School ineens uit om 12 uur vanwege sneeuw

Discussie in 'De lounge' gestart door Niveah, 11 dec 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Wauw, kansloze opmerking, sorry dat ik het zeg.. Jij denkt dat 9 van de 10 dus gewoon expres op het werk blijven om de school lekker te dwarsbomen? Jij kan makkelijk praten met je werk aan huis. Denk dat jij gewoon niet beseft dat sommige bedrijven helemaal niet zo coulant zijn hoor. Welke baas word er vrolijk van als je om 08.30 aangeeft dat je om 12.00u weer weg moet om je kinderen op te halen omdat school dat heeft besloten? En dan vervolgens moeten die zelfde ouders ook nog eens de volgende dag vrij hebben omdat de leraren weer gaan staken. Denk je dan ook niet dat die werkgever denkt '' Zoek jij het even lekker uit ''
     
    Mimosa, Juul75, puzzelstukje en 8 anderen vinden dit leuk.
  2. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.268
    25.736
    113
    Ja wel hoor, dat noemen ze nou calamiteitenverlof.

    En het gaat toch niet om het vermijden van files... Het gaat om het veilig thuiskomen van kinderen, hun ouders en leerkrachten.
     
    tuc en Manque vinden dit leuk.
  3. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.243
    11.823
    113
    Ja, en de meeste mensen willen het liefste ook thuis werken of eerder naar huis om niet in de files of het vreselijke weer terecht te komen. Er is echt niemand die voor zijn plezier zijn dagen volmaakt op zo’n dagen.
     
    suus1983, jessy77 en Hopsatee vinden dit leuk.
  4. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Precies, snap ik ook. Mijn man zit ook liever thuis maar ja, werkt in de haven en kan moeilijk vanuit de huiskamer die boten laten laden en lossen en de schippers ontvangen. En hij zal toch moeten wachten tot de volgend ploeg aan komt om alles over te dragen. Normaal is hij rond 15:15 thuis maar vandaag was dat om 16:30 vanwege drukte op de weg. Maar als je niet van je werk weg kan dan kan dat gewoon niet, je kan niet zomaar '' ineens '' weg omdat de leraren op tijd naar huis willen. Denk dat iedereen dat wel wilt.
     
  5. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Ze hebben op het laatste moment afgebeld! Gelukkig!:)
     
    tuc vindt dit leuk.
  6. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.813
    4.056
    113
    Heel eerlijk zie ik niet direct een calamiteit. Als alle scholen dicht zouden zijn omdat opengaan echt niet te doen is oke... maar als bepaalde scholen ervoor kiezen om dicht te blijven vind ik dat toch net wat anders.

    Ja het sneeuwt, hier al vanaf een uurtje of half 11. Of ik nou om 12 uur naar huis moet om de kinderen te halen (toen het ook al volop sneeuwde) of later toen het nog steeds sneeuwde. Maakt dat dan uit qua veiligheid? Hetzelfde geldt voor de weg naar huis voor de leraren.

    Natuurlijk is het handig als je thuis kunt werken dat je dat doet. Dan zit je niet onnodig op de weg en is het dus op de weg zo rustig mogelijk. Ik denk dat dit gewoon voor weinig beroepen weggelegd is. Veel mensen worden toch echt op hun werk verwacht.
     
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat staat er niet he? Lezen is ook een vak. Ik denk dat wanneer school heel vrijblijvend meld: goh als de kinderen opgehaald kunnen worden dan mag dat, dat heel veel mensen het niet eens proberen. Want ze kunnen toch op school opgevangen worden?
    Nee niet iedereen kan van zn werk thuisblijven, dat snap ik. Maar het zou fijn zijn als iedereen wat extra moeite doet om het voor elkaar te krijgen. En dat lukt alleen door wat strenger te zijn. Lukt het dan uiteindelijk echt echt niet dan is er geen school die jouw kind buitenzet
     
  8. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Hier had de basisschool gewoon les tot half 4, maar op de school waar ik werk (in Hellevoetsluis) was vandaag ook maar tot 12u les.
    Snap dat het voor veel ouders lastig is om hier op het laatste moment nog iets voor te regelen.
     
