school mag)
Hier ook vanaf 11:45 uur geen les meer. Mocht je als ouder dan verlegen zitten om opvang, kan je je kind wel naar school laten gaan. De leerkrachten die in het dorp zelf wonen, zullen aanwezig zijn om de kinderen op te vangen. Mijn kind hou ik 's middags gewoon thuis omdat mijn man vanuit huis werkt vandaag. Ik werk zelf wel, maar ik woon op loopafstand dus ik ben gewoon gaan lopen. Wij kregen dit bericht trouwens gisteravond al door, zowel via de mail als via Klasbord. Het stond vanmorgen ook op de FB pagina van school. Mijn oudste heb ik thuisgehouden, hij zit op het VO en moet bijna een uur fietsen (enkele reis). Ik heb keurig de school gebeld, we hadden al het OV bekeken maar dat ging hem ook niet worden. Overleg gehad met school en die hadden er geen problemen mee dat hij thuisbleef. Hij zit weliswaar in zijn eindexamen maar de vakken die hij vandaag zou missen, die konden dat wel hebben. Hij had anders van 08:30-16:00 uur les gehad, dus grote kans dat hij 's middags een berg sneeuw had gekregen. De wegen zijn hier bovendien ook spekglad dus ik vond het niet verantwoord dat hij op de fiets zou gaan.
Buiten het feit dat het hier alleen spek glad is En wat als je als ouder nou gewoon moet werken tot 17:00u?
Ik werd om half 10 gebeld door school dat ze de kinderen om 12 uur naar huis zouden laten gaan. Zoon zit op een streekschool (SBO) waarvan de meeste kinderen met een taxi heen en weer gaan. Er waren al wat taxi`s niet op komen dagen zei de juf die belde. Dus in overleg met de taxicentrales worden de kinderen om 12 uur opgehaald en naar huis gebracht. Of hij dan thuis terecht kon, ik ben gelukkig gewoon thuis en was allang blij dat ik hem niet hoefde op te halen. Ik snap het wel. Veel kinderen komen echt van ver en die moeten wel weer veilig thuis kunnen komen, evenals de leerkrachten. En is er niemand thuis wordt daar echt wel wat op verzonnen.