Mijn dochtertje is 3 maanden en weegt 7 kg, ik geef borstvoeding in combinatie met fles. 1 of 2 x per dag krijgt ze een flesje van 180+6 wat ze vaak helemaal op drinkt Ik heb eigelijk helemaal geen schema met voedingen maar wil dit toch wel gaan proberen te doen (tenzij ze eerder veel honger hebt natuurlijk) Hoeveel voedingen zouden jullie doen? Om de hoeveel tijd zou ongeveer moeten?
Op die leeftijd wordt nog steeds minstens acht voedingen geadviseerd bij bv. Ik had er toen ongeveer 10.
Juist supergoed dat je op verzoek voedt ipv een schema! Waarom wil je switchen naar een schema? Porties van 180cc zijn wel flink op deze leeftijd. Juist als je niet op de klok voedt maar op verzoek kan je beter vaker kleine beetjes geven, zoek maar eens naar de natuurlijke maaginhoud. Fles is veel makkelijker drinken dan uit de borst, dus die 180cc tik je makkelijk zo achterover. Met daarmee het risico dat ze niet hun eigen gevoel van ‘vol’ luisteren. Ik ben dus voor doorgaan hoe je bezig bent Hoop dat je er wat mee kan.
Oh ik was helemaal vergeten dat ik een topic had gemaakt Ik wil graag een schema aanhouden omdat ik merk dat dat kan bij haar, ze is heel makkelijk. ze vind het goed als ze een fles krijgt maar kan ook makkelijk heel de middag zonder.. laatst had ze 10 uur een fles van 200ml en om 16:00 toonde ze nog steeds geen honger signalen. Heb haar toen een fles gegeven maar had niet gehoeven. In de nacht krijgt ze standaard de borst maar dat wil ik nu ook gaan afbouwen naar fles want ik merk dat ze veelmeer is voldaan na een fles in de avond, ze word anders om de 2,5 uur wakker en wilt ze drinken. Om hier een goede balans in te vinden dat ik aan een schema ook omdat ik wil overstappen op fles. Maar heb echt geen idee wat de gemiddelde tijden zijn van een schema van een baby met deze leeftijd en gewicht
Echt even uitkijken met deze hoeveelheden...200cc is echt heel, heel erg veel, zeker met 3 maanden... Bedenk dat een borst kind gewend is uit de borst te drinken. Dat is een hele andere techniek. Een fles klokt stukken makkelijker en ook veel sneller weg, met als gevolg dat baby pas een verzadigd gevoel krijgt als er, zoals in jouw geval, 200 cc is opgedronken. Een fles van 200cc, en dan vervolgens 6 uur geen honger...dat klinkt leuk maar het is helemaal niet gezond voor een kleintje van 3 maanden. Ik snap het ook wel. Als jij te veel eet, lig je ook een paar uur voor pampus, zonder eetlust. Om de 2,5 uur drinken is ook helemaal niet zo gek op deze leeftijd. Het heeft ook met meer dan voeding te maken, maar ook met mamahonger. Ik snap dat het allemaal makkelijker is als een baby langer slaapt en langer “voldaan” is, het enige dat ik je wil meegeven, is dat wat je kindje doet, totaal natuurlijk is.Dit is hoe mensenbaby’s in elkaar zitten. Een paar grote flessen kunstvoeding op een dag, is bedacht door een voedingsproducent. Ik zou minimaal elke 3 uur een flesje geven, en je kindje mag dan minimaal 15-20 minuten over de fles doen.
Sluit me bij bovenstaande aan. Frequent kleinere beetjes is om verschillende redenen een stuk gezonder voor je kindje. Kijk maar eens naar hoe groot zo’n 200cc fles is en vraag je af hoe groot het maagje is van een 3 maanden oud babietje...
Oh ik schrik hier best wel van ik Wist echt niet dat het zoveel was, ik las op de verpakking boven de 6kg 180+6 dus ging ervan uit dat je naar gewicht moest kijken. Op dat moment was ze al 6,5 kg Ze drinkt ook niet altijd hele fles leeg ook vaak 110 of 150. Maar merk ook vaak dat ze na 150 nog steeds aan het happen is als ik de fles even stop om mondje schoon te maken of iets anders. Wat ik ook gek vind is dat de CB me dit de laatste keer Niet vertelt heeft.. hun weten ook dat ik zoveel geef. Maar in iedergeval ik ga dan niet meer zoveel geven,
Zo'n flessen zijn inderdaad erg groot voor zo'n kleine baby. Het is vrij standaard dat te doen met fv kindjes, maar die worden eigenlijk typisch overvoed en hun maag wordt van in het begin uitgerokken. Bv kindjes blijven veel dichter bij de natuurlijke maaginhoud. Ik zou max 120 ml geven. En zorg dat je baby daar minstens 15 minuten over doet, door een kleine speen te gebruiken.