  9. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Ik denk toch dat elke ouder dat wel probeert als het enigszins kan toch. Kijk ik kan thuiswerken dus ik heb vandaag de kinderen vroeger gehaald op fe opvang (en ga nu ze op bed liggen nog even werken) Maar ik weet heel goed dat lang niet iedereen die luxe of mogelijkheden heeft om dat zo te doen. In de meeste beroepen (bijna alles buiten kantoor) eigenlijk niet.. Ik geloof met de beste wil ter wereld niet dat er ouders zijn die dan denken “zo ik werk even extra lang door” En ik geloof dat ouders wel zelf goed kunnen inschatten wanneer ze echt echt niet weg kunnen... Ik denk dus dat als een school dat vrijblijvend meldt dat best veel ouders die er de mogelijkheid toe hebben hun kids gaan halen. Hier om me heen in elk geval wel.
     
  10. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Oja? Hier in Oostvoorne ging alles wel gewoon door.
     
  11. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.285
    17.171
    113
    Werd er daar wel geladen? Bij man zijn ze gestopt omdat de vrachtwagens teveel problemen hadden (wel belgie)
     
  12. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.268
    25.736
    113
    Een school zal die afweging maken op basis van meerdere gegevens: de reistijd en vervoersvorm van kinderen en de leerkrachten en de informatie die geleverd wordt van buitenaf, in dit geval het knmi die aangeeft dat je na een bepaalde tijd beter niet de straat op kan gaan. Dan zal het dus niet voor alle scholen noodzakelijk zijn om te sluiten. Maar als jouw school dat wel noodzakelijk acht, is dat voor jou een onvoorziene en persoonlijke omstandigheid waarbij je dat verlof in kan zetten, net zo goed als wanneer er een waterleiding bij jou thuis springt, of je huis affikt en je bepaalde zaken moet regelen, of wanneer je kind ziek wordt.

    Overigens vind ik wel dat de school hier zorgvuldig mee om moet gaan en rekening moet houden dat dit verlof in bepaalde situaties niet kan worden toegekend. Zoals de scholen waar de leraren die in de buurt van de school wonen wel blijven om kinderen op te vangen e.d. Dat kan natuurlijk heel netjes geregeld worden.

    En ik geloof echt niet dat scholen sluiten om hun leraren te ontzien van file of ander ongemak door het weer, maar juist omdat het niet veilig is in het verkeer. En ik zag nu wel degelijk verschil met de situatie om 11 uur en om bv 16 uur op straat. Om 11 uur sneeuwde het, maar waren wegen (hier) wel redelijk begaanbaar en nu ligt er inmiddels 10 cm en dat rijdt een behoorlijk stuk lastiger.

    Daarbij gaat een school dus af op adviezen en kan de weersvoorspelling er een beetje naast zitten. Ik vind het zelf bijzonder dat als mensen last ondervinden van een code rood of oranje zeuren dat het allemaal niet zo erg is en alles maar gewoon door moet gaan, want het valt allemaal wel mee. Maar als die waarschuwing er niet was geweest (en er dan geen voorzorgsmaatregelen getroffen worden) en het gaat dan op grote schaal mis, staat iedereen op zijn achterste poten dat dit voorzien had kunnen worden.
     
    Biny en Manque vinden dit leuk.
  13. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik heb daar dus een andere indruk van inmiddels.
    En wat niet kan is ook heel betrekkelijk. Nee in het beddenhuis in een ziekenhuis kan niet al het personeel zomaar weg nee. Maar ik lees hier iets over een haven, mijn zwager werkt er ook en die waren allemaal super vroeg thuis want ze zijn niet meer gaan laden. Vrachtwagens konden er niet meer komen. De boel is niet compleet ingestort hoor nu ze gestopt zijn met werken. Mijn man kan normaal gesproken ook niet zomaar weg, maar veiligheid gaat voor en om 13 uur heeft de baas iedereen naar huis gestuurd.
    De kruidvat, etos en nog een aantal kledingwinkels zijn gewoon dicht gegaan hier.
     
  14. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Hier werd ook gewoon gelost en geladen.
     
    toch3 vindt dit leuk.
  15. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.774
    18.917
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    In onze stad gingen de middelbare scholen dicht. Dat snap ik wel: die scholen hebben een regiofunctie en een deel van de leerlingen komen met de trein of de bus.
    Waarschijnlijk waren er zelfs meer leerlingen dan normaal met de bus gekomen, vanwege de verwachtingen. Als dan de treinen beginnen uit te vallen en de busmaatschappij aankondigt te gaan stoppen met rijden, dan moet je kinderen gewoon naar huis sturen.

