Johannesbroodpitmeel/rijstebloem

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door manaolana, 20 dec 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    De gebroken nachten en vaak het vroege begin van de dag van mijn dochtertje beginnen mij een klein beetje op te breken. Overdag maakt ze eigenlijk alleen hazenslaapjes dus het lukt ook niet om dan bij te slapen.

    Is het zinvol om de avondvoeding een keer in een gekolfde fles met Johannesbroodpitmeel of rijstebloem te geven in de hoop dat ze dan wat langer slaapt s nachts? Of is dit juist af te raden. En vanaf wanneer mogen die kleintjes eigenlijk Johannesbroodpitmeel/rijstebloem?
     
  2. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Oh na wat googlen zie ik zelf al dat ze sowieso te jong is voor rijstebloem. Dat valt dus in ieder geval af.
     
  3. Aardbeitjes

    Aardbeitjes Bekend lid

    24 jul 2017
    837
    713
    93
    Vrouw
    Je babietje is nog geen 2 maanden oud dus ik zou nu zeker nog geen andere voeding dan bv grven. Ik heb dat sowieso nooit gedaan, een extra volle of aangedikte fles om hem in een melkcoma te brengen.
    Je kindje ontwikkelt vanzelf een slaapritme en drinkt wanneer hij honger heeft. Dat is helaas vermoeiend soms
     
  4. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Mijn doel is ook niet om ritme te creëeren. Dat komt inderdaad vanzelf. Ik geef borstvoeding volledig op verzoek dus ze komt inderdaad wanneer ze honger heeft. Maar als ze een keer (dat hoeft dus absoluut niet structureel of in een ritme) 5 of 6 uur zou kunnen slapen dan zou dat heel fijn zijn. Helpt mij ook om de borstvoeding langer vol te houden. Een melkcoma zoals jij het noemt is absoluut niet mijn intentie.

    Het consultatiebureau adviseerde mij (ongevraagd) Johannesbroodpitmeel maar ik wil dat niet klakkeloos overnemen dat advies dus daarom stel ik hier mijn vraag.
     
  5. Aardbeitjes

    Aardbeitjes Bekend lid

    24 jul 2017
    837
    713
    93
    Vrouw
    Het consultatiebureau roept nogal snel dat er bijvoeding zoals rijstebloem en Johannesbroodpitmeel gegeven moet worden terwijl het bewezen niet goed is voor die kleintjes :(
    Ik zou het niet doen, maar de keuze is natuurlijk aan jou.

    Voor mij hielp het om mij eraan over te geven. Het is nu eenmaal zo en ik hield vooral de positieve dingen ervan in gedachten (goede hersenontwikkeling, geen suikerdipjes enz). Ertegen verzetten kost energie.
    Hier sliep de kleine structureel door na 7 maanden. Voor sommigen laat voor anderen vroeg ;)
     
  6. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    #6 Zoe123, 20 dec 2017
    Laatst bewerkt: 20 dec 2017
    Een fles afgekolfde melk kan je zeker een keer proberen toch?
    Wie weet slaapt ze iets langer er op.
    Als dat jou wat lucht geeft..
    Zou er geen Johannesbroodpitmeel of rijstebloem in doen. Dat is echt bijvoeding.
     
  7. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Ja gekolfde flessen doen we al. Alleen mn meisje is vrij rustig dus zet het niet op een krijsen als ze honger heeft. Papa wordt er dus niet wakker van ;). Betekent dat ik hoe dan ook wakker wordt. Hoef dan niet te voeden dat scheelt natuurlijk wel maar meer dan 4 uur aan een slapen lukt vooralsnog niet. En ja ik weet het ze is pas 2 mndn dus dat is normaal. Maar betekent niet dat het af en toe niet even zwaar is.
     
  8. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    Ik zou er niet voor kiezen om de nachtvoeding te vervangen door een fles.
    Je krijgt dan last van stuwing, en mocht dat wegtrekken, dan verstoor je eigenlijk het vraag-aanbod principe.
    Clustert je kindje in de avond?
     
  9. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Dat vervangen doen we ook niet structureel hoor! In het weekend een nacht om een poging te doen mij een beetje bij te laten slapen ;). Doordeweeks doe ik sowieso alles zelf s nachts. In het weekend helpt mn vriend wel en een nacht proberen we dus een nachtvoeding (het zijn er regelmatig nog 2) te vervangen door een fles. Ik zorg dat ik dan “afgekolfd” de nacht in ga dus de stuwing valt dan reuze mee. Er zit nooit meer dan 7 u tussen. En nee ze clustert niet. Drinkt gemiddeld 9x per etmaal maar soms wel tot 12x.
     
  10. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Johannesbroodpitmeel helpt niet voor verzadiging. Rijstebloem mag pas op vier maand ten allervroegste. En moedermelk dikt sowieso slecht in met die papjes.

    Gekolfde melk geven kan, maar zorg dan dat je niet meer dan 90 ml geeft met een zo klein mogelijke speen, zodat je baby minstens vijftien minuten over een fles doet en aan de zuigbehoefte voldaan is.
     
  11. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    Wat ik nog wel eens deed, de eerste maanden, was zo rond 20.00 kolven, papa dan het eerstvolgende drinkmoment laten doen,
    en dan zelf om 20.30 mijn bed in. Niet de nacht dus maar eerder. Dan had ik met een beetje geluk toch al 4 uurtjes gemaakt.
    Echt vroeg naar bed. Lukt het een beetje met liggend drinken?
     
  12. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    @Shakes ze krijgt meestal 70ml een enkele keer 80ml uit een flesje en heb de avent natural speen mt 0.

    @Zoe123 ze heeft refluxklachten dus moeten haar helaas overeind houden na het voeden. Dat kost dus ook tijd en energie. Gelukkig gaat het wel goed met de klachten sinds we de leefregels opvolgen en bij de osteopaat zijn geweest!
     
  13. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Hoe lang doet ze dan over een fles? Want hier was de 0 speen van avent nog steeds veel te groot.
     
  14. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Dat wisselt soms 20 min maar soms 10 min. Aan de borst drinkt ze vrijwel nooit langer dan 10 min. Welke speen zou je aanraden? Heb ook de speen geprobeerd die bij de Medela swing zat maar daar gutste het echt uit dus snel mee gestopt. Zo vaak krijgt ze overigens niet de fles dus. In het weekend en af en toe door de weeks als ik weg moet maar dat is pas 2x voorgekomen.
     
  15. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Dr Brown met prematuren speen hebben we hier echt minstens 3 maanden gebruikt. De term prematuur klinkt niet zo fijn maar die speen is tenminste echt klein.
    Johannesbroodpitmeel is overigens tegen het (echte golven) spugen, voor verzadiging doet het vrij weinig.
    Mijn advies, eerder naar bed en zorgen dat je van te voren wat uurtjes pakt. Ze is nog geen 2 maanden, voorlopig hoeft ze nog niet door te slapen. Dat het zwaar is klopt maar er kunnen nog wel meer van die nachten komen. ;)
     
  16. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Dr Brown met premature speen is hier gebruikt tot hij ruim drie maand was.

    Te snel drinken kan reflux verergeren. Heb je ook bij de bv actie ondernomen om reflux klachten te verminderen?
     
  17. manaolana

    manaolana Niet meer actief

    Dank, ga ik die speen eens aanschaffen denk ik.

    En ja ik probeer daar waar mogelijk te voeden in de biological nurturing houding en leg haar niet meteen aan maar laat de eerste melk wegvloeien in een doek. Sterke toeschietreflex, spuit zo een aantal cm’s...

    Oh en ik heb mn antwoord wel denk ik op mn oorspronkelijke vraag. Voorlopig nog even niks anders dan borstvoeding ;).
     

Deel Deze Pagina