    Voor zover ik weet, bleven alle basischolen open. Die van ons wel, in ieder geval. Veelal wonen kinderen op loopafstand. Er komen wel kinderen met de fiets, maar die zouden ook prima kunnen lopen. De meesten wonen niet veel verder dan een kwartier / 20 min. lopen van school. Enkele uitzonderingen misschien een half uur, zelfs met sneeuw. Dan is het niet echt nodig om de school te sluiten.

    De juffen die verder weg wonen, zijn zo snel mogelijk na schooltijd vertrokken. Zoals gezegd: thuis werken is voor ons geen optie. Daar ga je i.m.o. geen kinderen voor naar huis sturen.

    Onze schoonmaaksters kwamen niet, vanwege de gladheid. Die wonen allebei 1 wijk verderop. Dan vind ik het echt onzin om thuis te blijven.

    Ik ben zelf rond half 5 naar huis geglibberd: 6,5 km binnen de bebouwde kom. Daar zou ik normaal hooguit een kwartiertje over doen. Nu ruim een half uur onderweg geweest. Je kon echt alleen maar stapvoets. Ik ben blij dat wij in 1 stad wonen en werken. Dan is dit soort weer prima op te vangen. En fijn dat ik nog uren moest compenseren, dus ik kon zonder schuldgevoel eerder weg.
     
  16. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    29 mrt 2011
    2.822
    94
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Ik werk op een middelbare school in Hellevoetsluis en daar is vanmorgen besloten om na 12.00 geen les meer te geven.
    Elke school mag zelf beslissen of zij maatregelen nemen en wat deze maatregelen dan zijn, onze leerlingen vonden het oneerlijk dat zij de eerste vier uur les hadden, want vriendjes/vriendinnetjes die in Brielle op school zitten, waren de hele dag vrij.
    Ik woon zelf op Goeree en daar was volgens mij geen enkele school eerder uit.
     
  17. Hopsatee

    Hopsatee Niet meer actief

    Ja het is wel betrekkelijk dat ben ik met je eens maar als een hoofdkantoor zijn winkels niet wil sluiten mag het personeel alsnog niet naar huis. Kun jij als werknemer op je kop gaan staan maar dat werkt dan niet. Daarom denk ik niet dat een ouder dan niet zijn best ervoor zou doen.
     
  18. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Bij mijn vriend op zijn werk werd er gewon gelost en geladen.
    De nachtchauffeurs hoeven waarschijnlijk de weg niet op.

    Ik mocht gelukkig om 15:30 naar huis.. duurde uiteindelijk een uur voor ik thuis was aangezien ik vast zat met de auto.. dikke pech
     
  19. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Je doet het nu en in je vorige bericht net overkomen alsof ouders het niet eens proberen. Je hebt er niet eens weet van of ouders er wel of geen moeite voor doen, je doet nu een aanname die niet juist is.

    Nogmaals, jij hebt makkelijk praten met je werk aan huis. Verplaats je eens in een werkgever.
     
  20. huggybird

    huggybird Fanatiek lid

    8 okt 2010
    3.738
    803
    113
    Mijn dochter is gewoon tot 14:00 naar school geweest net als anders.
    De school waar ik werk ging om 12:00 dicht met opvang voor dr kinderen van werkende ouders. Een leerkracht woont tegenover de school en een op een kwartiertje lopen. Zij zouden op school gebleven zijn om kinderen op te vangen als dat nodig was. De meeste ouders hebben we vanmorgen op het schoolplein aan kunnen spreken en reageerden op 1 na positief. Die ene die begon te mopperen had eigenlijk niets te mopperen want zijn vrouwe was vrij, hij was met zijn verkeerde been uit bed gestapt denk ik....
    Een aantal oudere kinderen hebben naar huis gebeld om te vragen of er wel iemand thuis was en of ze eventueel alleen naar huis zouden mogen (groep7-8)deze kinderen gaan altijd alleen van huis naar school en andersom.
    Om 12:00 zijn alle kinderen opgehaald en konden wij veilig naar huis.
     

Deel Deze Pagina